Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne piszczenie na nierównościach


Patryk772

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem z moją A4.
Piszczenie, piszczeniu nierówne, więc postanowiłem nagrać dźwięk z jazdy.

Zauważyłem, że piszczenie słyszalne jest (prawdopdobnie z przedniego, lewego koła, bądź okolicach) podczas jazdy na nierównych powierzchniach, dziurach etc., co dziwne - po naciśnięciu pedału hamulca piszczenie znika, po puszczeniu znów piszczy itd. Rzadziej, ale również piszczenie jest słyszalne podczas skrętów po normalnej drodze.

Dodam, że wymieniłem dwa przednie wahacze (banany), drążki kierownicze oraz że klocki hamulcowe są jeszcze grube i zostały sprawdzone czy się nie osunęły, również na kanale nie widać nic niepokojącego.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jakiej części może dotyczyć ten dźwięk?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje bardzo podobny dźwięk, właśnie podczas jazdy na wprost po nierównościach oraz podczas jazdy po łuku w prawo. Zauważyłem, że podczas jazdy po łuku w lewo nie słychać tego. Po naciśnięciu hamulca też przestaje piszczeć, więc podejrzewam w pierwszej kolejności klocki, które trą o tarczę i sobie gwiżdżą. Prawdopodobnie zacisk nie odpuszcza do końca i klocki są za blisko tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek8888 dowiedziałem się, że to najprawdopodobniej wina wybitego jarzma dlatego też klocek swobodnie porusza się i stąd to dzwonienie / piszczenie.

W piątek będę miał pewność to dam znać czy to na pewno to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam miałem dać znać.

@capslock tak, jestem już po wymianie.

Rzeczywiście za "dzwonienie" odpowiadało wybite jarzmo, natomiast piszczenie było spowodowane korozją na tarczy hamulcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Moglbys dokladniej opisac co zrobiles jarzmo przeczysciles czy kupiles nowy? Zastanawiam sie czy jazda na takich hamulcach jest bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...