Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ARG] wahania temperatury, niska temperatura


skejcikk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry zaznaczam, że przeszukałem forum i google ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi :)

Mam problem z temperaturą w aucie. Waha się w granicach 60-75°C. Na climatronicu sprawdzałem i maksymalna temperatura to 75°C. Po odpalaniu silnika wzrosła na 20 minut do 90°, po czym spadła do 70 i tak utrzymuje się już od ponad dwóch godzin. Przejechałem 520km i temperatura cały skacze do 72°C i spada do 60°C. Przy stałej prędkości 130km/h temperatura utrzymuje się na poziomie 70-75°C. Nie może się dogrzać i utrzymać temperatury.

Przed nami jeszcze 900km i pytanie moje brzmi: możemy jechać dalej czy lepiej stanąć i coś można zdziałać żeby nie zepsuć silnika? 

Podłączałem samochód pod VAGa wczoraj i nie wykazał żadnych błędów. Poziom płynu powyżej minimum, więc nie brakuje. 

Podejrzewam termostat do wymiany, ale niestety najwcześniej będę mógł dać samochód na warsztat za dwa tygodnie.

Z góry dzięki za pomoc i liczę na szybkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich odchyłach od normalnej temperatury to raczej termostat. Prawdopodobnie się zaciął i jest otwarty. Choć nie wykluczam też czujnika, bo np w moim przypadku obie rzeczy były pieprznięte. Natomiast co do Twojego pytania o jazdę to raczej nic nie powinno się stać w ciągu tych dwóch tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...