Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie chłodzi


Tomek_091019

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów. Od wczoraj mam problem z klimatyzacją. Wracając z pracy wszystko było ok. Po 3 godzinach wsiadam do samochodu, odjeżdżam i czuję, że z klimatyzacji ustawionej na 18° dmucha mi gorące powietrze. Po powrocie podłączyłem VCDS i nie pokazuje żadnych błędów w klimatyzacji. Pomyślałem, że może jest mało gazu, bo ostatnio uzupełniałem 3 lata temu, więc pojechałem dzisiaj do serwisu zajmującego się klimatyzacją. Facet podłączył się pod komputer ori kablem i też żadnych błędów, więc stwierdził że może faktycznie wina gazu więc go uzupełnił. Po godzinie opróżniania, napełniania itp. okazało się, że dalej to samo - w samochodzie jak w piekarniku. Zaczął coś tam grzebać pod maską, a później sprawdzał chyba napięcie w vcds i stwierdził, że prawdopodobnie zepsuł się kompresor (w sumie to powiedział, że "stawiałby na kompresor, albo zawór, ale raczej kompresor) i od razu zaczął mi szukać nowego za 1600zł i zaworu za 300zł. Wracając do domu, nastawiłem klimę na 16°, na początku waliło gorącym powietrzem, po paru km leciało już trochę chłodniejsze, ale myślę że było to jakieś 20-22° , nie 16. 

Czy ktoś miał podobny problem i może potwierdzić że to faktycznie kompresor? Jeżeli mam wydać 2 tysiące to wolałbym jednak stanowczą odpowiedź, a nie "stawiałbym". Czy może padło coś innego, nie wiem może jakiś czujnik? Ale wtedy powinien wyświetlać się chyba jakiś błąd? Czy przy zepsutym kompresorze nie powinno też wywalać jakiegoś błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...