Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie sprawny wentylator klimatyzacji


Lufik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy
Mam problem z wentylatorem od klimatyzacji przez co płyn chłodniczy się gotuje i ucieka zbiorniczkiem. Zauważyłem przetarty kabel od wiatraka więc naprawiłem go oraz przepatrzyłem bezpieczniki i wszystkie były ok natomiast zamiast bezpiecznika 40a znalazłem 50 jeśli to jest ten. ( za podszybiem czarna skrzynka), przez co pół chłodnicy jest gorące a pół ziemne,  jak myślicie co to może być z góry dziękuję :)

Edytowane przez Lufik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Myślę, że to nie jest wina wiatraka. Też mam niesprawny a z płynem chłodniczym nic złego się nie dzieje. Szukaj raczej przyczyny w zatkanej chłodnicy skoro nierównomiernie się rozgrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak wogole się nie włącza, nawet na nim jest lekki kurz, więc to raczej Na 100% to jest on poza tym kabel cały kabel sie przetarł bo ocierał o pasek więc go naprawiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podepne go na krótko prosto pod akumulator i zobaczę czy się nie spalił, chyba że macie jakieś inne propozycje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Arek to nie wina wiatraka klimatyzacji. Przez  jakiś czas jeździłem bez i zupełnie nic się nie działo.

...i popraw tytuł ;)

Edytowane przez mo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeździłem bo jeżdżę trasy polska Niemcy po tysiąc km jak było zimno to troszke płynu ubywało teraz jest 30 stopni to się szybko grzeje i wiatrak się nie załącza chodź powinien bo nawet pod komputerem wyskoczył problem. Powtarzam że kabel był cały urwany!!!! Po dołaczeniu nowego i załączeniu dalej to samo, jestem za granicą czeka mnie trasa a nie przejdę nawet 30 km przy takiej temperaturze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiedzieć mi ktoś gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik 40A bo już chyba sam nie wiem, z tego co widzę na innych forach to pod kierownicą, może wiecie jak się tam dostać bo sprawdzałem pod podszybiem oraz OBOK kierownicy gdzie są wszystkie bezpieczniki i takiego nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik wiatraka klimatyzacji jest pod kierownicą nad nogami kierowcy. Musisz zdjąć osłonę tą dużą nad nogami i tam będą różne bezpieczniki i przekaźniki, między innymi 40A od wiatraka klimy. Jeśli miałeś przetarty przewód to może zrobiło się zwarcie i poszedł bezpiecznik, ale najczęściej przyczyną niedziałającego wiatraka są zawieszone szczotki.  Poza tym to co opisujesz na bank nie jest z winy wiatraka, bo on włącza się jedynie wtedy gdy chodzi klimatyzacja, więc teoretycznie na wyłączonej klimie miałbyś cały czas gotujący się płyn. Możesz na próbę podłączyć go na prosto pod akumulator, ale pamiętaj, że on wówczas włącza się na pełną prędkość obrotową i pobiera bardzo duży prąd, więc należy zachować szczególną ostrożność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotkę z widocznymi bezpiecznikami pod osłoną kierownicy, tylko że akurat jest chyba wyjęty ten 40A od wiatraka.

Bezpieczniki pod kierownicą.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wróciłem właśnie z pracy i zaraz na to popatrzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bezpiecznik jest ok. Podłączyłem wentylator na krótko i nie działa, zamówię nowy I teraz pytanie czy jestem wstanie go sam wymienić w garażu bo z tego co widzę to troszkę roboty z tym jest.  No i jeszcze jak mówicie że gotująca się woda nie jest powodem wentylatora to co to jeszcze może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pół chłodnicy jest gorące, że aż w rękę pali tam gdzie jest ten wiatrak elektryczny a tam gdzie drugi jest zimna, na komputerze wyskoczył brak przepływu przez chłodnice. 

Edytowane przez Lufik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...