Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 FL AVANT 1.8 T ANB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, auto kupione przez przypadek trafiło w moje ręce, niestety mój dotychczasowy samochód za równowartość 3 dobrych takich A4 się spalił niestety nie zdąrzyłem zrobić AC po kupnie i tak kasa poszło w błoto

Wracając do samochodu

Audi A4 B5 półlift 99r silnik 1.8T ANB napęd na ośkę. Auto od 2015r w polsce przebieg aktualny 208tyś km. Dekra z 3 ostatnich lat niby potwierdza systematycznie przebieg. Samochód oczywiście bez gazu bo takiego nie chciałem żeby nie łykało to oliwy zbyt wiele.

Wyposażenie:

Pakiet chrom? kierownica S-line, fotele półkubełkowe grzane i elektryczne lędźwie, 4 szyby w prądzie, klimatronic, podłokietnik, 3x cup holder, szyberdach, xenon (lecz zderzak założony bez sprysków pewnie po jakimś gongu, poza tym bieda.

Po kupnie:

20180930_011338 (Copy).jpg20180930_011430 (Copy).jpg20180930_011443 (Copy).jpg

Auto na kicie eibacha, jest w miare fajnie lecz wydaję mi się że amortyzatory przednie już są trochę wymęczone bo auto charakterystycznie podskakuje.

Zaraz po kupnie zakupione kompletne sprzęgło sachs, oleje filtry, rozrząd, króciec wodny głowicy, olej do skrzyni, simmering na wał, świece beru

Do auta zakupiłem "patelnie" 17" w miarę to wygląda oczywiście nie jest to żadne stance ale do codziennego dupowozu mi wystarczają.

Co do planów:

Za jakiś czas ściąganie przodu i sanek wymiana rozrządu, ściąganie miski i czyszczenie smoka, sprawdzenie stanu katalizatora bo wydaje mi się że jest zapchany auto ciężko przyśpiesza po maksymalnym otwarciu gazu oraz mocne grzanie się katalizatora i czerwienienie korasa od turbo, wymiana wszystkich węży od podciśnienia i ogarnianie na bięrząco dupowozu.

20181002_191439 (Copy).jpg20181002_191854 (Copy).jpg20181002_213452 (Copy).jpg20181003_173325 (Copy).jpg20181003_195926 (Copy).jpg20181003_214946 (Copy).jpg20181003_215120 (Copy).jpg20181003_215259 (Copy).jpg20181003_215356 (Copy).jpg20181003_215439 (Copy).jpg20181003_215533 (Copy).jpg20181003_215609 (Copy).jpg20181002_082017 (Copy).jpg

Opublikowano

no nie moze byc, wkoncu ktos ma fotele jak ja w tym kolorze pol kubly i grzane i nadodatek niewytarty ;3

Opublikowano
  • Autor

Kuba jest już trochę powycierany :D Chyba się nie da tego materiału w półkuble nie wytrzeć przez prawie 20 lat

Opublikowano
12 godzin temu, Charzyn napisał:

Audi A4 B5 półlift 99r

Kolego, masz drugi lifting :) Słowo s-line w b5 jest wręcz zakazane, to jest kierownica trójramienna typu Sport (logo Audi Sport na dole). Powodzenia w modzeniu :)

https://a4-klub.pl/topic/2182-all-b5-modyfikacje-i-i-ii-lifting/

Edytowane przez Undisclosed

Opublikowano

Bardzo ładny egzemplarz i fajnie wygląda na tej feldze 17, sam o takim komplecie myślę na zimę. Co do LPG, to 1.8T bardzo dobrze z gazem sobie radzi, pod warunkiem że jest dobrze wystrojony i nie ma to nic wspólnego z braniem oleju. Jeśli masz zdrowy silnik to gazuj i nie będziesz żałował. 

Gratulacje i powodzenia w modyfikacjach :) 

Opublikowano
  • Autor

No dzisiaj trochę się zagłębiłem w temacie tej A4 niestety rozczarowanie i dobrze że nie ufam ludziom. Na pierwszy ruch poszły świece bo auto źle pracowało i co się okazuje że 2 są z innej parafi i 2 też z innej, najlepsze jest to że 2 z nich były dłuższe o prawie 3mm.. szok co za idioci to zrobili, druga sprawa pytając kupującego o rozrząd powiedział że oczywiście wymienił wszystko 2 lata temu okazuję się że tylko pasek był wymieniony i widać było że to nie było świeżo, reszta wszystko z 99..

Rozrząd był przestawiony o ząbek (wyraźniejsza poprawa elastyczności silnika po złożeniu)

Na jutro idzie olej, silnik był jeżdżony na 10w40 i go chyba zostawiam na takim, bo będzie ciekło z każdej dziury, potem czyszczenie smoka odmy, i na koniec jeszcze filtr paliwa.

Auto ma się już o wiele lepiej, czuć różnice że jedzie jej się o wiele łatwiej :)20181011_121343.jpg20181011_145104.jpg20181010_195801.jpg20181010_200145.jpg20181010_200130.jpg20181010_200222.jpg

 

 

20181010_200210.jpg

Opublikowano
  • Autor

 

UP oryginalne głośniki BOSE, radyjko wymieniłem na Kenwooda KMM BT203 pasującej kolorystyce, oraz lekkie malowanie kierownicy :)

(lewą lampę muszę uszczelnić bo paruję bo myjce)

 

20181013_141526.jpg20181013_141536.jpg20181013_141557.jpgDoszły

20181012_152756.jpg20181013_112038.jpg20181013_114524.jpg20181012_152818.jpg20181012_152823.jpg20181012_153023.jpg20181012_153036.jpg oczywiście o

 

