Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 1,9 TDI Ciągnięcie lawety ,winieta.Można?


czeslaw555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mam ciągnąć lawetę z fordem fiestą. Przyczepa ma DMC 2050kg, ja mam w A4 w dowodzie wpisane ciągnięcie przyczepy do 1500kg masy całkowitej. Czy mogę ciągnąć opisaną wyżej lawetę? Czy muszę wykupić winięte? Drugi wariant mogę doczepić Forda galaxy z DMC 1800kg.ale przyczepa ta sama .jak jest w przepisach ? Można czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to jest inaczej ciągnąć mozesz każdą przyczepę której masa plus masa samochodu nie przekroczy 3500kg jak przekracza to musisz miec winiete, a co do forda fiesty na lawecie to dodaj mase fiesty audi i lawety (jak widze twoja laweta wazy 450kg) i jezeli sie zmiescisz w 3500kg a napewno sie zmiescisz to nie wykupujesz winiety ale pamietaj ze jak przez niemcy bedziesz jechał (w polsce sie nie czepiaja) to napewno ciebie milicja zciągnie na bok bo nie mozesz przekroczyc masy ciagnącej tz masz w audi 1500kg minus 450kg laweta to zostaje ci 1050 a fiesta napewno wiecej wazy a jak niemeic ciebie dtapnie to napewno da ci za dmc (dopuszczalna mase całkowita) min 200 oiro do góry ale kto nie ryzykuje to świąt nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa lawety i samochodu na niej nie moze przekroczyc masy wlasnej samochodu czyli jesli audi a4 wazy 1500kg to laweta z fiesta nie moze przekroczyc tej wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była ustawa o masie zestawu powyżej 3500kg ,na który obowiązywała winieta.Tyle,że ta ustawa już nie obowiązujepróg został podwyższony :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...