Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 Allroad Lift , Monsoon Grey , 2.0tdi 190HP Quattro


tomekiiza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio z przytupem wjechały na forum dwa białe  Allroad- y to teraz dla kontrastu ja pokaże swojego szaraka.

Po przednionapędowym 120 konnym B8 przed liftem miejsce w moim garażu zajął szary A4 Allroad Lift

Audi a4 Allroad Quattro z 2015 roku z przelotem 88 tys km. Auto przyjechało z Belgii i było serwisowane do samego końca czego dowiedziałem się  dzięki pomocy kolegi z forum, wielkie dzięki. 

Silnik 2.0tdi 190km CNHA

Skrzynia biegów 7 biegowy stronic

Z fajniejszych elementów wyposażenia 

Pakiet sport wewnątrz  - trójramienna kierownica , sportowe skórzane fotele  z wyjeżdżanymi podudziami i pakietem schowek , ciemna podsufitka 

Pakiet aluminium na zewnątrz.

Audi drive select

Nagłośnienie Bang& Olufsen

Panoramiczny dach

Samoopadające lusterko prawe po wyrzuceniu wsteczego biegu.

To tak z wypasów a reszta już jak w standardzie czyli wszystko ładne i piękne. Pozdrawiam.

 

 

IMG_0949-2000x1500.JPG

IMG_0948-2000x1500.JPG

IMG_0950-2000x1500.JPG

Edytowane przez tomekiiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mody wykonane . 

Ściemnienie szyb i zakup nowych  ori nakładek na pedały z S4 z serwisu.

Włączony też został test zegarów.

W planach mam też zmianę oświetlenia wewnątrz na Led i powłokę ceramiczną na lakier.

Pomyślę też nad programem bo z tego co się dowiedziałem da się bezpiecznie dołożyć 25km a to zawsze już granica 200hp będzie przekroczona i njutonów przybędzie a tego nigdy za wiele .

20180630_203519-1494x2656.jpg

Edytowane przez tomekiiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentuje się środek i dach panoramiczny.

IMG_0947-2000x1500.JPG

IMG_0955-2000x1500.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, gratulacje! Kola 19 czy 18"?

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny szarak. Gratulacje. Allroad zawsze spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Korton555 napisał:

Fajny, gratulacje! Kola 19 czy 18"?

Dzięki. 18''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koła bym tutaj widział inne.

Myślę, że dobrze dobrana 18 zrobi już robotę. Do A4 B8 nie trzeba koniecznie ładować 19 bo nie jest to jakieś potężne auto. Dodatkowo nieraz allroad na 19 trafi swoje niektóre zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cinkers napisał:

No koła bym tutaj widział inne.

Myślę, że dobrze dobrana 18 zrobi już robotę. Do A4 B8 nie trzeba koniecznie ładować 19 bo nie jest to jakieś potężne auto. Dodatkowo nieraz allroad na 19 trafi swoje niektóre zastosowania.

A dlaczego inne koła byś widział?? To są 18 cali jakie montowane były właśnie oryginalnie  w allroadach i w sumie rzecz gustu mnie się podobają. Ładniejsze wzory felg jakie pasują do zwykłych B8 nie w wersji allroad nie będą pasowały bo mają inne ET. Ewentualnie chyba z A5 też by podeszły. Chęci na 19 cali są na przyszły sezon ale nie zdecydowałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomekiiza napisał:

A dlaczego inne koła byś widział?? To są 18 cali jakie montowane były właśnie oryginalnie  w allroadach i w sumie rzecz gustu mnie się podobają. Ładniejsze wzory felg jakie pasują do zwykłych B8 nie w wersji allroad nie będą pasowały bo mają inne ET. Ewentualnie chyba z A5 też by podeszły. Chęci na 19 cali są na przyszły sezon ale nie zdecydowałem jeszcze.

Nie zrozum mnie źle - obecne koła pasują do tego auta - wszak są to oryginalne felgi Allroad. Auto natomiast wygląda tak ładnie, że jakaś ciekawa felga jeszcze bardziej nadałaby mu sznytu.

Po moim osiedlu nieraz jeździ A6 C6 Allroad na rotorach bodajże 19" i jak też nie myślałem, że takie felgi będą pasowały do Allka, tak auto robi mega robotę na żywo...

Sam jakiś czas temu zmieniłem koła w moim A6 C6 Allroad mimo, że oryginalne nie były złe i teraz jest jednak trochę lepiej pod względem wizualnym.

W każdym razie auto bardzo ładne

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cinkers napisał:

Nie zrozum mnie źle - obecne koła pasują do tego auta - wszak są to oryginalne felgi Allroad. Auto natomiast wygląda tak ładnie, że jakaś ciekawa felga jeszcze bardziej nadałaby mu sznytu.

Po moim osiedlu nieraz jeździ A6 C6 Allroad na rotorach bodajże 19" i jak też nie myślałem, że takie felgi będą pasowały do Allka, tak auto robi mega robotę na żywo...

Sam jakiś czas temu zmieniłem koła w moim A6 C6 Allroad mimo, że oryginalne nie były złe i teraz jest jednak trochę lepiej pod względem wizualnym.

W każdym razie auto bardzo ładne

Mam na oku fajne rotory 18cali takie z napisem quatrro i nas nimi się zastanawiam 

Spoko każda opinia jest mile widziana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allroad to duże auto i aby zachować moim zdaniem proporcje to felgi pasowałyby bardziej masywniejsze. Rotory są masywniejsze ale z racji tego że wszędzie się je widuję to nie wiem czy chciałbym je u siebie. 

