Treść opublikowana przez Maxero
-
BGB błąd sondy b1 s1 zwracie z plusem
Problem rozwiązałem
-
BGB błąd sondy b1 s1 zwracie z plusem
-
BGB błąd sondy b1 s1 zwracie z plusem
Odłączę wtyczkę od sondy i zobaczę czy błąd się zmieni. Jak zostanie taki sam to nowy kabel pociągnę od zasilania do wtyczki. Chyba że to masowy co jest sterowany. Według schematu plus idzie do drugie za katem ,a ona nie wali wiec musi być gdzieś na krótkim odcinku.
-
BGB błąd sondy b1 s1 zwracie z plusem
Pierwsza miała ten sam błąd i wymieniłem druga ten sam błąd wali. Ori bosch i druga też bosch
-
BGB błąd sondy b1 s1 zwracie z plusem
Pojeździłem dzisiaj i wrócił mi błąd sondy. A mianowicie wyrzucił mi 2 tygodnie temu błąd grzałki. I teraz wrócił. Sprawdziłem kable z ecu do wtyczki i niby jest ok są przejścia. Sondę to tylko mogłem na ohm sprawdzić. I stara sonda grzeje bez problemu oraz ma te same wyniki co nowa i nie wiem gdzie szukać przyczynny? Na ecu jest plomba ABT
-
Problem z tankowaniem Audi A4 B7 2.0 TFSI BGB
Sprawdziłem i jest przez niego przelot. Wąż od filtra do komory silnika tez bez problemu. Tylko dziwią mnie 2 rzeczy. Pierwsze to że po vin mam numer 8E0201803M ,a na aucie 8E0201803G i jakiś zaworek od baku do tego filtra. 2 na grze filtra mają przelot bez problemu ,a dolny można wciągnąć ale nie można dmuchnąć.
-
Problem z tankowaniem Audi A4 B7 2.0 TFSI BGB
Sprawdzę w najbliższe wolne i napiszę czy pomogło
-
Problem z tankowaniem Audi A4 B7 2.0 TFSI BGB
Witam, Spotkała mnie dziwna sytuacja może tutaj ktoś tak miał. 2.0T BGB QUATTRO. Przyjechał do mnie z zagranicy z bakiem zatankowanym 3/4. Wyjeździłem bak do pierwszej kreski białej przed rezerwą i chciałem zatankować. No i tu problem się pojawił. Po około 3L pistolet odbił i przy następnych próbach co i rusz odbija. Wymieniony na drugi zaworek N80 i bez zmian. Myślę nad filtrem węglowym w nadkolu prawym czy może być to jego wina? Błędów w VCDS zero i przy sprawdzaniu zaworka N80 bez problemu przechodzi test oraz nastawę podstawową. Jak go zdemontować ,bo widziałem że ma jakieś plastikowe przewody chyba zatopione. Chyba że może być gdzieś indziej problem
-
Brak komunikacji z modułami oraz niezamykające się drzwi prawe tylne w Audi A4 B7
Tylko to się stało z chwilą padnięcia prawych tylnich drzwi ,tak to wszystko działało i normalnie łączyło się. Dwa zmieniałem moduł na wersję z podświetlaniem nóg i też było sucho. Sprawdzałem nawet po ulewach czy jest mokro. Ale sprawdzę na wszelki wypadek
-
Brak komunikacji z modułami oraz niezamykające się drzwi prawe tylne w Audi A4 B7
Witam ,Dzisiaj spotkała mnie dziwna sytuacja. Zamykając auto nie mrugało mi wiec zacząłem sprawdzać drzwi. Prawy tył nie chce się zamknąć i żarzy się światełko w drzwiach ostrzegawcze czerwone. Podświetlenie na nogach świeci normalnie w aucie. Działa normalnie podświetlenie przycisku szyby jak i sama szyba opuszczanie oraz zamykanie. Ale nie mogę połączyć się z MCE, MK, klimatyzacją, radiem oraz z licznikiem. Wszystko działa normalnie ale nie można połączyć się VCDS i innymi urządzeniami do tych modułów. Możliwe że w drzwiach uszkodzony jest moduł czy wiązka łącząca drzwi?
