Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t brak mocy ,brak błedów


karolrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Pacjent może nie audi ale praktycznie to samo 180km, silnik 1.8T. Problem dotyczy braku mocy.
Został wymieniony przepływomierz, nic to nie dało. Auto gdy jest zimne i pracuje ta pompa powietrza przez parę minut auto zbiera się lepiej, na zimny delikatnie buja obrotami ale gdy sie rozgrzeje te bujanie jest już znaczne. Gdy wychodzę z auta czuje ciepły podmuch na nogach. Żeby było zabawniej auto nie wykazuje żadnych błędów. Czy może ma ktoś jakieś sugestie co może być nie tak ? Poniżej podaje linki do logów wszystkie na PB:
1-.002,112,115  https://log.malonetuning.com/chart/234848#H8KLCADDssO0OFsCA23CjU0Ow4IgEMKFw68yw6shKcOaRD0LYTHDisKEwpJUaGAww5XDk1tow5LCuHDDucOew7d%2BwozCgUd6w55DZMOlc8KqSwEcLDZzTjl8eMKTCMKeI2cSwobCncOEF2dRwpLDlMKqaA3CrcKxd8Kmw6BYORIqLMONPMKjw6TDisO%2Fw4jDpSDDpMKceh8zwpDCg8KfwqTDn2zDiR9gBhzDscKGGk94wrUIwrpHwqhKKsOLHMO6wqQewq3DvQLCncOfSMOLw40AAAA%3D
2-.011,033  https://log.malonetuning.com/chart/234850#H8KLCABKw7U4WwIDbcKOw4kOwoMwDETDv8OFw6fCiRTCli7Dv8KCcgjCjQXCkcKAIGMQw63Dl8KXRcKqOMO0w6jDt2ZGwq4qEsOuw5PDgiZ4w7UTKyFHw6HDsA%2FDpzt%2BwqXCvsKOA8KbRsOSPE4Ee8OCLknDvMOwdsKCGh5Ywrwywp1mWFjDlGgywqvDsWvDnBtnwqfCjcOhwrJuUUBlw6bDncO4EMOMw7sXJsKJTcKrw4fDmMKWwrzCiMOKw6LCgWzDu8Krw4QNdzwdKDtifsOWNMKNXTxmwrPDksK5L8OjD8Opw5rDpQAAAA%3D%3D
3-.004,003,008  https://log.malonetuning.com/chart/234851#H8KLCAB1w7U4WwIDbcKOQQ7CgzAMBMO%2Fw6LCsyPCkULDm8OHRDnCpMKNFSJBwoLCjEHDkMOXN8KAWnHDoMOow5nDmcKVwo0BwqY%2Bw4%2FCpMK8EzfCkgDDnsKwwrZ4woXDtTXCrjbDvMOOw70rJlLCgcOzNMKMw7DCg13DpsO4wqFyIgRKw4ROCMKOJMONw4TCoiTCq0XCuSVuwo3Co8OTRn9awq%2FCsEbDocKJwrbDhHnCr8OWwr8MHEMrw7tYMU%2FCgcKpUMKXwq8awrzDowPCnxZBw6%2FCksKbJMKPQxfDt1HDnVjDuwV3wqbCmsKXw7oAAAA%3D
4.-020,120  https://log.malonetuning.com/chart/234853#H8KLCADCucO1OFsCA03CjUEKw4MwDATDv8KiwrMMccKbw58YH8OUWsKkwobDhArCshLDksK%2Bwr52AsKlw4fDnWHCmBBAecKRwp1dIsKjw4oGw6jDsR4xw4BTwpZHLsOsJsKVbcKtwoDDg3XDjsKiw7nDg20iTFxYw4kYLlJ2VnMmw65wdMOkbsOgw5gJwqXDpMOewr8LNE8vO8KVVsO7A2Fow6Vbb8KDPzFtJnXCncKzdcOqw4cYwr96w4keMsKsAAAA
5-.031,032 https://log.malonetuning.com/chart/234854#H8KLCADDnMO1OFsCA23CjkEOw4MgDATDv8OiM0ghw61vEAfCp1jDlFISIsOjVG1fw58AwpcewrjDrsOswo7DrT0IbcO5RTbComIhBTPCmVswwqN4HsOFbsOcdsK9w73DiMObw4I7w5kkw7k8w4olw6nDocKawoXCv1TCncKQaCdBJcKoBGPCtB%2FCi28uwo0JwqfCpzZwOcO%2FwoDCn8OrUXB9c2ouw4fDisOtRXcPw6EHw47CrEHDr8OTAAAA
6.-002,033 statycznie30 sekund gaz, benzyna  https://log.malonetuning.com/chart/234855#H8KLCAAMw7Y4WwIDbcKNQQrDgyAQRcOvMsOrGcKobW4jLmwdwqzCkDhBJyHDrcOpwqsRShddw77Dt3h8a8Khw7AiO1PDsMOqKyvCoMOBwpvDg3%2FDuMOaw7FDwpZ7w4pMwrHDiMK2VsOAw4vCgMKzwpTDtMOmNhEiZy5eGcKGw4k7FyUVOsOIH8KpF8Kjw7Ehw5DDq8KLwqDCpMO4w5QzaW8%2Fw4LCtl%2FCnBzCgjnCpcOfVMOqOifDrcOOTMOOfQDCs1HChMKaw4EAAAA%3D