Może jakby ktoś je dał za darmo :)))))

Tomek ile Ci pali na autostradzie przy 150km/h  a ile po mieście ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wampir napisał:

Allroad to duże auto i aby zachować moim zdaniem proporcje to felgi pasowałyby bardziej masywniejsze. Rotory są masywniejsze ale z racji tego że wszędzie się je widuję to nie wiem czy chciałbym je u siebie. 

Może jakby ktoś je dał za darmo :)))))

Tomek ile Ci pali na autostradzie przy 150km/h  a ile po mieście ?

Na autostradzie nie byłem bo raczej poruszam się po mieście ale z uwagi że dopiero niedawno do niego wsiadłem to nie oszczędzam gazu więc już 3 razy rezerwa się zapaliła ? zerknę co tam pokazuje komputer i ci powiem ale narazie myślę że moja jazda jest mało ekonomiczna i do tego tryb dynamic robi swoje..

Masz rację zwykłe rotory są powszechne a one też najlepiej wyglądają 19 calowe a chyba wolę jednak 18tki i podoba mi się coś takiego 

DSC_0936.jpg

Edytowane przez tomekiiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz ile pokazuje z takiej dynamicznej jazdy :)

Te felgi mi się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wampir napisał:

To napisz ile pokazuje z takiej dynamicznej jazdy :)

Te felgi mi się podobają :)

W drodze do pracy komp wskazywał 11,6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi też mi się podobają ! Na All'ku powinny wyglądać dobrze. Wiesz co to za model może? Aż jestem ciekawy jakby to usiadło. Najciekawszy napis Q na nich :) 

Ja w moim A6 mam takie i nie narzekam ale w 19 też chyba nie będę się pchał. Wolę jednak żeby auto zachowało jakieś resztki używalności także poza szosą więc rozumiem przywiązanie do 18 cali.

 

20180504_201421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cinkers napisał:

Te felgi też mi się podobają ! Na All'ku powinny wyglądać dobrze. Wiesz co to za model może? Aż jestem ciekawy jakby to usiadło. Najciekawszy napis Q na nich :) 

Ja w moim A6 mam takie i nie narzekam ale w 19 też chyba nie będę się pchał. Wolę jednak żeby auto zachowało jakieś resztki używalności także poza szosą więc rozumiem przywiązanie do 18 cali.

 

20180504_201421.jpg

U mnie jest też ten problem, że kobieta użytkuje zemną to auto więc 19tki + krawężniki może się źle to skończyć. Właśnie nie wiem czy to usiądzie mi w allroad bo niby piszą że to do allroad B9 ale czy et będzie dobre nie mam pojęcia. No i pech jest taki , że  kupiłem go  na zimowych oponach i od razu kupiłem nowe gumy  letnie ale na te felgi oryginalne które były  i zastanawiam się czy będą pasować na te  z napisem quatrro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomekiiza napisał:

U mnie jest też ten problem, że kobieta użytkuje zemną to auto więc 19tki + krawężniki może się źle to skończyć. Właśnie nie wiem czy to usiądzie mi w allroad bo niby piszą że to do allroad B9 ale czy et będzie dobre nie mam pojęcia. No i pech jest taki , że  kupiłem go  na zimowych oponach i od razu kupiłem nowe gumy  letnie ale na te felgi oryginalne które były  i zastanawiam się czy będą pasować na te  z napisem quatrro 

Gumy raczej wejdą bez problemu. ET musisz porównać na obydwu felgach i wtedy ocenisz sobie. Ja przy doborze miałem jeszcze większe problemy bo musiałem mieć felgę z wysokim ET - w momencie kiedy puści miech i auto opadnie żeby koło było schowane w nadkole i żeby można było ujechać kawałek. Z drugiej strony chciałem aby były trochę bardziej wysunięte. Rozwiązaniem okazały się dystanse, które wypychają koło a w momencie awarii będę musiał odkręcić koło i zdjąć dystans aby przejechać kawałek. Chociaż wydaje mi się, że prędzej skorzystam z assitance.

W A4 tak dużych problemów nie ma. Może poszukaj na necie ile ma Twoje obecne koło ET. Ja już będzie niskie to będziesz wiedział ,że większość felg wejdzie bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cinkers napisał:

Gumy raczej wejdą bez problemu. ET musisz porównać na obydwu felgach i wtedy ocenisz sobie. Ja przy doborze miałem jeszcze większe problemy bo musiałem mieć felgę z wysokim ET - w momencie kiedy puści miech i auto opadnie żeby koło było schowane w nadkole i żeby można było ujechać kawałek. Z drugiej strony chciałem aby były trochę bardziej wysunięte. Rozwiązaniem okazały się dystanse, które wypychają koło a w momencie awarii będę musiał odkręcić koło i zdjąć dystans aby przejechać kawałek. Chociaż wydaje mi się, że prędzej skorzystam z assitance.

W A4 tak dużych problemów nie ma. Może poszukaj na necie ile ma Twoje obecne koło ET. Ja już będzie niskie to będziesz wiedział ,że większość felg wejdzie bez problemu?

Te felgi które mam teraz na aucie mają et 26 a te rotory z napisem quatrro mają et 29 ale szerokość jest inna bo moje mają oznaczenie 8j a te quatrro 7,5j nie wiem czy to będzie pasować czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomekiiza napisał:

Te felgi które mam teraz na aucie mają et 26 a te rotory z napisem quatrro mają et 29 ale szerokość jest inna bo moje mają oznaczenie 8j a te quatrro 7,5j nie wiem czy to będzie pasować czy nie .

Czyli są węższe i mają wyższe ET. To znaczy, że schowają się bardziej w nadkole. Zmiana szerokości felgi raczej nie będzie stanowiła problemu dla opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...