-
[2.0TFSI BWE] B7 PhantomSchwartz
Metalową brałem od z alliexpress. Muszę powiedzieć że skończyłem pełny pakiet S-Line zewnętrzny i zrobię zdjęcia w wolnej chwili. Nie oczekiwanie stałem się posiadaczem drugiej a4 b7 2.0 tfsi w tym samym kolorze ale tym razem w quattro całkowicie bez s-line. Ale tą quattro będę sprzedawał i już ją trochę odchamiłem. Szwajcarzy to jedna są też patenciarze. Zrobiłem wymianę rozrządu tył ,bo coś przy 1200-1500 metalicznego się pojawiało i po zdjęciu łańcuch się zaznaczył na pokrywie tylnej. Przy okazji tego naprawiłem pompę HPFP i Vacum. Śruba tył mimo narzędzi oryginalnych z ASO się ukręciła i musiałem targać wałek ssący na zewnątrz. Wymieniłem w nim amory tył bo były skończone i hamulce pełnym pakiet tył z zaciskiem prawym nowym. Co śmiesznego pakiet wyposażenia to nie biedak jak w przypadku 1.8T często.
-
[2.0TFSI BWE] B7 PhantomSchwartz
Przez rok trochę podrobiłem auto. Wleciał FMIC i różnica w temperaturze jest dość spora między DMIC ori. Obudowy lusterek tez maiłem lekko połamane i wleciały takie ala chrom. Jeszcze są do dołożenia kratki w plaster miodu. Ale najlepiej było by znaleźć grill w plaster miodu pod PDC i dokładkę pod rejestrację jak ma RS4. No i walka z klimą trwa ,bo zostało mi 200g czynnika. A że kompresor ma dość to leci na wymianę. Zastanawiam sie czy wymienić przewód od kompresora do skraplacza ,bo już jeden wymieniłem. FMIC kupiłem do belhaust.pl .Turbo chyba ma dość. Ale czeka już IHI z B8/Q5 2.0TFSI
-
A4 B7 1.8T Quattro S-Line Gorczyk
Klosze sobie nowe założyłem ,bo ori były tak zjechane że czas i koszt materiałów by pewnie był wyższy. Sobie zostawiam stare klosze na wszelki. Na ali to nawet obudowy są już.
-
A4 B7 Cabrio 2.0 TFSI -> 3.0 TFSI
Co do 3.0T to można uderzać do harp_attack czy custom_werx na IG. Tam robią swapy od b5 do b8.
-
A4 B7 1.8T Quattro S-Line Gorczyk
Nie wiem z czego jest ta osłona kabli ale ona dosłownie zaczyna się kruszyć. A przez to może się spotkać kable ,najmniejszy problem to jak masa się sama ze sobą spotka. Syf też przez to jest
-
A4 B7 1.8T Quattro S-Line Gorczyk
Polerowanie lampy to taki plaster na d*pę z użyciem ppf bez sens. Nie zdjąłeś warstwy ,która zaczyna żółknąć. Najlepiej ściąć warstwę papierem 350/400 i potem wyprowadzać wodnymi od 600 do 3000. Potem odtłuścić i pomalować klerem 2 składnikowym ,inny odpada.Położyć z 3/4 warstwy i wyprowadzić morkę. Wtedy zabezpieczyć PPF. A najlepiej rozebrać lampę i zregenerować odbłyśnik. Sam zrobiłem tą operację tydzień temu i polecam ją wykonać. W środku jeszcze okazało się że osłony kabli zaczęły pękać i goły drut widać. Napisałem to jako moje doświadczenie z robieniem lamp jak ja to wykonuję i nie pierwsze tak zrobiłem.
