Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opóźnienie reakcji gazu pedał/obroty.


I3atQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam model audi a4 b8 2008 r. 2.7 tdi, od początku zakupu samochód miał opóźnioną reakcję stosunek pedał/obroty. Po wcisnięciu gazu nie ważne czy lekko czy mocno samochód reaguje dopiero po ok 1 sek .W ASO volkswagena ( niestety nie ma w mojej okolicy salonu Audi) powiedzieli mi że jest za to odpowiedzialne oprogramowanie leczy tylko w salonie Audi jest możliwość jego aktualizacji. Mam pytanie czy może ktoś z was miał ten sam problem i postanowił go rozwiązać, chodzi mi szczególnie o cenę i precyzyjną nazwę tego zabiegu.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w 3.0tdi. Do tego zauważyłem, że jak jest chłodniej na dworze to ten efekt jest dużo mniejszy.

A reakcję na gaz powyżej 2tys obrotów masz szybką czy też po 1sek? U mnie powyżej 2tys obrotów jest w sumie dość szybka, ale i tak wolniejsza niż była.

Jestem wstępnie umówiony z kumplem mechanikiem, który sporo 3.0tdi w swoim życiu robił, mówił, że albo EGR albo nastawnik turbiny... przyczyn może być więcej, ale do tego potrzeba porządna diagnostyka w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...