Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[96r. AHU avant] Klapa otwierana z pilota


Mike921

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zapytać o jedną rzecz, która mnie zastanawia. Na kluczyku mam 3 przyciski, środkowy służy do otwierania klapy z pilota. Oczywiście gdy go wciskam nic się nie dzieje. Teraz zastanawiam się, co trzeba było by zrobić, żeby zamontować taki system. Napewno siłowniki z jakimiś sprężynami. Znacie jakiś poradnik jak to zrobić? Dodatkowo, czy jest w ogóle możliwe, że ten system był w samochodzie z 96 roku tylko np. poprzednim właścicielom padły siłowniki i zmienili na zwykłe a sam system do uruchomienia nie potrzebuje zbyt wiele? 

Jeśli dział jest zły to bardzo przepraszam, ten wydał mi się najbardziej odpowiedni. 

Pozdro,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj środkowy przycisk dłużej, usłyszysz jak otwiera się klapa bagażnika - wystarczy podnieść bez naciskania klamki w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem czy w tym roku było coś takiego.

Nawet jak było to jego poprawnym działaniem jest to że zamek się odbezpiecza i klapa unosi się nam na pare mm i wtedy tak czy siak musisz użyć siły reki.

Sa zestawy tutaj na forum tj mocniejsze sprenzynki i odpowiednie podkładki pod to i wtedy już jest tak ze naciskamy i klapa piknie unosi się ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wesz82 @skejcikk1 dzięki koledzy za odp. Niestety, trzymanie guzika nic nie dało, nie reaguje. Jutro może rozbiorę klapę i zobaczę czy tam jakies sterowanie idzie do zamka poza otwieraniem przy otwarciu samochodu. Jeśli nie to znaczy, że musiałbym dokładać na to instalacje, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 19:18, Mike921 napisał:

@wesz82 @skejcikk1 dzięki koledzy za odp. Niestety, trzymanie guzika nic nie dało, nie reaguje. Jutro może rozbiorę klapę i zobaczę czy tam jakies sterowanie idzie do zamka poza otwieraniem przy otwarciu samochodu. Jeśli nie to znaczy, że musiałbym dokładać na to instalacje, tak?

Spróbuj jeszcze VAGiem zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skejcikk1 napisał:

Spróbuj jeszcze VAGiem zakodować.

Masz jakieś info dokładniejsze na ten temat? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mike921 napisał:

Masz jakieś info dokładniejsze na ten temat? Dzięki!

Tak, proszę kilka linków:
1. Filmik na YT dotyczący B6, B5 ogarniesz w podobny sposób, ale zamiast moduł komfortu w VAGu wejdź w 35 centralny zamek. Pomocny program to Lcode do odczytania co masz zakodowane i zwykły kalkulator :) Moduł Komfortu - kodowanie  . 

2. Kodowanie sterowników: Kodowanie sterowników A4 B5 wyszukaj Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek .

Posiadasz VAGa? W sensie kabel + program? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2018 o 01:14, skejcikk1 napisał:

Tak, proszę kilka linków:
1. Filmik na YT dotyczący B6, B5 ogarniesz w podobny sposób, ale zamiast moduł komfortu w VAGu wejdź w 35 centralny zamek. Pomocny program to Lcode do odczytania co masz zakodowane i zwykły kalkulator :) Moduł Komfortu - kodowanie  . 

2. Kodowanie sterowników: Kodowanie sterowników A4 B5 wyszukaj Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek .

Posiadasz VAGa? W sensie kabel + program? 

W zasadzie nie, ale mogę kupić. Wystarczy kabel z allegro za 20/30zł i soft z neta np. VCDS tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mike921 napisał:

W zasadzie nie, ale mogę kupić. Wystarczy kabel z allegro za 20/30zł i soft z neta np. VCDS tak? 

Powinien wystarczyć. Kupiłem z allegro zwykły niebieski kabel i nie dawał zawsze rady więc kupiłem z Viakena Takie cosik.
 

Jak już kupisz i będziesz chciał softa ściągać to odezwij się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...