Zaniżona wycena
1 1

  6 odpowiedzi w tym temacie

  Rekomendowane odpowiedzi

  Witam,

  Kobieta cofając na parkingu uszkodziła mi samochód. Była policja i jest notatka, gdzie kobieta przyznała się do winy. Jeżeli chodzi o szkody to:

  1. Porysowany oraz zdeformowany zderzak tylni zderzak.

  2. Dokładka(spojler) zderzaka porysowany.

  3. Uszkodzona powłoka lakiernicza na błotniku.

  4. Koło też dostało, dlatego prosiłem, żeby dokonali weryfikacji, czy koło nie zostało skrzywione oraz czy geometria będzie się zgadzała.

   

  Wszystkie części uszkodzone były oryginalne. Wycena bardzo zaniżona jak dla mnie. W końcu to Link4. Proszę o informacje jak podwyższyć tą wycenę:

  uszk.jpg

   

   

  1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

  Edytowane przez tomasz102

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Masz dwie możliwości. 

  Oddać auto na naprawę bezgotówkową, a wtedy ubezpieczyciel musi zwrócić pełny koszt naprawy i to warsztat będzie negocjował zarówno stawkę rbg, jak i udowadniał konieczność wymiany zderzaka.  Możesz także napisać odwołanie do ubezpieczyciela z żądaniem korekty wyceny szkody. W uzasadnieniu powinna się znaleźć informacja, że stawka rbg jest drastycznie zaniżona, a deformacja zderzaka kwalifikuje go do wymiany. Szkoda, ze do oględzin nie zdjąłeś zderzaka, bo przy tego typu uderzeniach, często dochodzi do uszkodzeń ślizgów i zaczepów. Zaproponowana przez ubezpieczyciela kwota odszkodowania, być może wystarcza na naprawę w podrzędnym warsztacie, ale z pewnością stanowi zaledwie połowę kosztów naprawy w serwisie (przy założeniu, że nie ulegnie zmianie zakres prac naprawczych). 

  Edytowane przez hak64

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  O widzę kolega z Klb. Na Kluczbork nawet stawka to 75zł za rbg z 50 na 75 podwyższali po odwołaniu. Ale z tego co się dowiedziałem u rzeczoznawczy z ubezpieczalnia (AXA) to stawki za opcje warsztatu przyjmują minimum 100zł. Teraz pytanie do Hak jak się do tego odnieść bo przy wyplaceniu kasy liczą 75 a do warszatu 100 a ponoć przy ewentualnej sprawie sądowej jest to nie do wyegzekwowania (taką informację uzyskałem od niezależnego rzeczoznawcy który przygotowywał mi kosztorys do odwołania)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  53 minuty temu, Muniek1987 napisał:

  pytanie do Hak jak się do tego odnieść bo przy wyplaceniu kasy liczą 75 a do warszatu 100 a ponoć przy ewentualnej sprawie sądowej jest to nie do wyegzekwowania (taką informację uzyskałem od niezależnego rzeczoznawcy który przygotowywał mi kosztorys do odwołania)

  Jeśli ubezpieczyciel zaakceptuje kosztorys ze stawką 100 zł za rbg, to niezależnie od tego, czy naprawiasz auto w warsztacie, w swoim garażu, czy tez sprzedajesz w stanie uszkodzonym, należy się kwota zgodna z zaakceptowaną kalkulacją. Ubezpieczyciele często piszą, że "pełne odszkodowanie zostanie wypłacone po udokumentowaniu kosztów naprawy", ale ubezpieczyciel nie ma prawa żądać od warsztatu faktur źródłowych (np na zakup części). W ostateczności wykonawca naprawy może wystawić rachunek za samą robotę, a na fakturze umieścić informację "usługę wykonano z użyciem części zamiennych dostarczonych przez zleceniodawcę". Same zaś części można przecież kupić od osoby prywatnej, na podstawie zwykłej umowy kupna. 

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Na chwilę obecną czekam na nową wycenę tak żeby został uwzględniony:

  1. Nowy zderzak tył

  2. Sprawdzenie geometrii zawieszenia

  3. Sprawdzenie wyważenia koła Lewy tył.

  Następnie planuje sprawdzić te wszystkie rzeczy, pobrać wydruki w razie nieprawidłowości, zapłacić na podstawie faktury imiennej i dostarczyć ją do LINK4.

  Pozdrawiam

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jak zakończyła się sprawa? Co wyegzekwowałeś?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się
  1 1

  • Przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.