Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbina


Ecio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z turbiną. Wczoraj było tak, że auto nie miało tak jakby mocy ale jak przytrzymałem dłużej pedał gazu w podłodze to szarpło autem i tak jak by się coś odblokowało i nagle auto znów nabierało mocy(tak jakby coś było zatkane i powietrze to przepchnelo cis)Dziś jadąc autostradą po przejechaniu około 50km  z prędkością 200km/h i turbo po dodaniu gazu ładowało tylko 0.3bara (normalnie ładuje około 1.2-1.3[auto po zmianie softu]) Na "bramce" zgasiłem auto i odpaliłem jeszcze raz i wszystko wróciło do normy ciśnienie doładowania 1.2/1.3 bar. Mam podejrzenie że może być to przycinający się zawór DV (wymieniałem rok temu na nowy ori ;/) komputer nie wykazał błędu od N75, jedynie błąd przeładowania ( z tym że mogłby to być stary błąd bo dawno nie kasowalem błędów)Tak ladowalo później po zresetowaniu normalnie.  Tylko co z tym wczorajszym i w sumie dzisiaj rano też to się powtórzyła tak jakby  "odetkaniem "? W praktyce wyglądało to tak po rozgrzaniu auta wcislem but w podłogę na dwójce i czuć było jak by auto miało jakieś opory (nie było efektu wgniecenia w fotel)  poczym jak wrzuciłem trójkę przycisnalem dalej gaz w podłogę przez pewien czas było też tak że nie czuć było ładowania tak jakby coś stawialo opór turbine po czym coś tak jakby przepchnelo i zaczął ładować normalnie i wszystko było dobrze.  Po zgaszeniu auta po np 3h odpaliłem znów auto i ta sama sytuacja Tak jakby coś się zacielo i po pewnym czasie powietrze przepchnelo zator i wracało doładowanie.  staram się jak najlepiej opisać to co się dzieje z autem.Jakieś sugestie koledzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa zaworek od sterowania turbo lub dziura w dolocie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wesz82 napisał:

Taa zaworek od sterowania turbo lub dziura w dolocie..

Zaworek czyli N75? Bo dziury raczej nie ma bo to pierwsze co sprawdziłem,  jeżeli była by dziura to chyba nie było by tego efektu nagłego" odetkania"turbo? (głośno myślę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wesz82 napisał:

Tak nka.

 

Dzięki za pomoc,  postaram się jutro na sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykonałbym logi 002+033;003+020;115+118 jest szansa na zdiagnozowanie czy to enka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przede wszystkim grupa 115+118. Tam pokaze przeladowanie jezeli jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartez90 napisał:

Tak, przede wszystkim grupa 115+118. Tam pokaze przeladowanie jezeli jest.

Lub niedoladowanie w tym wypadku. U mnie wedlug softu powinno pompowac 1bar a jak uszkodzila sie nka to dawalo max 0,6 widocxnie sie nie domykala i puszczala cisnienie na gruszke od wg. U Ciebie moze byc ta sama akcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki chłopaki postaram się na dniach zrobić logi i wrzucę na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...