Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Maniek_0904

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Dzień dobry, niedawno zakupiłem Audi A5 8T w cabrio wersja USA. Poprzedni właściciel zmienił kodowanie tylnych lamp, ale podczas działania kierunkowskazów szybciej migają na zegarach. W module komfortu są następujące błędy z tym związane: Adres 46: Moduł komfortu (J393) Plik etykiet:. 8K0-907-064-46.clb Oznaczenie elementu SW: 8K0 907 064 CF HW: 8K0 907 064 CF Komponent: BCM2 2.0 H04 0711 Weryfikacja: 00002001 Numer seryjny: 0137086256 Kodowanie: 010602BA00F2042080B2033202000000 Kod serwisu: WSC 19680 093 12345 VCID: 76E353DFC1C7343BE9-8022 Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 1K0 951 605 C Komponent: LIN BACKUP HO H05 1501 7 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 03389 - Zestaw danych niewiarygodny 000 - - Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100000 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 01565 - Oświetlenie bagażnika (W3) 009 - Przerwa / zwarcie z masą Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101001 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03532 - Żarówka lewego światła hamowania i kierunkowskazu 2 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03533 - Żarówka prawego światła hamowania i kierunkowskazu 2 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03554 - Żarówka lewego światła hamowania i kierunkowskazu 3 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03555 - Żarówka prawego światła hamowania i kierunkowskazu 3 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 01134 - Syrena alarmu (H12) 014 - wadliwy Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101110 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:42 Z tego co sprawdzałem to w wersji amerykańskiej w małych lampach, które są w klapie dodatkowo są żarówki kierunkowskazów i hamowania, a w wersji europejskiej nie ma - stąd wynikają powyższe błędy. Zmieniałem adaptację w kanale 191 z wartości 16143 na 65535, ale jest jeszcze gorzej ponieważ na wyświetlaczu pojawia się informacja o spalonych żarówkach. Czy jest możliwość zmiany kodowania, żeby kierunkowskazy na desce migały normalnie?
  2. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Po 5 tys. km dolane 500 ml oleju, więc pobieranie oleju utrzymuje się na poziomie 0,1 l/ 1000 km.
  3. Kto może to potwierdzić? A jak myślisz? Może mechanik?
  4. Tak wydmuchało. Prawdopodobnie trzeba będzie ściągnąć pokrywę zaworów, rozpiąć rozrząd i ściągnąć górną część głowicy, która trzyma wałki rozrządu bo ciężko będzie z wciśnięciem uszczelnienia w otwór.
  5. Powinnno być w tym miejscu uszczelnienie o nr. 06B103113C - https://autoczescizielonki.pl/partscatalogue/110-878-topran-uszczelnienie-przeciwmrozowe,11-110~1878-0301-01603-000000001-.aspx
  6. Maniek_0904 odpowiedział(a) na daniooo77 temat w 2.0
    Ja w swoim ALTku zrobiłem modyfikację tłoków oraz głowicę i jak na razie po przejechaniu ponad 3000km pobór oleju z 0,6l/1000km utrzymuje się w granicach 0,1l/1000km. Poniżej link do mojego postu z krótką relacją z naprawy -
  7. Szczerze to nie wiem czy takie objawy mogą wystąpić przy wiewłaściwym stanie oleju. Jak u Ciebie w Lublinie nikt nie pomoże to we Wrześni jest spec od tych skrzyń - Bart S. Kontakt do niego jest na forum. Trochę daleko, ale ja tak samo miałem dwa lata temu. Objeździłem wszystkich znachorów od skrzyń automatycznych w okolicy i każdy twierdził, że do kompletnej rozbiórki skrzynia. Bart S po podpięciu do kompa, przejechaniu ok 5 km i analizie parametrów wydał poprawną diagnozę tj. naprawę wałka wejściowego.
  8. Właśnie adaptację robi się na rozgrzanej skrzyni tj. temperatura musi wynosić powyżej 60 stopni.
  9. Jaki olej został wlany i czy wykasowali adaptację sprzęgła?
  10. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Po przejechaniu ponad 3 tys. km od naprawy silnika średni pobór oleju utrzymuje się na poziomie 0,1l/1 tys. km. Tak więc jest dobrze. ?
  11. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Też wymieniałem czwórnik odmy i inne rzeczy, ale nic nie pomagało. Używany silnik ALT może być w niewiele lepszym stanie niż Twój, chyba że będzie po modyfikacji. Mój jak na razie po ponad 2 tys. km wziął 200ml oleju i mam przymusowy postój auta bo jednak wysłałem nastawnik wariatora do regeneracji.
  12. Kasowałeś adaptację?
  13. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Ostatnio przeglądając posty zauważyłem, że któryś z kolegów z okolicy Bielsko-Białej orientował się ile warsztat by chciał za wymianę uszczelniaczy na zaworach to powiedzieli mu 1500zł ze ściąganiem głowicy. Bez ściągania to ciężka sprawa bo szklanki na zaworach ssących są sporo mniejsze. Wracając do Twojego pytania Anelson to raczej nie podejmował bym się takiej roboty u kogoś bo stan każdego silnika jest różny. Ja swój zrobiłem tak jakby na chybił trafił bo chcąc to zrobić dobrze to trzeba by było pomierzyć chociażby owal cylindrów. A ja narzędzi do tego nie posiadam. Walczę jeszcze z błędem dotyczącym zmiennych faz rozrządu tj. po wymianie wariatora pokazuje mi niesprawność zaworu, ale podmieniałem na dwa używane i to samo. Zastanawiam się nad wysyłką swojego zaworu do regeneracji. Jak na razie po przejechaniu ponad 1700km dolałem 150ml oleju.
  14. Po wymianie modułu pod kierownicą i dokładce przełącznika tempomatu też miałem problem, żeby zapamiętało kodowanie. Weszło po tym jak spróbowałem na odpalonym silniku.
  15. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Po przejechaniu 1108 km oleju nic nie dolewałem, ale poziom na bagnecie delikatnie zmalał tj. myślę, że ok 50 ml ubyło.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.