Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem : Płyn Chłodniczy- Brak


Krymae

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj rano po odpaleniu samochodu ( ok 5 min  ) wyświetliła mi się kontrola temperatury.

Zajechałem na parking i ku mojemu zdziwieniu zbiorniczek na płyn zastałem pusty.

Nie zauważyłem żadnego wycieku, było ciemno i nic nie było widać.

Jak wróciłem, to od razu kupiłem płyn dolałem go do zbiorniczka, nie ma żadnych wycieków, węzę na swoim miejscu, żaden nie jest odpięty, auto pochodziło ok 30 min, a później jeździłem nim przez następne 30 min

Na korku olejowym nie ma oznak płynu  , to samo na bagnecie.

Ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jeśli jest wyciek to nie jest to takie łatwe do zlokalizowania dlatego że na rozgrzanym silniku płyn bardzo szybko odparowuje ale powinna zostać taka biała plama/biały osad w okolicy wycieku. Przeglądnij dobrze wszystkie węże, króćce itp. Z mojej praktyki mogę powiedzieć że najczęściej pękają te króćce przy głowicy. Jeśli rzeczywiście nie ma żadnych oznak wycieku to pytanie jak długo nie zaglądałeś pod maskę? Bo równie dobrze mogła pęknąć głowica bądź wywaliło uszczelkę pod głowicą i płyn nie idzie do oleju tylko do cylindra i go spala. No bo nic innego raczej się nie stało skoro mówisz że oleju nie przybyło, no chyba że ktoś Ci upuścił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do mechqniora podlaczy maszynke napompuje cisnienie i bedzie widac skad leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany, wymieniłem korek od wlewu płynu.Uszczelka (oring) była pęknięta i płyn uciekał przelewem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...