Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap 3.0 Tdi CDU na CVU - POMOCY:)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Koledzy chce wsadzić do A4 B8 silnik do A6 3.0 BiTDI. Silnik z oznaczeniem CVUA.

Niestety CDUC się zes.... przy okazji poleciało TURBO...

Z tego co wiem Silnik się zmieści bez problemu z Turbinami. Będzie kombinacja z DP i wydechem bo nic nie wejdzie od strony pasażera (powietrze do drugiej turbiny zajmie miejsce). Układ wydechowy będzie musiał iść obok przekładni. Natomiast mam inny problem.

Wymiana sterownika, pasują: 8K5907589C  (SG5)  oraz 4G0907589a (A6,A7). Czy jeszcze jakies inne sterowniki mogę wrzuć?

Oraz mam manuala, (założony kewlar i nowy dwumas) wiec trzeba go wykodować ze steronika. Wiązka z silnika podobna, jedynie wszystkie te silniki wychodzily z automatami.

Więc musi byc usuniety oraz z tego co widze trzeba podłaczyc czujnik polozenia biegów. wtyk na trzy piny w silniku. Idąc po pinach dochodzi do sterownika,  Natomiast w nawej wiązce od CVU - automatu te miejsca są wolne. Pewnie dlatego ze czyta do kostka ze skrzynia (okrągła). Co z tym zrobić.

Trzeba jeszcze wywalić IMO z nowego sterownika, czy da sie dopisać moje? Czy coś jeszcze mnie zatrzyma?

Oczywiście duży IC i pewnie będe chciał z tego zrobić ok 380km.

Z góry dziekuje za pomoc.

Opublikowano

W tym temacie to dzwon do Nosb performance on ogarnia takie swapy 

Opublikowano
  • Autor

Pisałem do nich. Robili taka a5. 

Niestety brak czasu... I w sumie kontakt też słaby... :(

Opublikowano

jest sens robić taką rzeźbę ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Czy jest sens? Jedni powiedzą, że nie inni że tak. Padł silnik, przy okazji poleciało turbo... wtryski... hmm nie wiadomo.

Jak policzyłem wychodzi podobna kwota za to i to. Oczywiście teraz trochę roboty z wydechem sterownikiem.

Ale myślę że będzie to warte. Silnik już wrzucony. Czekam na wydech, a później zabawa ze sterownikiem, tzn wywalenie skrzyni, trochę kabli do podłączenia i powinno działać. Programem trochę podkręcimy, myślę ze na ok 380 km i będzie fajnie.  Ale musze poszukać co z kablami i jak wywalić skrzynie ze sterownika. Narazie mam błąd zapłonu na moim sterowniku. Tym org.

Dziwne.,.. może jakieś pomysły?

pozdro

Opublikowano

Pewnie ze warto jak u mnie w q5 zesral by się silnik to tez bym wkładał biturbo tdi albo poszedł bym już 3.0 benzynę tylko tu kwotowo wyjdzie dużo więcej kasy

Opublikowano

Przeszczep to zawsze dodatkowe komplikacje, które kończą się różnie a po czasie auto trzeba sprzedać. Nikt nam za to nie zapłaci i jeszcze mamy problem bo sprzedajemy "ulepa".

340-350ps z 3.0 TDI to żaden finansowy wyczyn a jeździ przyzwoicie, w korkach i tak wszyscy są równi.

 

 

Edytowane przez marcin4x4

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Koledzy,

Jestem już prawie na finiszu. - PRAWIE:)

Pomógł TOMEK z Diag TOM, z resztą będę walczyć z Genowefą (mam nadzieję ze pomoże)... natomiast mam problem co do sterownika a raczej widoczności biegów.

8k5907589C - taki teraz założony. Sterownik głównie wkładany do SQ5 - 340km. Jest od automatu. Automat wywalony, ale chodzi o światła wstecznego, czy kamere, biegi. Wtyczka na 3 piny... ale gdzie podłączyć do w/w sterownika te trzy piny. Podłączyłem tak samo jak w poprzednim, ale nic nie widzi...

Może ktoś ma pomysł schemat.?/

Co do Waszych komentarzy, każdy ma rację - opłaca się i nie opłaca. Ja lubię wyzwania. Chciałem takie coś i liczyłem się z czasem czy komplikacjami. A jest ich dużo.

Czasem ma się ochotę to wszystko zrzucić ze skarpy albo podpalić... Jeśli ktoś myśli, że to tylko wymiana silnika i tyle to się grubo myli...

Ale myślę o tym jaki będzie efekt i dlatego pcham to do przodu. Jeśli chodzi o efekt... Myślę, że ok 400-420. Się okaże na koniec.

pozdrawiam

Daniel

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.