Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bialy dym audi a4 b7 2.0 tdi BPW

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 11.07.2018 o 15:18, rafal8484 napisał:

tak bardzo dobrze, dziękuję,

mam 3 takie b7 z 1.9 AFN i brat jedną zrobił dla żony 2 lata temu, 

przez te 2 lata do silnika nie dołożył nic, a ty ???

mam też allroada z 1.9 na pompie, uważasz że to też kiepski pomysł???

210KM i 430Nm, spalanie poniżej 10l on przy dobrej zabawie i poniżej 8 do 100,

jak by się dało do b8 to też bym wsadził ?

Jeżdżąc maksymalnie kilkuletnimi samochodami lub nowymi ciężko o jakiekolwiek dokładanie poza olejami :) Uważam, że takie działania mają sens, owszem, ale w Afryce Południowej, gdzie to jeden silnik napędza którąś z kolei budę i kombinują, jakby tu zrobić, żeby auto jakoś kręciło kółkami i skręcało. Jeżeli ktoś lubi kulturę pracę Ursusa pod maską w B7 czy B8, to pozostaje życzyć miłego użytkowania.

Opublikowano
10 godzin temu, JawoR36 napisał:

Jeżdżąc maksymalnie kilkuletnimi samochodami lub nowymi ciężko o jakiekolwiek dokładanie poza olejami :) Uważam, że takie działania mają sens, owszem, ale w Afryce Południowej, gdzie to jeden silnik napędza którąś z kolei budę i kombinują, jakby tu zrobić, żeby auto jakoś kręciło kółkami i skręcało. Jeżeli ktoś lubi kulturę pracę Ursusa pod maską w B7 czy B8, to pozostaje życzyć miłego użytkowania.

na tym forum i na 95% innych w tym portalu nikt nie pisze o problemach z nowymi ani kilkuletnimi Audi, 

piszesz o kulturze pracy?

osobiście słyszałem kilka takich kulturalnych 2,0 tdi, nawet z udokumentowanym przebiegiem 214000, chodziły jak dziadka młockarnia, tylko dziadka młockarnia chodziła zawsze jak jej potrzebował, 

mam w allroadzie starego 1.9 i tylko na nowych końcówkach wtrysków chodzi ciszej i delikatniej niż niejedno 2.0, a przejechane ma ponad pół miliona,

z jednym masz rację, stary 1.9 będzie napędzał następną z kolei budę a 2.0 już od początku produkcji nie wystarcza nawet na jedną, 

z tego co widzę pod twoim obrazkiem masz b8 z 2012r, pochwal się przebiegiem i bezawaryjnością, możesz też napisać w czym ten silnik twoim zdaniem jest lepszy od starego 1.9, tylko bez pustego gadania a jakieś konkrety.

 

W dniu 11.07.2018 o 12:53, JawoR36 napisał:

Do B7 wsadzać AFN'a ? Czy ty się dobrze czujesz? ?

 

Opublikowano
13 godzin temu, rafal8484 napisał:

na tym forum i na 95% innych w tym portalu nikt nie pisze o problemach z nowymi ani kilkuletnimi Audi, 

piszesz o kulturze pracy?

osobiście słyszałem kilka takich kulturalnych 2,0 tdi, nawet z udokumentowanym przebiegiem 214000, chodziły jak dziadka młockarnia, tylko dziadka młockarnia chodziła zawsze jak jej potrzebował, 

mam w allroadzie starego 1.9 i tylko na nowych końcówkach wtrysków chodzi ciszej i delikatniej niż niejedno 2.0, a przejechane ma ponad pół miliona,

z jednym masz rację, stary 1.9 będzie napędzał następną z kolei budę a 2.0 już od początku produkcji nie wystarcza nawet na jedną, 

z tego co widzę pod twoim obrazkiem masz b8 z 2012r, pochwal się przebiegiem i bezawaryjnością, możesz też napisać w czym ten silnik twoim zdaniem jest lepszy od starego 1.9, tylko bez pustego gadania a jakieś konkrety.

