Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja działa cały czas


Greg1237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma problem bo nie mogę wyłączyć klimatyzacji nawet przy włączonym przycisku econ (przycisk econ świeci się) klimatyzacja działa zaglądałem na wentylatory przy chłodnicy sprawa wygląda następująco ;

econ włączony wentylator nie obraca się a klimatyzacja działa , przy wyłączonym econ załącza  się 2 wentylator i też chłodzi. Przy włączonym econ jak gaszę silnik to nadal słychać takie syczenie w podszybiu normalna rzecz jak gasi się silnik i jechało się na klimatyzacji. Stan czynnika jest bo sprawdzałem. Ma może ktoś jakiś pomysł.

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś vaga i sprawdzałeś błędy?
Może zimne luty w panelu albo przekaźnik od klimy sklejony na platynkach?

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania. Mam identyczny problem, jak mrozy puściły to wlasnie to zauważyłem, niewazne czy klimatronic jest na ECON, na OFF czy auto, klima non stop działa, jak zgasze samochod a klimatronic jest na OFF to słychać charakterystyczne syczenie jak u kolegi wyżej. Błędów na vag-comie brak i szczerze to nie mam pojęcia od czego zacząć poszukiwania tego problemu...

 

Dodam, ze przed zima było wszystko ok, niedawno robiłem rozrząd podczas mrozów i jak mrozy puściły zaczął się ten problem z klimatyzacja(nie wiem czy ma to coś wspólnego)

Edytowane przez LizakB5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego na początek elektronika z org programem może mi znajdzie coś . Jak będę wiedział dam znać i Kolego jak Byś coś szybciej znalazł to napisz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam wykryte mam walnięte sprzęgło klimatyzacji. Wypiął kostkę od klimy i dał napięcie nie było słychać takiego cyknięcia zablokował się elektromagnes . Czy może ktoś mi powiedzieć na czym polega wymiana i czy trzeba usunąć środek chłodzący czy to tylko sprawa mechaniczna wymiana czyli odkręcenie i przełożenie . 

Jakiej firmy kupić sprzęgło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie handlarz sprzedając auto skręcił na stałe sprzęgło klimatyzacji i taki był tego finał . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...