Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 - świeci się ECON...


xyz180585

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow

koledzy, jestem szczęśliwym posiadaczem mojej a4 b7 2.0 tdi w quattro

niestety ostatnio męczy mnie problem z klimą, zleciłem mojemu mechanikowi serwis klimy (kiedyś zaniedbałem i zatarła się sprezarka, ale to nie o tym)

jak co roku serwis wykonalem, brakował trochę czynnika, wszystko ok, po jakimś tygodniu ciągle zapalał mi się econ, czyli.. wyłącza się klima..

pojechałem do mechanika, stwierdził że czujnik ciśnienia do wymiany, wymienił wstawił oryginał z helli, wszystko ok, 

po kilku dniach jazdy problem się powtarza, wyłacza się, włacza sie i tak w kółko, czasem jak kliknę na auto to zaczyna chłodzić, np jak wyłączę auto, odpalę ponownie zaczyna działać znowu, takie cuda

słyszę tylko te dziwne klikanie klapek pod deską rozdzielczą

może ktos poradzi coś ? może nastawy ? może klapki ?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się pod vaga i sprawdzić błędy klimy,na 99.9 % nowy czujnik ciśnienia fiksuje-jak chłodnica klimy nagrzeje się to sygnał z czujnika jest przekłamany,jak ostygnie (np. w czasie jazdy) to na chwile sygnał jest zrozumiały. Kupić czujnik ori w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze przyczyna byl przekaznik ktory sie przegrzewal.. wszystko dziala !

 

 

edit: jednak nie działa .. ktoś podpowie ?

Edytowane przez xyz180585
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie walczyłem z klimą u znajomego ,włączała się i wyłączała,wymieniłem sprzęgło bo gumki się rozsypały,nabiliśmy czynnika bo trochę mało było,dalej nie działało,wyjąłem moduł wentylatorów i okazało się że kabel plusowy urwany i wentylatory nie chodzą ,kabel przylutowany i wszystko śmiga aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...