-
[2.0TFSI BWE] B7 PhantomSchwartz
Folie PPF zamówiłem i czekam czy uda im się wysłać na piątek bym mógł zrobić to zanim lampa trafi na auto. Nie chce zakładać lampy i potem bawić się na aucie.
-
[2.0TFSI BWE] B7 PhantomSchwartz
Temat z tym dziwnym brzdęknięciem się na razie uspokoił. Zabrałem się za regenerację lamp bixenona skrętnego. Rozebrałem na czynnik pierwszy wraz z naprawą wiązki. Odbłyśnik zregenerowany wraz z drugą przesłoną ,bo moja nie zawsze działała. Zmieniłem na nowe klosze ,bo stare były już zniszczone. Oczywiście sobie zostawiam żeby w razie co je naprawić . Efekt finalny na zdjęciach
-
[2.0TFSI BWE] B7 PhantomSchwartz
VID20240918085124(1) (video-converter.com).mp4 VID20240918085124(1) (video-converter.com).mp4
-
[2.0TFSI BWE] B7 PhantomSchwartz
Z braku czasu na foty mogę tylko opowiedzieć co się wydarzyło do tego czasu z autem. Podsufitka stwierdziła że pora na nią i opadła dosłownie cała w 3 dni. A przy okazji tego zamocowałem kable od lusterka fotochromatycznego , czujnika zmierzchu/opadów oraz do mikrofonu od modułu BT. Obecnie czeka już tylko z wymianą szyby na wersje z miejscem montażu czujnika. Założyłem pokrętło w wersji AUTO oraz CLH ,bo DRL już miałem fabrycznie. Wszystko podłączone i sprawdzone czy działa. Ale teraz auto stwierdziło że ma problem przy końcówce hamowania i pojawia się dziwny dźwięk. Nie jest do dźwięk od ABS ,bo nawet nie reaguje pedał hamulca. Zamieszczam video może ktoś się spotkał z tym. VID20240918085124 (online-video-cutter.com)(1).mp4
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Dzisiaj założyłem sobie ori moduł BT żeby móc odbierać telefon bez jego dotykania. Wcześniej dołożyłem MF i moduł BT wefa. Wiązkę założyłem ,podłączyłem jak trzeba ,wszystkie funkcje działają. Ale BT nie chce nic ruszyć w adaptacji kanał 133 i 134 są nie dostępne ? Moduł jest z Literką Q i radio RNS-E
-
[2.0TFSI BWE] B7 PhantomSchwartz
Hamulce ogarnięte wraz z zarabiarką i zrobione na stalowych przewodach. Założyłem też metalową podstawę filtra oleju i nic złego się nie dzieje. Ale największe zaskoczenie miałem jak wyciągnąłem wymiennik woda-olej ,a tam w kanale wodnym dosłownie masa przypominająca piasek. Miałem drugą więc nie bawiłem się w czyszczenie. Nie mam zdjęcia ,bo ważniejsza była robota. Mam foto jak już siedzi na miejscu nowa podstawa wraz z uszczelkami elringa ,bo te zestawowe to tak nie bardzo mnie przekonywały.
-
Black B7 / Avant / 2.0TFSI / Quattro / Tiptronic / S-line
K04-064 za dużo trzeba rzeźbić. Chyba że koraz z k04 do k03/ihi przeszczepić ale czy da radę i jak to będzie się sprawować
-
Black B7 / Avant / 2.0TFSI / Quattro / Tiptronic / S-line
Przy celowaniu w moc 350hp nie musisz zmienić wkładu pompy z vis lub autotecha ? IHI sam myślę czy nie w swoim zastosować ale do kogo hybrydę oddać by to jeździło ,a nie co i rusz demontować do poprawek
-
Black B7 / Avant / 2.0TFSI / Quattro / Tiptronic / S-line
Ja to bym jeszcze jeden zabieg z HPFP polecał. Przeróbka tłoczka na nowszą wersję jak jest w b8. Sam się zastanawiam nad tym modem ,bo wtedy nic tam się już nie dzieje.