Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T aeb popija olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od zakupu auta minął miesiąc i przy ostatnim sprawdzeniu oleju zauważyłem, że ubyło go od zakupu. Auto dostało delikatne wciry na trasie(prędkość do 180) ale nie było ani razu pałowane na zimnym ani na krótkich odcinkach. Pytanie do forumowiczów jak domowym sposobem sprawdzić co dolega motorowi że popija ( bo delikatnie wyczuwalny jest zapach spalanego oleju z tlumnika) oliwe? Czy nie obędzie się bez wizyty u majstra i grubszej naprawie. Oliwa na której aktualnie jeżdżę to liquy moly 10w40. Dodam, że zaraz po zakupie padla pompa wody i auto dostalo temperatury. Definitywnie motor przegrzany i pobiera olej?

Opublikowano

Pewnie wypadało by turbo sprawdzić czy nie puszcza. Olej też lepiej jakbyś zmienił na 5w40. Może ktoś tak się ratował gęstszym olejem.

Opublikowano
9 godzin temu, banano7 napisał:

Od zakupu auta minął miesiąc i przy ostatnim sprawdzeniu oleju zauważyłem, że ubyło go od zakupu. Auto dostało delikatne wciry na trasie(prędkość do 180) ale nie było ani razu pałowane na zimnym ani na krótkich odcinkach. Pytanie do forumowiczów jak domowym sposobem sprawdzić co dolega motorowi że popija ( bo delikatnie wyczuwalny jest zapach spalanego oleju z tlumnika) oliwe? Czy nie obędzie się bez wizyty u majstra i grubszej naprawie. Oliwa na której aktualnie jeżdżę to liquy moly 10w40. Dodam, że zaraz po zakupie padla pompa wody i auto dostalo temperatury. Definitywnie motor przegrzany i pobiera olej?

1.do sprawdzenia turbina 

2. sprawdź kompresja na cylindrach 

3.ewentualnie uszczelniacze zaworowe puszczają 

Opublikowano
  • Autor

Turbine stara dostałem w gratisie ale widoczny jest luz. Auto nie dymi tylko ten wyczuwalny zapach oliwki z tyłu. Sobota zapowiada się bardzo pracowita bo muszę jeszcze przy pompie wody dzialac. Jest gdzieś na forum instrukcja jak sprawdzic turbine ? Prosze was o jakies i instrukcje co i jak tam zbadac 

Edytowane przez banano7

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.