Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bujanie drganie silnikiem 2.0 CAGA


Kosa64

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, adr19 napisał:

Mi telepie tylko jak jest gorąco. Przy 20°C na dworze nie telepie. Nie mam pojęcia co to może być. Myślałem że może kompresor klimy lub jej sprzęgło ale jak wyłączę klimatyzację to nic to nie zmienia w ten upalny dzień. Dalej telepie. Myślę czy nie zacząć od zaworu na listwie CR. 

Dobry traf z zaworem!!!!

Edytowane przez arek252525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, arek252525 napisał:

Dobry traf z zaworem!!!!

Czy takie paremtry ciśnienia paliwa sa w porzadku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kosa64 napisał:

Czy takie paremtry ciśnienia paliwa sa w porzadku? 

 

Wygląda w porządku tylko troch nie domaga, myślę żebyś przestawił rozrząd miedzy -0.5 do -1. A sprawdzałeś czy nie masz opiłków w układzie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek252525 napisał:

Wygląda w porządku tylko troch nie domaga, myślę żebyś przestawił rozrząd miedzy -0.5 do -1. A sprawdzałeś czy nie masz opiłków w układzie paliwa?

Hej, jak miałem tak ustawiony na -1.0 to bardziej trzęsło na dodatnich wartościach rowniez. Jeszcze nie sprawdzałem bo tak u mnie grzeje ze nie da rady wyjsc na zewnątrz ( w cieniu 36st) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się u mnie zdiagnozować problem. Winowajcą był zawór ciśnienia na listwie CR (ten bliżej szyby). Korekcje dawek się uspokoiły włącznie ze mną :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grubychudas napisał:

W końcu udało się u mnie zdiagnozować problem. Winowajcą był zawór ciśnienia na listwie CR (ten bliżej szyby). Korekcje dawek się uspokoiły włącznie ze mną :D 

Jak do tego doszedłeś ze ten zawór masz do wymiany? Jakies błędy na vcds? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potwierdzam, ze winowajca był zawor regulacji ciśnienia paliwa na listwie common rail. Przesyłam cała procedura wymiany tego czujnika. Ja kupiłem używkę na alledrogo i działa bez zarzutów w koncu autem nie drga. Dziekuje wszystkim za pomoc Pozdrawiam ?

sss.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 10:48, Kosa64 napisał:

Witam potwierdzam, ze winowajca był zawor regulacji ciśnienia paliwa na listwie common rail. Przesyłam cała procedura wymiany tego czujnika. Ja kupiłem używkę na alledrogo i działa bez zarzutów w koncu autem nie drga. Dziekuje wszystkim za pomoc Pozdrawiam ?

sss.pdf

Jakie dokładnie miałeś objawy? Przyda się dla osób co maja podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adrian Adamczyk napisał:

Jakie dokładnie miałeś objawy? Przyda się dla osób co maja podobny problem.

Zobacz sobie na 1 str tego postu jest filmik i cały opis sytuacji wszystko jest napisane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgało wam tylko na rozgrzanym silniku ? Mi drga na biegu jalowym na postoju i jak jade i wrzuce luz to tez czuje drgania tez tak mieliscie ?

Edytowane przez kamilm1204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zatrzymam to to samo, na jalowym biegu na luzie i w jeździe to drga. Jak jade na biegu to wszystko spoko. Jak podniose obroty na biegu jalowym do góry to nie odczywam tego.

Edytowane przez kamilm1204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamilm1204 napisał:

Drgało wam tylko na rozgrzanym silniku ? Mi drga na biegu jalowym na postoju i jak jade i wrzuce luz to tez czuje drgania tez tak mieliscie ?

Dokładnie tak samo spr sobie vcds ciśnienie paliwa czy skacze i czy jest duza różnica. Jesli tak to na pewno masz tez uszkodzony ten czujnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć w którym miejscu jest zawór wyżej opisywany?Czy to jest zawór numer 8 czy 10 ?

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Resideent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Resideent napisał:

Możecie podpowiedzieć w którym miejscu jest zawór wyżej opisywany?Czy to jest zawór numer 8 czy 10 ?

Bez tytułu.jpg

Numer 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kosa64 napisał:

Numer 8

Najlepiej wymieniaj dwa w komplecie jeśli czujnik nigdy nie był wymieniany nr. 10 bo tez padają i będziesz miał podwójna robotę. czujnik uszkodzony najczęściej pokazuje błąd ale zdarza się ze okłamuje w ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poduszki wymienione od silnika i skrzyni, listwa cała wyminiona - dalej to samo, chyba dwumas, ale go nie słychać, trzeba chyba jeździć. Wtryski cisnienie wszystko spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2018 o 20:09, arek252525 napisał:

Najlepiej wymieniaj dwa w komplecie jeśli czujnik nigdy nie był wymieniany nr. 10 bo tez padają i będziesz miał podwójna robotę. czujnik uszkodzony najczęściej pokazuje błąd ale zdarza się ze okłamuje w ciśnieniu.

arek252525 dzięki za info,akurat przyglądam się problemowi ,bo dwumasa wymieniona a auto czasami drga tj.wypadał zapłon.Błędów nie mam ,drgania czasami są czasami nie .Nie mam pojęcia od czego to zależy.Po obserwuje jeszcze trochę i trzeba będzie wymienić czujnik ,metoda prób i błędów chociaż jak patrze do najtańszych ten czujnik nie należy ... .Jakiej orginalnie firmy czujnik był tam montowany ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...