Skocz do zawartości
IGNOROWANY

włączone światła cofania nonstop


sirmoses

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem szukałem i nie znalazłem jendoznacznej odpowiedzi aże to mój pierwszy post z góry przepraszam :D
zatem:

swiecą się non stop światła cofania (oczywiście także czujniki parkowania)
uporałem się z problemem wyjmując żarówki - teraz komputer krzyczy że są przepalone
wiem że ponoć moj model audi ma czujnik o numerze: 012 919 823F. ponoć jest on na skrzyni biegów - pytanie moje jest następujące czy da się go wymienić w miarę prosto? czy mechanior da sobie radę? byłem dziś u dwóch i nie byli w stanie go znależć!

a pytanie drugie pomocnicze - dlaczego komputer raz mnie informuje o spalonych (brakujących w tym przypadku) żarówkach, a za razem kolejnym już nie?

Audi A4B7 1.9tdi avant

 

pomocy plz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak:
z wymianą czujnika mechanior sobie poradził, natomiast czujnik (80zł) podziałał 2 tygodnie i znowu ta sama historia światła wsteczne świecą i czujniki piszczą non stop. Więc kupiłem następny czujnik (120zł - chyba lepszy) i pomimo cenu okazał się gorszym bo podziałał TYDZIEŃ  i piszczy mi znowu wszystko! :( zatem to nie jest czujnik :( co mam robić ktoś ma pomysł? mam ochotę sprzedać to auto w cholere :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wina nie leży  w czujniku a w wiązce?? Poruszaj kablami i zobacz czy się coś zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to dopadło właśnie, z tym, że mi się nie chciało wykręcać żarówek to wyjąłem bezpiecznik i błędów nie ma.

Wie ktoś może czy w B7 1.8T da się  też to wymienić od góry czy trzeba kanał? Bo z tym jest problem...
W sumie nie zaglądałem od góry, bo byłem pewien, że trzeba od dołu, ale po przeczytaniu linka pojawiła się nadzieja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablo_s-c napisał:

Mnie też to dopadło właśnie, z tym, że mi się nie chciało wykręcać żarówek to wyjąłem bezpiecznik i błędów nie ma.

Wie ktoś może czy w B7 1.8T da się  też to wymienić od góry czy trzeba kanał? Bo z tym jest problem...
W sumie nie zaglądałem od góry, bo byłem pewien, że trzeba od dołu, ale po przeczytaniu linka pojawiła się nadzieja.

 

da się wymienić od góry, dostęp nie jest łatwy i trzeba klucz na przedłużce żeby odkręcić śrubę trzymającą czujnik ale da się to zrobić od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...