Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ARG] Czy wymienić całe sprzęgło?


karolhawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zauważyłem, że podczas ruszania na gorącym silniku bardzo często szarpie, z tego co przeczytałem winny może być docisk sprzęgła. Tutaj pojawia się moje pytanie - czy warto wymienić całe sprzęgło czy nie warto wchodzić w koszta i wymienić tylko ten docisk?

A może ktoś zna inne przyczyny tego, że samochodem szarpie na gorącym silniku podczas ruszania? Gdy silnik jest zimny wszystko działa bardzo dobrze. W przyszłym tygodniu jestem umówiony do mechanika, ale chciałbym się przygotować na ewentualne koszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił komplet sprzęgła, po co później ewentualnie po raz kolejny zwalać skrzynię. Daj znać po wymianie czy pomogło bo mam to samo i też mechanik twierdzi, że to wina sprzęgła, ale na razie jestem na etapie zbierania funduszy na sprzęgło i dwumasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peter770 napisał:

Mam to samo ostatnio na rozgrzanym silniku telepie  przy ruszaniu . Na zimno wszystko  jest  ok. Zastanawiam  się  czy to na pewno sprzęgło. Audi 1.9 tdi z 1996 czy nie jakiś dwumas. O ile jest w tym modelu.

Jeśli masz silnik AFN 110KM to masz dwumas, a jeśli 1Z 90KM to jednomas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, peter770 napisał:

tak mam 110 KM :(

Generalnie przy wymianie sprzęgła zaleca się też wymianę dwumasy. Chyba że wiesz, że jest w pełni sprawna. Niektórzy przechodzą na jednomas ale nie każdy jest z tego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...