 

Edytowane przez karolrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo późno wstaje i straszne stuki w gr. 20. Katalizator może zapchany. Przepływ trochę przymały jak na 180km. Przepływka jakiej firmy założona?

Błędy kasowałeś przed logami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy kasowane. Przeplywka po vinie Bosha, zapchany kat a nie dlawi sie np przy 100km/h ? I bez bledu sond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kat to jakie rozwiazanie najlepsze, wycinka i strumienica czy nowy wkład jakiś? Jak to wplynie na hałas autka? Właśnie jeden z kilku mechanikow co badali mi auto mowili o katalizatorze albo sprzegle. A z przeplywka ze nisko podaj to moze tez od kata isc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kata to najtańsza opcja to wywalić środek i wspawac rurę w obudowę kata żeby na przeglądzie sie nie czepiali. Drozsza opcja to dydykowane dp. Po tym zabiegu i tak musisz wyłączyć drugą sondę u tunera w ecu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wszystkie niedoskonalosci to moze byc wina tego kata ? I to bez bledow ? Mam zamiar sprawdzic cisnienie sprezania silnika moze to miec jakis wplyw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu, dv, w jakim stanie świece i kiedy wymieniane, do tego ciśnienie paliwa, a sprężanie możesz też zmierzyć nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelnosc dlotu jest, dv mechanik mowi ze sprawna, swiece wymienione 2 tygodnie temu i bez zmian, cisniene paliwa sie sprawdzalem bo uznalem ze jak na gazie i pb to samo to nie tedy droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te objawy braku mocy zaczęły się nagle czy po jakiś zabiegach w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to od kiedy go kupilem, sadzilem ze sprzegla nie czuje i dlatego tak go zamulam na starcie, ale z czasem juz wiem ze on tak ma ze prawie umiera jak za szybko puszcze sprzeglo, nic nie zmienialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czasem tu nie ma też lekkiego programu, bo cały czas ponad 0,6 bara w serii raczej nie było i tu może być główny problem. Nie mam porównania do seryjnych logów 115+118 auq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijowy chip? Mam wynik cisnienia sprezania, cyl 1,2,4 9 barow cyl 3 11....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karolrs napisał:

Kijowy chip? Mam wynik cisnienia sprezania, cyl 1,2,4 9 barow cyl 3 11....

Średnio bym powiedział, ale to nie jest raczej przyczyna twoich problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje, mam taka nadzieje. Ma ktos jeszcze jakis pomysl oprocz tego katalizatora bo chyba bede przymierzal sie do wycinki . Z wydlubanym katem i wspawana rurą duzo glosniej bedzie pracowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskutecznien dolot jak sprawdzic wyjmujac kazdy wezyk i wzrokow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ dla auq powinien oscylować w granicach 140-145 , a u Ciebie jest około 125. Programu raczej nie ma, bo znalazłem jakieś logi, niby serii auq, i było podobne ciśnienie doładowania (ale ręki nie dam sobie uciąć ? ) Dolot sprawdzasz kompresorem, wpisz boost leak test w przeglądarke i Ci wyskoczy dużo filmików z instrukcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze na dniach jeszcze raz kompresorem, jesli okaze sie ze szczelne to ciac odrazu kata? Czy moze cos jeszcze obadac?

Ta zanizona przeplywka moze byc spowodowana katem?

Edytowane przez karolrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...