Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 allroad lift 2.0TFSI (CNCD) 301KM 456Nm, 356/330mm


Korton555

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Parę dni temu pojawił się nowy nabytek, po 5 latach przyszła pora zmienić a8 d3 4.2 v8 335KM które miało już 15 lat. Ciekawostka, wystawiłem a8 w niedziele wieczorem na sprzedaż i w poniedziałek wieczorem byłem już bez auta :)

Nowy nabytek: A4 allroad 2014r od pierwszego właściciela krajowego, bezwypadkowy, 112 tys km przebieg z pełna historią przeglądów w ASO. Auto jeszcze pół roku na przedłużonej gwarancji 5lat lub 150 tys km.

silnik: 2.0 TFSI 225KM, napęd stały torsen, skrzynia S-tronic 7 biegowy. Po wyjeździe wakacyjnym auto pojedzie na kurację wzmacniającą.

Wyposażenie: skóra + alcantara, 3-strefowa klimatyzacja, grzane siedzenia, tempomat, czujniki zmierzchu/deszczu, sportowy układ kierowniczy (servotronic), elektryka, najwyższy model nawigacji mmi3g high, audio 10 głośników + subwoofer i pewnie sporo innych gadżetów o których nie pamiętam.

Już zacząłem mody: w piątek jestem umówiony na montaż haka - będę woził rowery na platformie montowanej na hak.

Zdjęcia:

b79cd69724d997c903b27d70e6c60cb6_orig.jp

7119df66a13695ff11296b0ba8f3230f_orig.jp

f2cc78fbb9fde5f40d56399f8ce31d8c_orig.jp

8c8165197ea275de92df7ab55071beb3_orig.jp

6f6277a50fe9be528ad3dedc2d4a4e30_orig.jp

e9b2c3f144e3fed7799372219cc9af20_orig.jp

6f45792630e5c7d4a123c1d32bc4fdc6_orig.jp

b20038d66c8c4408e7fafb36ccfce47a_orig.jp

8a4f1dbb78e036d51b5924fc008e434c_orig.jp

59d71c24c68825ff74f6a738a8ba9f56_orig.jp

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty zakupu piękny ten allroad :slina: i to w dodatku PB :kox: .

W planach przewidziana zmiana koła? ?

Powodzenia w modzeniu i bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, D4NTE napisał:

Graty zakupu piękny ten allroad :slina: i to w dodatku PB :kox: .

W planach przewidziana zmiana koła? ?

Powodzenia w modzeniu i bezawaryjności.

Plany są, zostawienie ich na zimowy setup. Narazie musi poczekać, bo mam w bardzo dobrym stanie letnie i szkoda mi się ich pozbywać. Jak przyjdzie wymiana opon letnich to wskoczą jakieś 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka gratuluję. Fajnie wyglądają te rurki po dwóch stronach w benzynie tył jest agresywniejszy niż u mnie w dieslu. Oby się dobrze sprawował. Frajda z jady allroadem jest mi znana sam mam takiego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allroady a4 zdobywają popularność na forum :)

fajne auto, super wygląda biały z nielakierowanymi dokładkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnue stoje na a4 MOP kępnica i czekam na lawete. Przyjechalem z Legnicy i juz nie odjechalem, awaria ukladu kierowniczego

 

20180715_162418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audizine pisza, że allroad ma taką wadę fabryczną. W USA często wymieniaja na gwarancji maglownice.

O ile się nie mylę to magiel jest elektryczny i w ASO kosztuje ok 8tys zł.

Napisz co wyszlo o Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie jest gwarancja, zobaczymy czy czegos nie wymysla by sie wyprzec. Bede pisal jak sie toczy sprawa i co sie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili z ASO, do wymiany przekładnia kierownicza - wymiana w ramach gwarancji. W sumie to i dobrze, że teraz padła a nie za rok (po gwarancji), będzie przynajmniej nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Korton555 napisał:

Dzwonili z ASO, do wymiany przekładnia kierownicza - wymiana w ramach gwarancji. W sumie to i dobrze, że teraz padła a nie za rok (po gwarancji), będzie przynajmniej nowa :)

Szczęście w nieszczęściu, dobrze że nie podczas wyjazdu np na wakacje z całą rodziną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawał wcześniej jakieś oznaki że coś może być uszkodzone czy tak po prostu kazał sie zatrzymać? Ma to pewnie jakiś związek z servtronikiem z którego się tak cieszymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekiiza napisał:

A dawał wcześniej jakieś oznaki że coś może być uszkodzone czy tak po prostu kazał sie zatrzymać? Ma to pewnie jakiś związek z servtronikiem z którego się tak cieszymy

Przez całą drogę (300km jazdy autostradą) zero problemów/objawów, zatrzymałem się z dzieciakami na MC-donaldzie na jakieś lody i przy wyłączaniu silnika jakoś dziwnie ruszyła się kierownica, tak jakby przed blokada zrobiła lekkie wahnięcie prawo-lewo, ale jakoś nie zainteresowało mnie to. Po ok 15 minutach, odpalam silnik i tu kontrolka na czerwono, że awaria i proszę zatrzymać pojazd, auto bez wspomagania. Jak dojeżdżałem kilkanaście metrów do lawety, to jakoś tak skokowo trochę działał układ kierowniczy, oczywiście mega ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Korton555 napisał:

Przez całą drogę (300km jazdy autostradą) zero problemów/objawów, zatrzymałem się z dzieciakami na MC-donaldzie na jakieś lody i przy wyłączaniu silnika jakoś dziwnie ruszyła się kierownica, tak jakby przed blokada zrobiła lekkie wahnięcie prawo-lewo, ale jakoś nie zainteresowało mnie to. Po ok 15 minutach, odpalam silnik i tu kontrolka na czerwono, że awaria i proszę zatrzymać pojazd, auto bez wspomagania. Jak dojeżdżałem kilkanaście metrów do lawety, to jakoś tak skokowo trochę działał układ kierowniczy, oczywiście mega ciężko.

Ciekawe czy trzeba o tą przekładnie w jakiś specjalny sposób dbać żeby uniknąć takiej niespodzianki tzn zmieniać płyny czy jakiś olej czy cokolwiek innego czy to po prostu niefart i jak kto trafi.Dobrze dla Ciebie , że masz tą gwarancję bo inaczej by się trzeba było mocno złapać za portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyprowadziłem auto z Sosnowca, wszystko ok.

Z tego co wyczytalem, to po lifcie nie ma juz servotronica.

cytat z

" w Polifcie nie ma servotronika, to jest elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego ( DYNAMIC) "

 

Na wlepce z kodami mam: QZ7, a na liście wyposażenia:

Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego zależne od prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem dziś pierwszy raz zestaw dzieci, wywożę je do babci na 2  tyg z całym dobytkiem

4d841b4bcdd264044c01bd246a24659e_orig.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd przy 120tys km (z wymiana oleju w S-tronicu), jako, że jeszcze jest gwarancja - to tylko ASO. Zabolało troszkę:

20180830_102043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena piękna...

Ciekawe czy ktoś Ci powiedział słynny tekst "stać cie na konia to stać cie na owies" ???

Mnie ten tekst wkurw.a do żywego....  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...