Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat 2.0 ALT nie jedzie. Prośba o analizę logów


messaya

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to na wstępnie witam wszystkich serdecznie.

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Passata z silnikiem 2.0 ALT. Auto od początku wydawało mi się mułowate jak na ten silnik.

Z trudem udało mi się rozpędzić  do 180km/h., więcej nie chce iść.

Od razu napiszę, że szukałem informacji na forum, ale zaproponowane tam rozwiązania się u mnie nie sprawdziły. Gruszka kierownicy powietrza sprawna i działa, dolot po przejrzeniu wygląda na szczelny, wężyki podciśnienia też ok.

Błędów w komputerze brak.

Zrobiłem więc logi dynamiczne 002, 032, 033. Czy moglibyście zerknąć na nie i ocenić co z tym silnikiem może być nie tak?

Jeżeli macie jakieś pomysły bądź rady co zrobić to chętnie poczytam.

http://vaglogi.pl/log-002_032_033_LpsIyLR.html

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez messaya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych logach nie widać, żeby coś niedomagało. Sprawdź co pokazuje w grupie 93 i zrób jeszcze log 3+20

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro zrobię te logi o których napisałeś.

Wracając do tych już zrobionych logów to czy w grupie 32 korekty krótko i długoterminowe nie powinny się zmieniać w czasie jazdy. No i drugie pytanie to czy napięcie na sondzie lambda nie spada za bardzo? Nie świadczy to przypadkiem o zbyt bogatej mieszance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty dlugoterminowe są w 32. W 33 masz krótkoterminowe i one stale zmieniają się podczas jazdy. U Ciebie jest w normie po logach pod obciążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za objaśnienie. Tymczasem dzisiaj zrobiłem dodatkowe logi dynamicznie 3+20+93.

Tylko zwracajcie uwagę na trzecią część tabeli na samym końcu, dwa pierwsze to były nieudane przejazdy.

 

http://vaglogi.pl/log-003_020_093_fyqm719.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatne spalanie stukowe ale w normie. Z gr. 93 nie musiałeś robić loga tylko odczytać co pokazuje po zapłonie. Jeśli również jak w logu +2 to rozrząd też dobrze ustawiony (zakres -3/+6 jest w normie). Nie mam więcej pomysłów co nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeśli chodzi o rozrząd to na jałowym również pokazuje +2. 

Szkoda tylko, że jestem w kropce. A tym czasem dzisiaj spod świateł łyknął mnie Focus 1.8 TDCI  ?

Jak mi się uda uda to jutro spróbuje przemyć przepustnicę i przepływomierz bo mam wrażenie, że delikatnie zaniża.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły z chęcią je wypróbuję.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...