Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Maniek_0904

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Maniek_0904

  1. Dzień dobry, niedawno zakupiłem Audi A5 8T w cabrio wersja USA. Poprzedni właściciel zmienił kodowanie tylnych lamp, ale podczas działania kierunkowskazów szybciej migają na zegarach. W module komfortu są następujące błędy z tym związane: Adres 46: Moduł komfortu (J393) Plik etykiet:. 8K0-907-064-46.clb Oznaczenie elementu SW: 8K0 907 064 CF HW: 8K0 907 064 CF Komponent: BCM2 2.0 H04 0711 Weryfikacja: 00002001 Numer seryjny: 0137086256 Kodowanie: 010602BA00F2042080B2033202000000 Kod serwisu: WSC 19680 093 12345 VCID: 76E353DFC1C7343BE9-8022 Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 1K0 951 605 C Komponent: LIN BACKUP HO H05 1501 7 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 03389 - Zestaw danych niewiarygodny 000 - - Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100000 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 01565 - Oświetlenie bagażnika (W3) 009 - Przerwa / zwarcie z masą Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101001 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03532 - Żarówka lewego światła hamowania i kierunkowskazu 2 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03533 - Żarówka prawego światła hamowania i kierunkowskazu 2 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03554 - Żarówka lewego światła hamowania i kierunkowskazu 3 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 03555 - Żarówka prawego światła hamowania i kierunkowskazu 3 012 - usterka elektryczna w obwodzie - MIL zapalona Ramka zamrożona: Stan błędu: 11101100 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:38 01134 - Syrena alarmu (H12) 014 - wadliwy Ramka zamrożona: Stan błędu: 01101110 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 100 Przebieg: 206606 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.01.22 Czas: 01:50:42 Z tego co sprawdzałem to w wersji amerykańskiej w małych lampach, które są w klapie dodatkowo są żarówki kierunkowskazów i hamowania, a w wersji europejskiej nie ma - stąd wynikają powyższe błędy. Zmieniałem adaptację w kanale 191 z wartości 16143 na 65535, ale jest jeszcze gorzej ponieważ na wyświetlaczu pojawia się informacja o spalonych żarówkach. Czy jest możliwość zmiany kodowania, żeby kierunkowskazy na desce migały normalnie?
  2. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Po 5 tys. km dolane 500 ml oleju, więc pobieranie oleju utrzymuje się na poziomie 0,1 l/ 1000 km.
  3. Kto może to potwierdzić? A jak myślisz? Może mechanik?
  4. Tak wydmuchało. Prawdopodobnie trzeba będzie ściągnąć pokrywę zaworów, rozpiąć rozrząd i ściągnąć górną część głowicy, która trzyma wałki rozrządu bo ciężko będzie z wciśnięciem uszczelnienia w otwór.
  5. Powinnno być w tym miejscu uszczelnienie o nr. 06B103113C - https://autoczescizielonki.pl/partscatalogue/110-878-topran-uszczelnienie-przeciwmrozowe,11-110~1878-0301-01603-000000001-.aspx
  6. Maniek_0904 odpowiedział(a) na daniooo77 temat w 2.0
    Ja w swoim ALTku zrobiłem modyfikację tłoków oraz głowicę i jak na razie po przejechaniu ponad 3000km pobór oleju z 0,6l/1000km utrzymuje się w granicach 0,1l/1000km. Poniżej link do mojego postu z krótką relacją z naprawy -
  7. Szczerze to nie wiem czy takie objawy mogą wystąpić przy wiewłaściwym stanie oleju. Jak u Ciebie w Lublinie nikt nie pomoże to we Wrześni jest spec od tych skrzyń - Bart S. Kontakt do niego jest na forum. Trochę daleko, ale ja tak samo miałem dwa lata temu. Objeździłem wszystkich znachorów od skrzyń automatycznych w okolicy i każdy twierdził, że do kompletnej rozbiórki skrzynia. Bart S po podpięciu do kompa, przejechaniu ok 5 km i analizie parametrów wydał poprawną diagnozę tj. naprawę wałka wejściowego.
  8. Właśnie adaptację robi się na rozgrzanej skrzyni tj. temperatura musi wynosić powyżej 60 stopni.
  9. Jaki olej został wlany i czy wykasowali adaptację sprzęgła?
  10. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Po przejechaniu ponad 3 tys. km od naprawy silnika średni pobór oleju utrzymuje się na poziomie 0,1l/1 tys. km. Tak więc jest dobrze. ?
  11. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Też wymieniałem czwórnik odmy i inne rzeczy, ale nic nie pomagało. Używany silnik ALT może być w niewiele lepszym stanie niż Twój, chyba że będzie po modyfikacji. Mój jak na razie po ponad 2 tys. km wziął 200ml oleju i mam przymusowy postój auta bo jednak wysłałem nastawnik wariatora do regeneracji.
  12. Kasowałeś adaptację?
  13. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Ostatnio przeglądając posty zauważyłem, że któryś z kolegów z okolicy Bielsko-Białej orientował się ile warsztat by chciał za wymianę uszczelniaczy na zaworach to powiedzieli mu 1500zł ze ściąganiem głowicy. Bez ściągania to ciężka sprawa bo szklanki na zaworach ssących są sporo mniejsze. Wracając do Twojego pytania Anelson to raczej nie podejmował bym się takiej roboty u kogoś bo stan każdego silnika jest różny. Ja swój zrobiłem tak jakby na chybił trafił bo chcąc to zrobić dobrze to trzeba by było pomierzyć chociażby owal cylindrów. A ja narzędzi do tego nie posiadam. Walczę jeszcze z błędem dotyczącym zmiennych faz rozrządu tj. po wymianie wariatora pokazuje mi niesprawność zaworu, ale podmieniałem na dwa używane i to samo. Zastanawiam się nad wysyłką swojego zaworu do regeneracji. Jak na razie po przejechaniu ponad 1700km dolałem 150ml oleju.
