Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb awaryjny


maciej1408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, przeszukałem wiele tematów ale nic konkretnego nie znalazłem..

 

A więc do rzeczy, jestem już prawie właścicielem B8 1.8 tfsi 170 KM z 2012r. 133 tys przebiegu,  a dokładniej w czwartek jadę po odbiór, problem jest tylko taki, że podczas jazdy próbnej (była bardzo mała ilość paliwa, tj komputer pokazywał 20 km zasięgu no i wskazóweczka była bardzo nisko) po mocniejszym przyciśnięciu auto wpadło w tryb awaryjny i straciło moc, byłem gotów zrezygnować (tym bardziej, że naprawdę jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzacje)  ale sprawa wygląda tak, że auto kupuje z komisu w Niemczech (gdzie obecnie mieszkam) i rejestruje tutaj, wszystkie naprawy, przeglądy itp. były robione w autoryzowanych serwisach Audi, wszystko jest udokumentowane + w aucie jest nowy TUV no i ogólnie wszystko wyglądało dobrze. Sprzedawca zaproponował ze swojej strony serwis i naprawę tego co tam się mogło wydarzyć (chyba, że przekraczałoby to jakąś tam większą sume,wtedy wszystko zrywamy) , umowę wstępną i całkowitą gwarancję na wszystko na 1000 km + standardową niemiecką gwarancje 12 miesięczną.. Ogólnie rzecz biorąc byłem nakręcony no i mnie przekonał ? nie będę się teraz tłumaczył ale ciut żałuje swojej decyzji. Dziś dostałem telefon, że auto jest już po serwisie (to również miało zostać udokumentowane) no i wszystko sprawdzone, wszystko jest okej i generalnie powodem była za mała ilość paliwa, czy to w ogóle możliwe ? Wkopałem się tą wstępną umową (a może i nawet nie taką wstępną.. ) i nie jestem pewny czy mogę jeszcze zrezygnować, najpierw jednak chciałem zasięgnąć rady.. 

 

Pozdrawiam ?

Edytowane przez maciej1408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawa bardzo prosta. Jedziesz do niego i pytaj konkretnie co było przyczyna trybu awaryjnego, moze ma nawet udokumentowane gdzies kody błędów ktore zczytał.

Po drugie kupujac w handlarza (w komisie czy salonie) masz nie standardową gwarancje na 12 m-cy tylko ustawową rękojmie ( Gewährleistung zawarte w BGB) . To sa dwa różne od siebie pojęcia ktorych nie należy ze soba mylić. W gwarancji masz zawarte warunki gwarancji wedle ktorych jest ustalone kto za co i kiedy na za jakie czesci pokrywa koszta. W rękojmi za wszystkie usterki które wystąpiły w ciągu pierwszych 6 ciu m-cy od zakupu pojazdu (przedmiotu) koszty pokrywa sprzedawca. Po upływie w sumie tez ale tutaj musisz ty udowodnic, ze wada była juz w dniu kupna, co jest dosc ciezkie. W tym przypadku jest to na twoje szczeście w czasie jazdy próbnej wiec tu nie ma sie czego bac. Jezeli auto warte jest zainteresowania mozesz smiało brac. Masz 6 m-cy w ktorych auto mozesz przetestowac. Po tym czasie zawsze mozesz sprzedac. Gy cos sie popsuje w tym okresie sprzedawca musi to na wlasny koszt naprawic i tu nie ma dyskusji i nie daj sie wrobić ze to gwarancja przejmie bo tu chwyta rękojmia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. na przyszłość pamietaj ze na oparach sie nie jeździ. Nawet lub może lepiej szczególnie gdy jest to jazda próbna. Te 10 € można śmiało zainwestować i zatankować. Unikniesz nie miłych niespodzianek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest taka prosta bo mam tam około 160 km, ale rano poproszę znajomego żeby zadzwonił i dopytał bo to w sumie przez niego wszystko załatwiam.. 

 

Co do gwarancji, słyszałem o rękojmie ale w umowie mam zawarte: HU, AU, 12 mon. garantie lt.den Bed.der Multipart AG (co dokładnie to znaczy to nie mam zielonego pojęcia..) Co do jazdy na oparach, zdaje sobie z tego sprawę, w swoim autku nigdy nie dopuszczałem do takiego stanu, ale niestety tak stał na placu, rozgrzał się i nim zdążyłem dojechać do jakiejś stacji no to już nie było sensu dalszej jazdy. 

 

Muskell widzę wyraźnie, że nie odpisujesz na PW ale może mógłbyś zrobić wyjątek, bo mam kilka pytań które średnio dotyczą tematu.. 

 

Aa no i jeszcze dalej nie dowiedziałem się, czy jest możliwa taka sytuacja a nigdzie o niczym takim nie mogłem się doszukać przez co zwątpiłem w rzetelność sprzedawcy ? Jutro postaram dowiedzieć się czegos więcej ale do jutra będę się zastanawial i szukał odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garantie lt.den Bed.der Multipart AG.  - Oznacza ze zasady gwarancji odbywaja sie na warunkach zawartych w umowie gwarancyjnej. Multipart AG jest to spólka akcyjna (ubezpieczalnia) zajmujaca sie sprzedażą ubezpieczen gwarancyjnych na samochody nowe i uzywane. Nalezy dobrze przeczytac warunki umowy bo wiem ze wlasnie samochody uzywane w razie wystapienia przypadku gwarancji obliczane sa wedle przebiegu. Tzn. powyzej np. 10000km wlasciciel pokrywa czesciowo koszty naprawy. Ponadto niekiedy układy elektroniczne nie zawsze sa objete takimi gwarancjami. Tu trzeba dobrze czytac wszytko bo gwarancja gwarancji nie rowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...