Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bledy klimatyzacji Audi A4 B7 2.0tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

po podpięciu kompa wyskakują Mi taka seria blędów mógby ktos powiedziec co moze byc bo w sobote wybieram się w trase dłuzsza czy to coś bedzie przeszkadzało ewentualnie ? ;

Control Module Part Number: 8E0 820 043 AM
  Component and/or Version:   A4 Klimaautomat   2831
           Software Coding: 00000
            Work Shop Code: WSC 00000
6 Faults Found:
00727 - Potentiometer in Positioning Motor for Defrost Flap (G135)
        09-00 - Adaptation Limit Surpassed
00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112)
        09-00 - Adaptation Limit Surpassed
01841 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap: Left (G220)
        09-00 - Adaptation Limit Surpassed
01842 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap: Right (G221)
        09-00 - Adaptation Limit Surpassed
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
        09-00 - Adaptation Limit Surpassed
00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143)
        09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Dodam ze klima chodzi normalnie. tak jakby temperatura nie działała ... nie wiem pomożcie moze ktos cos takiego miał ? Pozdrawiam

Opublikowano

Błędy wg mnie dotyczą sterowania klapkami klimatyzacji właśnie te odpowiadające min za to czy ciepłe czy zimne obieg i kierunek. 

Ja miałem w b6 kiedyś taki błąd u mnie co prawda jednego silnika (klapki) ale tego od sterowania zimno/ciepło - dmuchało cały czas wrzątkiem, climatronik notował wzrost temp i dmuchał coraz szybciej bo klapka cały czas stała w miejscu,  ponad to miałem problem ze znalezieniem takiego silniczka. Wymontowałem silniczek i podłączyłem go na krótko pod akumulator, wkręcił się na obroty aż dym poszedł i ... Po ponownym zamontowaniu silniczek działał dalej do samej sprzedaży samochodu i bez błędów. Oczywiście robiłem to na własne ryzyko i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ten sposób i możliwe uszkodzenia ;)

Pozdrawiam,

Darek

Edytowane przez lewiatan1989
Aktualizacja i błędy

Opublikowano

Usuń bledy ze sterownika i zrob adaptacje klap. Jesli po tej operacji nadal beda podobne błędy to znak ze potencjometry w silniczkach sa do zrobienia/czyszczenia/podgiecia/wymiany na inne.

Potencjometr "wysyla" sygnal zwrotny do sterownika zeby ten wiedział w jakim konkretnie położeniu znajduje sie kazda z klap sterujacych przepływem powietrza przez kanały. Jesli ten sygnal jest nieprawidłowy to sterownik bie wie co ma robić i np. Zamiast chlodzic to puszcza cieple powietrze lub na odwrot...

Opublikowano
  • Autor
47 minut temu, MaTeo85 napisał:

Usuń bledy ze sterownika i zrob adaptacje klap. Jesli po tej operacji nadal beda podobne błędy to znak ze potencjometry w silniczkach sa do zrobienia/czyszczenia/podgiecia/wymiany na inne.

Potencjometr "wysyla" sygnal zwrotny do sterownika zeby ten wiedział w jakim konkretnie położeniu znajduje sie kazda z klap sterujacych przepływem powietrza przez kanały. Jesli ten sygnal jest nieprawidłowy to sterownik bie wie co ma robić i np. Zamiast chlodzic to puszcza cieple powietrze lub na odwrot... 

Błedy wracają czyli pewnie potencjometry padły ale czy jest opcja że tak siadły wszystkie na raz ? dużo roboty jest z tym ? duzo tego jest ?

Opublikowano

Poczytaj jest temat o silniczkach... gdzie sie znajduja itp.

Opublikowano
  • Autor

temat do zamknięcia,

przyczyną nie były silniczki tylko nie dopięty środkowy wtyk w klimatroniku na szczescie ;) wpiąłem go zrobiłem adaptacie zero błedów ;)

Dzieki wszystkim za odpowiedzi ;) Pozdrawiam ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.