  14. Po wymianie modułu pod kierownicą i dokładce przełącznika tempomatu też miałem problem, żeby zapamiętało kodowanie. Weszło po tym jak spróbowałem na odpalonym silniku.
  15. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Po przejechaniu 1108 km oleju nic nie dolewałem, ale poziom na bagnecie delikatnie zmalał tj. myślę, że ok 50 ml ubyło.
  16. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Też mam nadzieję, że nie będzie brał wcale ?, ale jak to się mówi "poczekamy zobaczymy". W sumie ja dużo nie jeżdżę, ale w środę 15 sierpnia powinienem być po następnych 400 km i ciekawy jestem jaki będzie wynik ?.
  17. Maniek_0904 odpowiedział(a) na Maniek_0904 temat w 2.0
    Całkowity koszt ze zniżkami na części i własną robocizną to ok 1500zł.
  18. Dzięki Anelson. ? Zgodnie z Twoją propozycją zrobiłem nowy temat. Pozdr
  19. Maniek_0904 opublikował(a) temat w 2.0
    Witam, może jest już trochę na ten temat, ale chciałbym zdać krótki opis modyfikacji tłoków w moim ALTku. Krótki bo w zasadzie nie robiłem dokładnej dokumentacji fotograficznej. Wspomnę tylko, że przed naprawą wymieniałem odmę, czwórnik przy pokrywie zaworów na nowszy model, robiłem płukanki i załewałem różnych parametrów oleje oraz testowałem specyfik zwany ceramizatorem i nic to nie pomagało. Tak wyglądały tłoki przy średnim zużyciu oleju ok 0,5-0,6l/1000km. Wymiana pierścieni, panewek, wariatora i regeneracja głowicy. Olej brał przez uszczelniacze na zaworach bo widać było olej na trzonkach zaworów oraz przez zapieczone pierścienie na tłokach. Przymierzałem się do oddania tłoków do przetoczenia szerszych rowków na pierścienie, ale znajomy mechanik doradził mi inną modyfikację sprawdzoną przez niego w kilku autach tj. wywiercenie dodatkowych otworów w tłokach, aby pierścień olejowy miał dodatkowe smarowanie przeciw zapiekaniu. Na tłokach są dwa oryginalne nacięcia przy pierścieniu olejowym. Jak na razie zrobiłem mało bo 400 km i poziom oleju jaki był taki jest, a przed robotą musiałbym dolać minimum 0,2l oleju - taki ubytek z pewnością byłby widoczny na bagnecie. Dam znać jak sprawa będzie dalej wyglądała. ?
  20. Witam, może jest już trochę na ten temat, ale chciałbym zdać krótką relację z relację z reanimacji mojego ALTka. Jak w temacie tego postu ? tylko, że krótką bo nie robiłem dokładnej dokumentacji fotograficznej. Tak wyglądały tłoki przy średnim zużyciu oleju ok 0,5-0,6l/1000km. https://zapodaj.net/a886cfa3555de.jpg.html https://zapodaj.net/f9b10c08ca006.jpg.html https://zapodaj.net/ed48b49f12469.jpg.html Wymiana pierścieni, panewek, wariatora i regeneracja głowicy. Olej brał przez uszczelniacze na zaworach bo widać było olej na trzonkach zaworów oraz przez zapieczone pierścienie na tłokach. Przymierzałem się do oddania tłoków do przetoczenia szerszych rowków na pierścienie, ale znajomy mechanik doradził mi inną modyfikację sprawdzoną przez niego w kilku autach tj. wywiercenie dodatkowych otworów w tłokach, aby pierścień olejowy miał dodatkowe smarowanie przeciw zapiekaniu. https://zapodaj.net/bf0a5a7e21614.jpg.html Jak narazie zrobiłem mało bo 400 km i poziom oleju jaki był taki jest, ale przed robotą musiałbym dolać minimum 0,2l oleju, które na bagnecie byłoby widoczne.
  21. Ten plastik to wydaje mi się, że to pozostałości po uszkodzonym ślizgu, ale gorzej z tą częścią metalową bo w silniku nie widać gdzie to może być i nie mam pomysłu co to może być.
  22. Maniek_0904 opublikował(a) temat w 2.0
    Witam, przy demontażu miski olejowej w moim ALTku znalazłem jedną metalową część i kawałki połamanego brązowego plastiku. Może ktoś kojarzy co to może być? ? Dodam tylko, że wszystkie ślizgi łańcuchów całe i nie było jakichś niepokojących objawów. Demontaż miski spowodowany przeróbką tłoków i montażem szerszych pierścieni przez powszechny problem ALTków tj. pobór oleju. ? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi ?
  23. Witam, Mam problem z wyciekiem płynu chłodniczego z głowicy na górę jednej świecy zapłonowej (gniazdo od cewki zapłonowej). W związku z tym mam pytanie - przerabiał ktoś może taką usterkę w ALT albo innym silniku? Prawdopodobnie pękła głowica. Zastanawiam się czy oddać do spawania czy używki szukać. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Pozdrawiam
  24. Witam, wg etki ze strony https://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1 wynika że powinieneś mieć ATF G052180A2. Nie kupuj zmienników. Tylko oryginał się sprawdza. Drogi jest bo kupowałem w serwisie po 130zł za litr, ale do skrzyń multitronic musi mieć właściwe parametry - opinia m.in. znanego na forum eksperta Bart-S(a). Informacja z opakowania - termin przydatności do użytku 4 lata od daty produkcji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.