 

 

Ponad 200k mam w B8. Nie robiłem w nim nic poza olejem i rozrządem. Silnik jest cichy, a w porównaniu do starych diesli o wiele cichszy, lepszy moment obrotowy, większa moc, a pali tyle samo. Nie kopci, spełnia normy euro 5, nic mu nie kapie, nie poci, a przegląd to tylko formalność. AFN to kwestia kilku lat i problemy choćby z emisją spalin. Porównanie AFN do 2.0CR z 2012r to profanacja.

Opublikowano
4 godziny temu, JawoR36 napisał:

Ponad 200k mam w B8. Nie robiłem w nim nic poza olejem i rozrządem. Silnik jest cichy, a w porównaniu do starych diesli o wiele cichszy, lepszy moment obrotowy, większa moc, a pali tyle samo. Nie kopci, spełnia normy euro 5, nic mu nie kapie, nie poci, a przegląd to tylko formalność. AFN to kwestia kilku lat i problemy choćby z emisją spalin. Porównanie AFN do 2.0CR z 2012r to profanacja.

200 tys km to afn jest dopiero dobrze dotarty, moc i moment mogę zrobić jak u ciebie tylko softem, kopcenie to tylko stosunek paliwa do powietrza, kapanie czy pocenie kwestia wymiany 3 simmeringów i kilku uszczelek, mi też nic nie kapie, normami się jeszcze nie przejmuję bo na razie w Polsce to mało ważne, jak będzie ważniejsze i na to znajdzie się sposób, poza tym w b7 jest euro 4 więc też d..a, na przeglądzie, przynajmniej u mnie, sprawdzany jest stan techniczny auta a dyskusja toczy się na temat silnika, 

piszesz '' AFN to kwestia kilku lat i problemy choćby z emisją spalin.'' i tyle? Afn produkowany jest od 1995, wcześniej był 1z, konstrukcja z 1989 lub 1990 już dokładnie nie pamiętam ale do teraz chodzi, 

rozpoczęliśmy temat 2.0 BPW a ty zacząłeś negować moje wpisy i porównywać stare 1.9 do 2.0cr i poza normą emisji spalin nie wskazałeś żadnych istotnych zalet,

moim zdaniem afn przeżyje i 2.0 PD i 2.0 CR

 

Opublikowano
52 minuty temu, rafal8484 napisał:

200 tys km to afn jest dopiero dobrze dotarty, moc i moment mogę zrobić jak u ciebie tylko softem, kopcenie to tylko stosunek paliwa do powietrza, kapanie czy pocenie kwestia wymiany 3 simmeringów i kilku uszczelek, mi też nic nie kapie, normami się jeszcze nie przejmuję bo na razie w Polsce to mało ważne, jak będzie ważniejsze i na to znajdzie się sposób, poza tym w b7 jest euro 4 więc też d..a, na przeglądzie, przynajmniej u mnie, sprawdzany jest stan techniczny auta a dyskusja toczy się na temat silnika, 

piszesz '' AFN to kwestia kilku lat i problemy choćby z emisją spalin.'' i tyle? Afn produkowany jest od 1995, wcześniej był 1z, konstrukcja z 1989 lub 1990 już dokładnie nie pamiętam ale do teraz chodzi, 

rozpoczęliśmy temat 2.0 BPW a ty zacząłeś negować moje wpisy i porównywać stare 1.9 do 2.0cr i poza normą emisji spalin nie wskazałeś żadnych istotnych zalet,

moim zdaniem afn przeżyje i 2.0 PD i 2.0 CR

 

