Jump to content

th3gentl3man

Pasjonat
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0

About th3gentl3man

Informacje

 • First name
  Oskar
 • Location
  GDA

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Sedan
 • Year of production
  2004
 • Engine
  2.0
 • Engine code
  ALT
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  PB

Recent Profile Visitors

347 profile views
 1. Cześć, skończyło się na tym, że wymieniłem wszystko sam przy okazji będąc u szwagra przy pomocy podnośnika (nie w Gdańsku). Nie szukałem jakoś zawzięcie w Gdańsku mechanika pod podstawowy serwis. Ale jesli chodzi o grubsze sprawy, rozrząd, diagnostyka silnika to polecam VAG Bauer Service w Gdynii, szczególnie do Twojego TFSI, znają się na rzeczy aczkolwiek długie terminy oczekiwania.
 2. Szukam nowego mechanika, najlepiej na terenie Gdańska do podstawowego serwisu auta, tj. wymiana oleju silnikowego, przekładniowego i filtrów w A4 B6. Kogoś zaufanego, co mógłbym dostarczyć płyny, filtry i spać spokojnie, że ich użyje i nie podmieni na zamienniki albo kogoś kto udostępniłby kanał, to wymienię sobie sam. Info mile widziane.
 3. Wstawiłeś kolego odnośnik do zewnętrznej strony internetowej z ogłoszeniami jako kontakt, a szkoda bo po roku osobiście szukam lakiernika w Gdańsku i link jest już nieaktywny ? może masz jeszcze numer kontaktowy?
 4. Jak zakończyła się sprawa? Co wyegzekwowałeś?
 5. Witam, Przechodzę pierwszy raz likwidację szkody z OC sprawcy i niewiele rozumiem. Szkoda była zgłoszona do zarządcy drogi, uszkodzeniu uległ przedni zderzak, spoiler i osłona silnika. TU przysłało rzeczoznawcę na oględziny auta, ten napstrykał fotek, po oględzinach sporządził kosztorys i dostarczył mi emailem, załączając 3 poniższe dokumenty, prosząc o wypełnienie druku szkody z numerem konta bankowego i zaznaczając następująco: "Jednocześnie informuję, iż sporządzenie niniejszego wyliczenia nie przesądza o odpowiedzialności ubezpieczyciela za zgłoszoną szkodę." Kosztorys otrzymałem z systemu AUDATEX, na śmieszną kwotę, brak w nim nazewnictwa części zamiennych użytych do wyliczenia, ściśle określonego przez rozporządzenie Komisji Europejskiej nr 461/2010, stawka RBG 50zł/h. Nie rozumiem dlaczego TU wysłało kosztorys i pyta o udostepnienie numeru konta bankowego, jednocześnie informując, że niniejsze wyliczenie nie przesądza o odpowiedzialności ubezpieczyciela za zgłoszoną szkodę. Czy to znaczy, że to jest jakiś kosztorys wstępny, jeszcze nie zatwierdzony przez TU? Plik kosztorysu w emailu nosi nazwę "Kalkulacja ofertowa". Czy proces likwidacji szkody jeszcze trwa? Zaznaczam, że nie decydowałem jeszcze czy chcę to robić gotówkowo czy bezgotówkowo w ASO. Na tę chwilę otrzymałem następujące dokumenty: Kalkulacja ofertwa (kosztorys), protokół szkody w pojeździe, druk szkody do wypełnienia i podpisania Rozumiem, że po wypełnieniu i podpisaniu druku szkody dla TU, gdzie ujęte jest szczegółowy przebieg zdarzenia, oświadczenie właściciela o nie byciu podatnikiem VAT i podaniu numeru konta bankowego zaprocesują zgłoszenie, przyznają odpowiedzialność szkody i kosztorys będzie oficjalny? Na jakim etapie wybieram więc czy chcę usunąć szkodę gotówkowo czy bezgotówkowo?
 6. Hej, tu świeżak, który dopieszcza swoje pierwsze B6. Zrobiłem dynamiczne logi silnika 2.0 ALT. Jestem ciekaw jak je interpretować i czy wskazują one na jakiś problem. Proszę o analizę i wskazówki, pozdro! To mój pierwszy pomiar, powinienem zrobić jakieś dodatkowe? [002, 033] http://vaglogi.pl/log-002_033_809Xwye.html
 7. Jest możliwość dopisania współwłaściciela do pojazdu np. ojca, który posiada już zniżki i wzięcie OC na niego. Kwota za ubezpieczenie OC nie będzie tak niska jakby miał on ubezpieczyć auto bez Ciebie, ale nie będzie też tak wysoka jakbyś miał ubezpieczać auto bez osoby z ciągłąścią zniżek. Ja, 26 letni kierowca, z roczną historią OC bez szkód, za ubezpieczenie A4 B6 2.0 ALT w listopadzie zapłaciłem prawie 1800 zł, dopisując ojca jako współwłaściciela pojazdu (OC na niego). Ubezpieczyłem auto w jakiejś małej agencji. Po podpisaniu umowy wiem, że przepłaciłem bo tego samego dnia dostałem online wycene z Link4 na kwotę 1500 zł (300 zł mniej, bez ojca zniżek, na siebie samego). Wysyłaj jak najwięcej zapytań online przez formularze, na pewno coś znajdziesz. Dobre rozeznanie rynku przede wszystkim. Powodzenia!
 8. I jak kolego potoczyła się Twoja sprawa? Jaka ostateczna wycena za szkodę?
 9. Odświeżam temat by nie zakładać nowego. Zastanawiam się nad instalacją gazową do mojego 2.0 ALT. Szukam odpowiedniej konfiguracji części. Budżet jaki zamierzam przeznaczyć na instalację to max. 3000 zł. Jako, że jestem z Trójmiasta i szukałem autoryzowanych serwisów montujących instalacje LPG w pobliżu, wybór padł na STAG'a. Po wysłaniu zapytania ofertowego do jednego z najbardziej polecanych serwisów w Gdyni, otrzymałem następującą propozycję (poniżej). Czy ktoś orientuje się czy cena jest adekwatna do tych zestawów i czy będą one dobrze współpracowały z 2.0 ALT? Czy polecilibyście to co widać poniżej, czy może dokonalibyście jakichś zmian? Jeśli tak, proszę o wypowiedź z argumentacją. Z góry dzięki!
×
×
 • Create New...