Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 skrzynia BARDZO DZIWNE Nie wchodzi wsteczny-tylko jak jest gorąco:)


gstgsm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że robi się ciepło mój problem powraca . A jest co najmniej dziwny

A4 b6 skrzynia HES 6bieg. Przebieg 210tys .sprzeglo nie wymieniane . Ale sprawne 

Otóż sytuacja wygląda następująco. 

Auto stoi w słońcu, wystarczy jak teraz ok.23 st. Od rana do popołudnia. A więc nagrzewa się. Odpalam . Wrzucam wsteczny.(zazwyczaj działa za 1 razem ) cofam.  Wrzucam 1 . Podjeżdżam.  Wrzucam wsteczny. No i nie wchodzi. Coś jakby go blokowało.  Inne biegi w tym czasie wchodzą. Bez problemu. Można mieszać biegam i.i nic. Wsteczny zblokowany nawet sila niechce.Po około 30s do 1.5min ( zależy chyba od temperatury na jakia wystawione było auto)

Wsteczny odblokowuje się i.moza go wbić. Od tego czasu działa już poprawnie . Do następnego dnia popołudniu kiedy jest gorąco. Dzieje się to samo.

Rano problemu też niema.

 

Wystarczy że dzień jest chłodniejsze np około 15 st. I słońce nie nagrzewa auta to problem nie występuje.w zimie podobnie. Wszystko perfekcja.

Niestety nie pamiętam czy sprawdzałem to na wyłączonym silniku rowniez tzn wsiadam do auta nagrzanego i zmieniam bez. Silnika .

Co do innych objawów to słychać dość głośno na wyłączonym silniku jak zmienia się biegi. (Jak wchodzą na swoje miejsce )moze to normalne.?Ale niewiem. 

Reszta wydaje się działać poprawnie.

Olej nie był sprawdzany. Tylko kaseta z tą kulka i tam wszystko wygląd a ok.

Ktoś ma jakieś pomysły?  Dlaczego temp.wpływa na ta usterke ?i dlaczego po chwili sie naprawia samo?i co do licha to moze być ? 

Zastanawiałem się 1 olej. Zrobić. 2 wymienić wybierał cały z kaseta.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...