Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne drgania


O matiiixx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Na wstępie zaznaczę że przebuszowałem forum tak dogłębnie jak tylko mogłem i niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie , dlatego ostatnią deską jest zapytanie kolegów o radę :) 

 

Pacjent : Audi A4B6 1.8T BEX  ,FWD , czysta benzyna .

 

Problem wygląda tak , że na postoju , czy to zimny czy to ciepły czuć takie delikatne uderzenia , jakoby z silnika , buda nie wibruje , autem podczas jazdy nie szarpie , nic z tych innych . 

Po prostu gdy zatrzymam się aby książkowo schłodzić turbo przed zgaszeniem , po kilku(nastu) sekundach zaczynają się te uderzenia , są nie regularne , świece wymienione , niedługo nowy rozrząd , czy ktoś miał podobny przypadek jak mój ? Poduszki wyglądają ok 

Drugim pytaniem jest sprawa dziwnego odgłosu ( jakby zasysanie) od prawej strony ( patrząc ze środka) na biegach 4,5,6  po dodaniu gazu wyraźnie słychać taki dziwny odgłos  , ni to buczenie , najbardziej zbliżone do dźwięku zasysanego powietrza , ciężko to opisać a i nagrać też nie bardzo da radę.. miał ktoś podobnie ? czy tak ma być ?

 

Za jakiekolwiek wskazówki z góry dziękuję , i jeżeli temat jest w złym miejscu lub był przerabiany , przepraszam że się nie doszukałem i zaśmiecam :( 

 

 

pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotleta , usterka dalej obecna , wymieniony rozrząd z pompą i rolką prowadzącą pasek alternatora ( rozrząd oryginał VW ) nie wiem czy ma to na to wpływ ale dalej te uderzenia występują :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...