Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z PDC


kajzer170

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
jestem tu na forum nowy także przepraszam jeśli dodałem post w nieprawidłową kategorię 

Sprawa wygląda tak: kupiłem Audi a4 b7 s line 1.8T  przy oględzinach zauważyłem że czujniki parkowania tył jest to wersja tylko z tylnymi czujnikami ,z przodu brak, nie działają tzn wrzucając wsteczny bieg jest jeden pojedynczy dźwięk a potem przerwa i cały czas ciągły, postanowiłem się do tego dostać i

Moduł jest taki jak na zdj

 

20180406_135045.jpg

po numerach sterownika sprawdziłem jakie powinny być czujniki/sensory

miały być takie o numerach: 8E0054635A

 

 41I9IpvnQqL._SY355_.jpg

512qptIRPPL._SX466_.jpg

 

po  ściągnięciu tylnego zderzaka okazało się, że żaden nie jest oryginalny czyli taki jak w zdj powyżej.

wiązka była ucinana i sztukowane pod takie o:

czujniki które wyglądały jak z zestawu który można kupić za 60 zł 

identyko takie wpinane na taką przekręcaną wtyczke:

5fb6cea34b22a0248970f0d6ce03.jpg84623c1a45799f0c8c1cb7a66cf9.jpg

 

tych czujników oryginalnych nie ma na necie ? a nawet jak są to nie w ilości 4 szt a pojedyncze sztuki kosztują aż około 200 zł ?

 

Pytanie brzmi czy mogę kupić komplet innych oryginalnych czujników audi podpiąć zamiast tych chińskich z bazaru i czy będzie to działało jak należy  ??
 czy może muszą być tylko i wyłącznie oryginalne dedykowane do tego sterownika ???

Czy lepiej może już kupić cały zestaw czujniki + wiązka+sterownik PDC ???

 

41I9IpvnQqL._SY355_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna z tych części na zdjęciach które zamieściłeś nie jest fabrycznym wyposażeniem B7.

tak wygląda fabryczny sterownik PDC

https://allegro.pl/modul-sterownik-parkowania-pdc-8e0919283d-a4-b7-fv-i7391263672.html#thumb/4

a tak wyglądają fabryczne czujniki PDC

https://allegro.pl/czujnik-parkowania-pdc-audi-a4-b7-8e0-07r-i7389644505.html#thumb/3

to co pokazałeś to są rozwiązania niefabryczne. Pewnie ktoś dołożył PDC do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle, hmmm myślę  teraz jak to najlepiej zrobić 
musiałbym jakoś albo pociągnąć teraz nową wiązke do sterownika PDC bo teraz miałem  z wtyczkami do tej nie oryginalnej a w tym ogłoszeniu co dodałeś jest wejście na 3 duże kostki
chyba że da się jakoś przerobić istniejące wtyczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia czy da się to przerobić ale podejrzewam że nie. Więc albo musisz znaleźć części do tego zestawu który masz albo założyć oryginalne czujniki, sterownik i wiązkę. Do tego pewnie dojdzie dorobienie uchwytów na czujniki do zderzaka bo są zupełnie inaczej montowane niż te które masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie mylę sterownik który wkleiłes był montowany jako doposażenie już po kupnie samochodu w aso. Jest to ori rozwiązanie ale nie fabryczne. Zadzwon do ASO i wypytaj ile takie czujniki kosztują bo może się okazać ze nie są tak drogie jak ori fabryczne. A pod fabryczny zestaw pdc czeka Cię wymiana zderzaka na taki z otworami i uchwytami pod czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Jak sie nie mylę sterownik który wkleiłes był montowany jako doposażenie już po kupnie samochodu w aso. Jest to ori rozwiązanie ale nie fabryczne. Zadzwon do ASO i wypytaj ile takie czujniki kosztują bo może się okazać ze nie są tak drogie jak ori fabryczne. A pod fabryczny zestaw pdc czeka Cię wymiana zderzaka na taki z otworami i uchwytami pod czujniki.

dzwoniłęm do ASO koszt niestety kosmiczny bo aż 250 zł za jedną sztukę, także jest mi nie opłacalne kupić komplet, a jak wyglądają te uchwyty na czujniki ? możę udało by się wstawić jakoś te czujniki bez wymiany całego zderzaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-zderzak-tylny-tyl-tylni-parctronic-i7492791766.html#thumb/1 zobcz to ogłoszenie jest to zderzak z podobnymi czujnikami jak u Ciebie może to to samo a cena całkiem przystępna. możesz uda się wyrwać same czujniki w dobrej cenie o ile są takie same jak Twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie wydają się podobne nawet bardzo, dzwoniłem do pana ale dopiero jutro poda mi ich numery i zrobic zdj, także czekam do jutra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...