Skocz do zawartości
IGNOROWANY

multitronic ciepły podskakuje pomocy


Mate963

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie liczę na waszą pomoc bo w Lublinie już nikt nie potrafi pomóc. Posiadam audi a4 b8 2.0 tdi caga multitronic 190 tys km. W aucie miałem do wymiany dwumas, koło założyli Sachs i wymienili olej i filtr. Auto po wymianie oleju nie szarpie ładnie przyspiesza obroty nie faluja ale tu zaczyna się problem po wymianie oleju po rozgrzaniu jadąc w korku auto na peuzaniu zaczyna szarpać i obroty falują między 800 a 1100 obrotów tak jak w manualu byśmy jechali na jedynce bez gazu i dodawali i puszczali gaz auto całe zaczyna szarpać po dodaniu gazu lub przy hamowaniu się uspokoja za chwilę to samo pomocy czym może to być spowodowane... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej został wlany i czy wykasowali adaptację sprzęgła?

Edytowane przez Maniek_0904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek_0904 kolego ponoć robili adaptacje skrzyni, nawet potem pojechałem ponownie zostawiłem auto na noc bo niby nie mógł zrobić adoracji na ciepłym, robili poraz drogi adaptacje powiedzieli ze wszystko niby jest okej a właśnie nie jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maniek_0904 napisał:

Jaki olej został wlany i czy wykasowali adaptację sprzęgła?

Kolego olej został wlany ravenol i niby twierdzą że spełniający specyfikację skrzyni, ciekawi mnie czy może być taki objaw jak nalali za dużo lub za mało oleju ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mate963 napisał:

Maniek_0904 kolego ponoć robili adaptacje skrzyni, nawet potem pojechałem ponownie zostawiłem auto na noc bo niby nie mógł zrobić adoracji na ciepłym, robili poraz drogi adaptacje powiedzieli ze wszystko niby jest okej a właśnie nie jest ? 

25 minut temu, Mate963 napisał:

Maniek_0904 kolego ponoć robili adaptacje skrzyni, nawet potem pojechałem ponownie zostawiłem auto na noc bo niby nie mógł zrobić adoracji na ciepłym, robili poraz drogi adaptacje powiedzieli ze wszystko niby jest okej a właśnie nie jest ? 

Właśnie adaptację robi się na rozgrzanej skrzyni tj. temperatura musi wynosić powyżej 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie mam już pojęcia 2 razy mi robili adaptacje skrzyni niby wszystko jest na ok w adaptacji skrzynia ładnie chodzi nie szarpie a na pelzaniu obroty faluja i auto zaczyna podskakiwać zastanawiam się żeby może u kogoś innego olej wymienić na inny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mate963 napisał:

Kolego olej został wlany ravenol i niby twierdzą że spełniający specyfikację skrzyni, ciekawi mnie czy może być taki objaw jak nalali za dużo lub za mało oleju ??? 

Szczerze to nie wiem czy takie objawy mogą wystąpić przy wiewłaściwym stanie oleju. Jak u Ciebie w Lublinie nikt nie pomoże to we Wrześni jest spec od tych skrzyń - Bart S. Kontakt do niego jest na forum. Trochę daleko, ale ja tak samo miałem dwa lata temu. Objeździłem wszystkich znachorów od skrzyń automatycznych w okolicy i każdy twierdził, że do kompletnej rozbiórki skrzynia. Bart S po podpięciu do kompa, przejechaniu ok 5 km i analizie parametrów wydał poprawną diagnozę tj. naprawę wałka wejściowego.

Edytowane przez Maniek_0904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic jutro poszukam kontaktu do Bart s mam kawał drogi do niego z Lublina zobaczymy może ktoś jeszcze coś napiszę na ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...