Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B6 1.8t BEX S4 design


XsioR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałem wam przedstawić moje pierwsze audi. Do tej pory jezdziłem gofem mk4 v5,więc z autami z serii vag jestem odkąd dopadłem pierwszego golfa 2.
Zanim kupiłem to dość dlugo szukałem takiego specyficznego egzemplarzu do tego z tą jednostką.
Auto było sprowadzone z Niemczech z całą udokumentowaną historią serwisową,która sobie oczywiście zweryfikowałem.
Użytkuję auto juź 4 miesiąc i do tej pory dokonałem następujących czynności:
-nabice klimatyzacji
-wymiana oleju i filtra (Neste 5w50/Bosch)
-Tarcze i klocki przód wysokiej skuteczności nacinane (Brembo)
-Filtr Panelowy Powietrza dolotowego K&N
-czujnik ABS
-akumulator Varta
-przywrócenie sprawności spryskiwaczy reflektorów
-wymiana radia na fabryczne i wymiana glosników sredniotonowych w drzwiach przednich na Bose.
-czujnik przód prawy ABS
-łączniki stabilizatora
-klamka schowka pasażera
-bagnet
-osłony mocowania zawiasu zamka
-emblematy bose na maskownice
-siatka do bagaznika

planowe inwestycje
-rozpórka
-radio rnse
-pozostałe nagłośnienie Bose
-asystent parkowania
-zawieszenie i układ skrętny
-strumiennica i sportowe tłumiki końcowe
-blow off.

Jak widać większość elementów jest od S4 i potwierdzone,że wszystko kupowane i zakładane w serwisie.
W środku pakiet s-line półskóra,czarna podsufitka i srebrne wstawki,z navi w liczniku itd.
Układ amortyzujący siedzi KW z mozliwoscia regulacji. felgi 19 Tomason na lakach hankook 235/35.
autko oprocz łacznikow nie jest wytluczone,rozrząd wymieniany 5 tyś km temu. Spalanie na autobanie przy predkosci 200km/h miedzy 8.2-8-7.
przy spokojnej jezdzie zszedlem do 6,7. Co do korozji to ten blotnik tylko się ukazał. Chce zrobić wszystko to co drażni mnie za każdym razem jak do niego wsiadam i to tyle.

41213376_705317886517284_8326311427811835904_n.jpg

41079323_2047784621919403_6351272426143219712_n.jpg41348244_524239018037841_2951614230048014336_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z zakupu, autko fajnie się prezentuje, jednak wyrzucił bym kilka elementów :) Napis S4, Lotkę z tylnej szyby, lampy z tyłu zamienił na ori. Poza tym jest ok :)

4 godziny temu, XsioR napisał:

Użytkuję auto juź 4 miesiąc i do tej pory dokonałem następujących czynności:
-wymiana oleju i filtra (Neste 5w50/Bosch) Przy kolejnej wymianie Motul lub LiquiMoly 5W40 :)
-Tarcze i klocki przód wysokiej skuteczności nacinane (Brembo) Szkoda że już tyle zainwestowałeś, mogłeś zapodać 320 lub 345


planowe inwestycje
-strumiennica i sportowe tłumiki końcowe Strumienica nie, tłumiki końcowe tak :)
-blow off. Nie nie i nie, pogorszy to pracę silnika, szybko skończy turbinę i zalatuje wiochą :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega @cysiek18 napisał, kilka elementów wg mnie by wyleciało :D

Bezawaryjności życzę :)

btw. z tym spalaniem przy 200km/h na poziomie 8 litrów to pojechałeś po bandzie hahaha :D
Przy tych prędkościach fis lubi pokazać 20l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jak TDI, u mnie 160km/h średnie spalanie 10,5L na odcinku 600km (gdy wracałem po zakupie auta i to w nocy gdy nie było ruchu).

O ile dobrze pamiętam to rozpórek do b6 raczej nie ma (chyba, że jakiś dziwny custom), prędzej można pobawić się w zmianę stabilizatorów z S4 lub RS4B7.

 

 

Edytowane przez zioowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cysiek18 napisał:

Gratulacje z zakupu, autko fajnie się prezentuje, jednak wyrzucił bym kilka elementów :) Napis S4, Lotkę z tylnej szyby, lampy z tyłu zamienił na ori. Poza tym jest ok :)

Pomyśle nad tym jeszcze

6 godzin temu, jolley napisał:

tak jak kolega @cysiek18 napisał, kilka elementów wg mnie by wyleciało :D

Bezawaryjności życzę :)

btw. z tym spalaniem przy 200km/h na poziomie 8 litrów to pojechałeś po bandzie hahaha :D
Przy tych prędkościach fis lubi pokazać 20l/100

Hmm to chyba jest cos nie halo... 

4 godziny temu, zioowo napisał:

Spalanie jak TDI, u mnie 160km/h średnie spalanie 10,5L na odcinku 600km (gdy wracałem po zakupie auta i to w nocy gdy nie było ruchu).

O ile dobrze pamiętam to rozpórek do b6 raczej nie ma (chyba, że jakiś dziwny custom), prędzej można pobawić się w zmianę stabilizatorów z S4 lub RS4B7.

 

 

No i tak zrobię dzieki za pomysł 

 

Jeszcze raz dziękuję panowie co do jednostki turbo benzyny to mój pierwszy egzemplarz i jeszcze do końca nie wiem co może poprawić pracę, a co zepsuć. 

Co do hebli to nie widzialem sensu zamiast 312 wsadzac 320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...