Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd katalizatora a uszkodzony elektrozawór turbo


edguy86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi a4 b7 2.0 tfsi silnik BGB. Od jakiegos czasu mam problem z błędem silnika , wyskakuje co 300-500 km.  Mój mechanik zeskanował silnik i wyskoczyły 2 błedy pierwszy kataliaztora P-0420 drugi uszkodzony elektrozawór turbo. 

Po wymianie elektrozawory jak narazie jest ok. 

Moje pytanie brzmi: jezeli uszkodzony był zawór turbo mogło mieć to wpływ na pracę katalizatora i czy trzeba będzie go wymienić  ?? 

Edytowane przez edguy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze zwiazku za bardzo jednego z drugim, powiedz mechanikowi , zeby sprawdzil Ci cisnienie zwrotne w ukladzie wydechowym i bedziesz wiedzial czy kat jest zapchany czy nie . jesli nie to mozesz z tym zyc . przy ilus tam tysiacach km to niestety kat juz tylko bardziej przeszkadza niz pomaga , no chyba, ze chcesz byc bardzo eko to wymien albo wstaw dp albo zaslep 2 sonde jak nie chcesz miec bledu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co kolega pisał wyżej,do wymiany prawdopodobnie zawór DV,a co kata to proponuję wstawić sportowy u nas na forum kolega robi takie tu masz link do tematu.

Ps w temacie jest lista chętnych na katy jak uzbiera się 10 osób to będzie taniej.

Edytowane przez Hołowczyc20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...