Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa AIRBAG


tomasz-gorz

Rekomendowane odpowiedzi

temat o airbag wałkowany kilka razy, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. na desce czerwona kontrolka, po podłaczeniu vag bład 'crash data'. teraz moje pytania: poduszki -kierowca, pasazer i w siedzeniach sa na miejscu, jak wiadomo błedu nie da sie skasowac, czyli konieczna wymiana sensora? co jeszcze wymieniac zeby airbagi działały? bede wymieniał jeszcze pas bezpieczeństwa pasazera -tył, bo jest zaciety.

da rade za pomoca vaga odczytac co uległo zniszczeniu?

jest takie cos jak czujniki zderzeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba sa jakies czujniki, ktore daja sygnał do sensora, a ten do wystrzału poduszki? w ogóle to gdzie on sie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dochodzi do wypadku to sensor na 100% jest uszkodzony? w takim razie czy taki od anglika podejdzie? oczywiscie bez 'crash daty'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie nie sprecyzowałeś że chodzi o twoje auto. Czujniki masz w sterowniku SRS, Sterownik winien być o tych samych numerach, sprawdź kodowanie. Wiesz czym może się skończyć zabawa AIRBAGiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to nie działaja mi poduszki, wiec o wystrzelenie sie nie boje, a bez dłubania w tym raczej nie uda mi sie ich naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z 3-miasta ma kasownik do crash-data? Ew. gdzie w 3-mieście można to skasować?[br]Dopisany: 01 Marzec 2009, 18:55_________________________________________________Witam! No więc udało mi się skasować crash data ze sterownika airbag za pomocą własnoręcznie wykonanego interfejsu!! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłes taki interfejs? ja kupiłem sobie sterownik (sensor) i zbieram sie do wymiany, tylko nie wiem co odkrecic, zeby dostac sie do niego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na Alle....drogo kupiłem płytkę do zrobienia interfejsu K-line. Zbudowałem sobie interfejs. Fejs w tej wersji łączy się z komputerem przez port szeregowy (COM). Z samochodem łączy się przez 3 piny. W ruch poszedł program BOSCH airbag tool by gopel. Wystarczyło podłączyć fejs, uruchomić program, wcisnąć CLEAR CRASH DATA i gotowe :).

Jeśli chodzi o dostanie się do sterownika to u mnie w samochodzie jest on za popielniczką, więc trzeba by było rozebrać całą konsolę środkową.

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź do mnie to coś poradzimy.

Tylko ciężko z terminami u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...