Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem


michalzdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj spotkała mnie przykra niespodzianka, zakupiona niedawno A4 B5 odmówiła posłuszeństwa. Mianowicie po odpaleniu od razu gaśnie, nie reaguje na na gaz. Ponowne odpalenie bez przekręcenia kluczyka na pozycję zero nie daje żadnego rezultatu. Po przekręceniu na zero i ponownym odpaleniu zaskakuje na chwilę i znów pada. Mrugają mi też kontrolki od temperatury oleju, płynu w chłodnicy i od ręcznego.  Obstawiam, że to immobilizer, szczególnie, że jakimś cudem uszkodziła mi się jedna dioda w kluczyku. 

Da się jakoś samodzielnie spróbować zakodować kluczyk czy błędnie myślę ewentualny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka immo gaśnie? 

Uszkodzona dioda w kluczyku? Transponder byś musiał uszkodzić żeby nie szło odpalić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka immo się chyba nawet nie zapala :D Bo bateria w  kluczyku raczej też nie ma znaczenia w tym przypadku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w kluczyku nie ma znaczenia. 

Transponder nie wymaga zasilania. 

Podłącz pod kompa sprawdź czy nie ma błędu IMO. Masz zapasowy kluczyk? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam jeden komplet. Jeden do drzwi kluczyk i jeden do stacyjki. Zastanawiałem się też nad zapowietrzeniem się układu paliwowego ale to chyba nie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz go pod komputer i powinno być jasne. IMO jeżeli rozłącza to będzie ślad po tym. 

Jeżeli chciałbyś sprawdzić czy transponder nie uległ uszkodzeniu możesz jechać do jakiegoś punktu odrabiania kluczy samochodowych aby w maszynie do kopiowania transponderów sprawdzili czy Twój można odczytać. 

Pozdrawiam, 

Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...