Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klocki


keczu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na szybko - sory, nie przeglądnąłem całego zbioru o hamulcach: zmieniłem tacze na OZ, klocki Ferodo [1,8t bfb b7, 312]. Klocki nie pamiętam jaki symbol, ale oba mają blaszki/sprężynki. Czy zewnętrzny powinien być przyklejany ? Hamulce się grzeją, popiskują przy jeździe bez hamowania, a przy skręcaniu piszczenie czasami znika na chwilę. Blaszki na zewnętrznych porozginałem ale dalej jest nie tak. Wydaje mi się, że zaciski nie trzymają, bo auto bez problemu się daje przetaczać. Tarcze są po przetoczeniu na samochodzie. Czy grzanie może wynikać ze starego płynu - jak się trochę zagrzeje, to wytwarza ciśnienie w tłoczku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2018 o 17:11, keczu napisał:

Pytanie na szybko - sory, nie przeglądnąłem całego zbioru o hamulcach: zmieniłem tacze na OZ, klocki Ferodo [1,8t bfb b7, 312]. Klocki nie pamiętam jaki symbol, ale oba mają blaszki/sprężynki. Czy zewnętrzny powinien być przyklejany ? Hamulce się grzeją, popiskują przy jeździe bez hamowania, a przy skręcaniu piszczenie czasami znika na chwilę. Blaszki na zewnętrznych porozginałem ale dalej jest nie tak. Wydaje mi się, że zaciski nie trzymają, bo auto bez problemu się daje przetaczać. Tarcze są po przetoczeniu na samochodzie. Czy grzanie może wynikać ze starego płynu - jak się trochę zagrzeje, to wytwarza ciśnienie w tłoczku. 

Jedź do mechanika ogarnie Ci temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wandej napisał:

Jedź do mechanika ogarnie Ci temat.

A według Ciebie co jest przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, keczu napisał:

A według Ciebie co jest przyczyną ?

Na podnośnik i trzeba to zbadać. Tak to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam złe klocki - FDB1827. Niby pasują ale dziś wymienię na właściwe. To powinno być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki wymienione - problemy zniknęły. Przy okazji dzięki za pomoc dla DEV i za klocki dla TOM77. Szukając przyczyny dlaczego sprzedający dał mi klocki FDB 1827 zauważyłem, że w necie zdarza się zapis o ich przeznaczeniu także do tarcz 312 [ tzn do moich].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...