Odpowiem taką trochę przenośnią

Nie po to człowiek siedział ileś tam i główkował jak wymyślić pralkę, żebyś mi wmawiał, że pranie na tarce nad rzeką jest lepsze, bo tarka jest bardziej idiotoodporna :) A nie myślałeś o koniu? Jest tańszy w utrzymaniu, tańsze OC, pali (czyt. je tyle co nic względem kosztów paliwa), podkowy wytrzymują więcej niż jakieś tam opony, do miasta wjedziesz, bo cię emisja nie dotyczy, wszędzie wjedziesz w terenie, ogólnie sprzęt szybciej zajedzie ciebie, niż ty go. A to, że robi pod siebie i czuć to z daleka albo nie jedzie tak szybko jak AFN, przeżyjesz. Skoro się cofać w rozwoju, to się cofać na całego. Proponuję jeszcze zamiast wody bierzącej w domu wykopać studnię, a zamiast kanalizy wykopać dziurę, bo przecież lepsze są stare i sprawdzone sposoby. Kończę dyskusję bo nie ma sensu dalej słuchać jak ktoś do B8 chce włożyć AFN'a, bo przecież lepszy.

Opublikowano
43 minuty temu, JawoR36 napisał:

Odpowiem taką trochę przenośnią

Nie po to człowiek siedział ileś tam i główkował jak wymyślić pralkę, żebyś mi wmawiał, że pranie na tarce nad rzeką jest lepsze, bo tarka jest bardziej idiotoodporna :) A nie myślałeś o koniu? Jest tańszy w utrzymaniu, tańsze OC, pali (czyt. je tyle co nic względem kosztów paliwa), podkowy wytrzymują więcej niż jakieś tam opony, do miasta wjedziesz, bo cię emisja nie dotyczy, wszędzie wjedziesz w terenie, ogólnie sprzęt szybciej zajedzie ciebie, niż ty go. A to, że robi pod siebie i czuć to z daleka albo nie jedzie tak szybko jak AFN, przeżyjesz. Skoro się cofać w rozwoju, to się cofać na całego. Proponuję jeszcze zamiast wody bierzącej w domu wykopać studnię, a zamiast kanalizy wykopać dziurę, bo przecież lepsze są stare i sprawdzone sposoby. Kończę dyskusję bo nie ma sensu dalej słuchać jak ktoś do B8 chce włożyć AFN'a, bo przecież lepszy.

nie napisałem że do b8 chcę włożyć afn-a, tylko że jak by się dało to bym włożył to po pierwsze,

po drugie nie rób ze mnie ciemniaka cofniętego w rozwoju bo to mnie obraża

po trzecie rozwój motoryzacji jest piękny, nowe technologie również, design, systemy bezpieczeństwa, komfort do tego nie mam zarzutu i jakbyś nie był zadufanym w siebie ..., czytał i rozumiał co ktoś inny pisze nie byłoby dyskusji,

po czwarte przedstawiłem alternatywę dla ludzi którym kończą się nerwy i fundusze na walkę z 2.0 tdi, nikogo nie zmuszam do takiego rozwiązania,

więc nie pisz takich pierdoł bo nikomu nie pomagasz a tylko prezentujesz swój poziom intelektualny

Opublikowano

A może AFN na prezydenta? :)

Opublikowano
2 godziny temu, JawoR36 napisał:

A może AFN na prezydenta? :)

a może wytłumacz koledze marekka czemu 2.0 mu dymi na biało

Opublikowano
1 godzinę temu, rafal8484 napisał:

a może wytłumacz koledze marekka czemu 2.0 mu dymi na biało

Zrobić diagnozę w innym serwisie niż "Mirek & Andrzej Serwis i Usługi blacharskie". Jeśli coś z wtryskami to na pewno wyjdzie to po sprawdzeniu wydajności wtrysków, a jak turbo to po zdjęciu kata lub rury dolotowej powinno być widać ślady oleju, gdyby np uszczelniacz puścił. Warto też sprawdzić rury intercoolera czy nie zalega olej, co świadczyłoby o przepuszczaniu turbo.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za podpowiedzi

Do robert11

Po odpaleniu po minucie zaczyna dymic,podczas jazdy i na swiatlach wstyd wszystko zabielone,sprawdze to i wszystko inne co drugi kolega podpowiedzial,napewno opisze jak uporam sie z problemem

Jeszcze raz dzieki

Opublikowano
  • Autor

Witam,po dlugiej nieobecnosci informuje za bylo to turbo.Wymienilem po regeneracji i wszystko gra.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.