Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na rozgrzanym kopci na siwo - niebiesko


piechotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..... Jest problem nie mały audi 2007 r silnik bpw..... Od jakiś 2 miesięcy po rozgrzaniu puszczał chmurę dymu siwo niebieski.... Więc czas na diagnozę bo wypadł czas na rozrząd więc jedno z drugim chcę naprawić..... No to tak.... Rozrząd wymieniony... rysik na pompę olejowej też bo już był lekko wyrobiony... Kopcenie - diagnoza turbo poszło.... Zakupiłem nowy wkład.... Tak polecił mechanik że to jest po wyważeniu i po testach..... Po wymianie turbo wypompowało w ciągu pół godziny od strony wydechu chyba pół litra oleju.... Ze złączy na tłumniku aż kapało..... Więc trzeba szukać przyczyny bo turbo od tak nie puszcza oila.... No chyba że już swoje przeszła.... A tu nowe założone..... Odma ok... ciśnienie 0 po w pięciu zegara w bagnet..... Próba była też na 2 innych autach tylko że na Passata H i też ciśnienie zero.... Ciśnienie oleju na zimnym 4 bary, na 2000 obrotów 6 barów.... Na rozgrzanym nieco spadło ale mechanik mówił że ciśnienie książkowe...... Ciśnienie na tłokach po 34-33 atm.... przewód spływu oila z turbo drożny.... Wymieniony olej i filtry przed uruchomieniem..... Diagnoza nowe turbo gorsze od starego.... Po zamianie autko mniej kopci..... Ale wypala pewnie jeszcze to co w tłumnik nalało..... Jutro jadę reklamować ten wkład.....tylko mam takie pytanie? po zakupie takiego wkładu powinna być jakaś instrukcja i atest bo w tym co zakupiłem nic takiego nie było.... Mechanik aż był zdziwiony że tego nie ma..... Po rozmowie z mechanikiem wnioskuję że silnik brzytwa tylko sprzedali mi wkład do turba poprostu zepsute..... Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o radę..... No i ile może wypalać się olej z tłumnika? .... Zaznaczę jeszcze że kolektor wydechowy suchy.... Olej pojawia się w turbo i później w wydechu..... Pozdrawiam! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie....... Problem usunięty...... Po wymianie wkładu turba wszystko gra...... Autko przestało kopcić.... Po reklamacji dostałem nowy wkład jeszcze tego samego dnia zamontowałem..... I gitara..... Na początku kopcił bo wypalał olej z tłumnik...... Ale dwie paki i wszystko wydmuchane...... A za mną jakby lokomotywa...... Ale teraz git....pozdro dla klubowiczów.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...