Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujacy kąt wtrysku....


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem pojawił się wracając z trasy, auto powyżej 100 na godzinę mulowato jechało i zaczęło głośniej klekotac niż normalny diesel he he. Podłączyłem po powrocie kompa i wyskoczył błąd 17656 coś związanego z kątem wtrysku. Sprawdziłem i kat faktycznie był lipa ok 150, trochę dziwne bo miesiąc wcześniej był zmieniany rozrząd i kat ustawiłem na 55 jednostek. 

Ustawiłem go ok 60 jednostek, ale bardzo ciężko, cały czas pływa - czy to możliwe żeby tak nagle samo się rozjechalo, czym to może być spowodowane??! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klin na wale do wymiany.

Ktos kto robil rozrzad nie ogarnął tego wcześniej i teraz musisz to poprawic.

Pasek rozrzasus nie lata jak.glupi???

Auto odpala normalnie czy da problemy???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym klinem wału to grubsza robota?? Auto pali normalnie bez problemu, a czy pasek tańczy to muszę sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klin polksiezyc jeden ciul.

Kiedys kolega zostawił mi afn na ustawienie kąta.

Objawy były takie ze po wejściu w bs auto kopcilo jak star,za autem nie dalo rady ustac 2 sekund.odpalal jak chcial raz nawet po pół godziny kręcenia nie zalapal.

Nic ustawiamy kat a tam tak z 60 skakalo na 300.

 Sruby poluznione pompa ruszam auto gaśnie nic nie dalo rady zrobić.

Poszedł do kolesia ten zobaczył i od razu stwierdził że to wina klina.

Po rozbiorce rozrzadu zapodal jakiś jego zestaw naprawczy.bo narobil tego sobie kiedyś na zaś i auto smigalo jak wściekłe.

Jeżeli Ci pali ok a pasek rozrządu nie lata jak glupi to proponuję podmienić przestawiacz kąta wtrysku w pompie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pasek rozrządu chodzi rowniutko i nic się nie dzieje, nie kopci, nie dymi i pali cacy, powiadasz przestawiacz??? A co to jest?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w gogle przestawiacz kąta wtrysku vp 37.objawy jak działa itd.

W pompie jest taki sprytny nie wiem jak go nazwać elektrozawor???który reguluje to by właśnie kat nie leciał na łeb na szyje.

Zrob to w miarę szybko by pompa nie dostała za dużo po pupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karaluch8 napisał:

Zobacz czy kolo pasowe kreci sie bez wachan

No właśnie oglądałem to koło pasowe chodzi rowniutko i nic nie bije na boki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik już zamówiony, teraz czekać na paczuszkę i teraz mam jeszcze takie pytanko czy wymiana polega na wyjęciu starego i włożeniu nowego, czy będzie leciało paliwo i coś tam jeszcze...??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc próba wymiany elektrozaworu n108 zakończyła się fiaskiem. Odkrecony filtr paliwa, zdjęta blacha z tyłu pompy i dalej zasłania kołnierz jedna srubke od owej części, żeby to odkręcić trzeba wyjąć pompę, trochę lipa. 

  Poddalem się, rozlaczylem wtyczkę, zapodalem kontakt i zrobiłem test tego zaworu vagiem i słychać wyraźnie jak zmienia się praca pompy - czy to świadczy o prawidłowym działaniu tego ustrojstwa?? Proszę o odpowiedzi i pomoc, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gdzies blisko ogarnietego pompiarza to podjedz niech sam to obluka jak nie to będziemy myśleć co dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedną rzeczą chciałbym się podzielić, może to pomoże doświadczonym kolegom pomóc w diagnozie problemu, wchodząc w grupę 000 i w drugiej pozycji mamy wartość kąta, i tu jest ok. 55 ale wchodząc w tdi timing aby odczytać graficzny wykres wartość kąta jest już 000?? O co może w tym chodzić, gdzie szukać i co sprawdzić. Dodam że pali ok i nie kopci, może troszkę głośniej klekocze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...