20181012_152807.jpg

Opublikowano
  • Autor

Kolejna sprawa magików, zawór DV auto miało cały czas zaślepiony (auto miało 3 lata temu robioną turbinę przez ten czas nawet nie pracowało odpowiednio mocno na niej) kupiłem toprana najtańszego i podłączyłem i auto lata jak wściekłe, zakupiłem dziś Blow-offa i nową miskę olejową bo stara ma mikro pęknięcie od szurania.. jutro kolejne fotki z prac a dziś jesienna sesja

Plany to ogarnięcie hamowani i FMIC bo auto odpycha się bardzo zacnieDSC_0703 (Copy).jpgDSC_0708 (Copy).jpgDSC_0711 (Copy).jpgDSC_0740 (Copy).jpgDSC_0744 (Copy).jpgDSC_0747 (Copy).jpg

Opublikowano

Idzie podlaczyc glosnik bose pod ori wiazke ze zwyklych glosnikow? Pasuja w boczek czy jakies kombinacje? Lepiej gra?

Opublikowano
  • Autor

Wszystko idzie podłączyć :) w planach jeszcze modernizacja subwoofera :) a tak poważnie każdy głośnik jest tak samo sterowany plusem i minusem czyli zawsze to podłączysz, tylne głośniki posiadają wtyczkę której się pozbyłem bo w BOSE nie ma i zrobiłem to na pinach wszystko gra super, duże znaczenie ma tu radio które jest mocne i ma wiele ustawień.. na seryjnym radiu pewnie by to grało tak sobie na tym jest poezja mi wystarcza jako przód muszę jeszcze przerobić głośnik w subie :)

Opublikowano

Ciekawy egzemplarz , ori bose gra z radiem ori bardzo dobrze oczywiście po zmianie kodowania. Zwykłe głośniki mają 8 om do 4 om ,a bose ma 2 om żebyś nie spalił sobie czegoś.

Opublikowano
  • Autor

UP piątkowe walczenie z miską w B5 nie było zbyt miłe, kupa roboty ale zrobione, nowa miska, czyszczenie smoka (nie był taki brudny) zmiana oleju na 5W30 Motula. Doszedł zawór blow off (z regulacją) lecz niestety bez zegara nie szło tego ustawić żeby jeździło, za to zamontowany został porządny włoski zawór DV metalowy.

Jakieś propozycje na FMIC? chciałbym żeby tak mega nie wisiał pod autem żeby to w miarę wyglądało schludnie. Fajnie jeśli macie już coś zamontowanego w swoich 1.8T i macie propozycje.

 

20181018_105025.jpg

20181018_105033.jpg

20181018_151414.jpg

 

Podsumowanie co zostało zrobione:

-Rozrząd -Contitech

-Zmiana oleju z 10W40 na 5W30 -Motul

-Wymiana miski

-czyszczenie smoka olejowego

-wymiana króćca wodnego za głowicą -Febi Bilstein

-wymiana sprzegła wraz z łożyskiem oporowym -SACHS

-założenie porządnego zaworu DV

-odświeżenie kierownicy

-czyszczenie tapicerki

-wymiana klocków tylnych

-wymiana zbiorniczka wyrównawczego

-komplet filtrów oleju, powietrza, paliwa -Hengst

-wymiana świec -Beru Platynowe

-wymiana radia na Kenwood KMM BT203

-wymiana głośników na BOSE

-wosk na lakierze

PLANY:

-FMIC

-silikonowe przewody podciśnienia

-przyciemnienie szyb

-lepsze koło na sezon może 18"

-dokładka zderzaka przedniego

 

Opublikowano
Godzinę temu, Charzyn napisał:

UP piątkowe walczenie z miską w B5 nie było zbyt miłe, kupa roboty ale zrobione, nowa miska, czyszczenie smoka (nie był taki brudny) zmiana oleju na 5W30 Motula. Doszedł zawór blow off (z regulacją) lecz niestety bez zegara nie szło tego ustawić żeby jeździło, za to zamontowany został porządny włoski zawór DV metalowy.

Jakieś propozycje na FMIC? chciałbym żeby tak mega nie wisiał pod autem żeby to w miarę wyglądało schludnie. Fajnie jeśli macie już coś zamontowanego w swoich 1.8T i macie propozycje.

 

20181018_105025.jpg

20181018_105033.jpg

20181018_151414.jpg

 

Podsumowanie co zostało zrobione:

-Rozrząd -Contitech

-Zmiana oleju z 10W40 na 5W30 -Motul

-Wymiana miski

-czyszczenie smoka olejowego

-wymiana króćca wodnego za głowicą -Febi Bilstein

-wymiana sprzegła wraz z łożyskiem oporowym -SACHS

-założenie porządnego zaworu DV

-odświeżenie kierownicy

-czyszczenie tapicerki

-wymiana klocków tylnych

-wymiana zbiorniczka wyrównawczego

-komplet filtrów oleju, powietrza, paliwa -Hengst

-wymiana świec -Beru Platynowe

-wymiana radia na Kenwood KMM BT203

-wymiana głośników na BOSE

-wosk na lakierze

PLANY:

-FMIC

-silikonowe przewody podciśnienia

-przyciemnienie szyb

-lepsze koło na sezon może 18"

-dokładka zderzaka przedniego

 

założyłeś tylko głośniki bose czy coś jeszcze oprócz radia? bo ostatnio siada mi prawy głosnik przedni i zastanawiam się czy nie szukać głośników bose

Opublikowano
  • Autor

Założyłem same głośniki BOSE, po wymianie radia z ori na kenwooda zaczęło to w miarę grać, w moim poprzednim samochodzie Alfa GT z 2008 roku BOSE robiło rozpierdziel, czystość głośność i moc głębokiego basu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.