Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nagły wzrost spalania


dieselmaniac

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 1.9 TDI 110PS mój problem polega na tym ze po wymianie podświetlenia żarówek z zegarach u elektryka (bo sam nie mogłem go odpiąć od wtyczek) komputer zwariował na wolnych obrotach pokazuje mi spalanie 6,5l a jak jadę w miescie spokojnie ruszając na jedynce skacze nawet do 40l czasem pokazuje na wolnych obrotach 12l,22l, i na 130km spalił mi ćwiartkę baku paliwa.niecały miesiąc temu miałem regenerowane wtryski zrobiłem ponad 1200km na trasie sie sprawowal świetnie palił mniej niż zawsze i nagle po wymianie żarówek podświetlenia zegara(lub ingerencji podczas wymiany) wariować pali jak wściekły.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale elektryk nie mial żarówek 1.1w bo takie oryginalne były tylko mi z bmw 1.2w.Proszę o jaką kolwiek pomoc.bylem na kompie wykazał mi ze mam cos z wtryskiem ale niewiem czy to nie był stary błąd z przed regeneracji wtrysków,po skasowaniu błędu nic nie pokazuje żadnego błędu.Dodam tylko ze nie wymienialem filtru powietrza ale to nie powinno mieć wpływu na nagle spalanie z godziny na godzinę acha i dziś rano jak było -5 stopni to bardzo ciężko mi zapalił okazalo sie ze świece mam do wymiany.Potem juz palił normalnie na dotyk.Dodam ze auto zbiera sie tak jak sie zbierało nie dymi wszystko jest ok tylko spalanie i komp jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dieselmaniac, prawdopodonie wysypała Ci sie Adaptacja zegarów. Przerabiałem temat w kolegi S6 C4 V8 4.2 które na fisie pokazywało spalanie jak 1.9 TDI albo i mniej :polew:

Adaptacja dla zegarów

Erste und zweite Stelle

00 (Füllstellen)

Dritte Stelle

0 (Deutschland)

3 (Kanada) (evtl. wegen des Gongs)

Vierte Stelle

4 (4 Zylinder)

5

6

8 (8-Zylinder)

Fünfte Stelle

0 (TDI Motor)

2 Benzin Motor (4, 5, 6-Zylinder Motor)

3 Benzin Motor (8 Zylinder)

4 Benzin Motor (5 Zylinder Turbo)

5 Dieselmotor Wirbelkammer

prawdopodobna adaptacja dla Ciebie to 00040

Vag prawde Ci powie. :hi:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlo5 jesli mozesdz to wyjasnij co oznacza ze wysylala mi sie adaptacja zegarow ja mam swoja audinke od niedawna i nie orietuje sie tak jak wy jeszcze aco do tego waga to gdzie mi go podepna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z tematem

W mieście spalanie ok 9,7 l/100 km (fis) .....szukam przyczyny :mysli:

Niestety adaptacja vag nie może jej uruchomić....wszytko wskażniki, test itp. działa

a adaptacja nie.....jakieś pomysły.

_________________________________________________

Odblokowało się : było 00060 i ustwiłem na 00040 .... gra

A pytanie: Jak wam zmienia się wam spalanie średnie podacz postoju (szybko/wolno i o ile)?

Pozdrawia

Szycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...