Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Cały licznik (konsola) nie działa


MiZeg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym uzytkownikiem i byc moze przeoczylem gdzies podobny temat wiec chcialbym zapytac czy ktos wie dlaczego nie dziala mi caly licznik??? Ani komputer nie swieci ani predkosciomierz, obrotomierz, wskaźnik paliwa i temperatur nie dzialaja. Jedynie kilometry swieca ale niestety nie leca. Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki sa OK. :cry:

[ Komentarz dodany przez: lukas23: 15-03-2007, 19:59 ]

Michał zapraszam do regulaminu i dzialu Newbie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sprawdziłeś bezpieczniki i wszystkie tak jak mówisz są ok, to jeśli masz vag'a, połącz się z komputerem i sprawdź, co tam wyskoczy. Jak nic, a posiadasz miernik, to sprawdź zasilanie na kostkach do licznika. W każdym razie wyjęcie licznika nie zajmie Ci dużo czasu - wyjmij go i obejrzyj wizualnie, czy nie widać przepalonej ścieżki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam że masz uwalony licznik. Mam pytanie kiedy ci się zaświecają kilometry, jak przekręcisz kluczyk czy jak zapalisz światła

Sprawdź na niebieskiej kostce pin 4 (+12)- kabel czarny z czerwonym paskiem

W kostce żółtej piny 18,19 (masa) - brązowe kabelki

Najlepiej jak dasz drugi na podmiane żeby wykluczyć awarię szafy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za zainteresowanie!!!

:arrowr: Więc tak, podpinałem autko pod komputer i wyświetliło błąd i w nim komunikat: Brak łączności z licznikiem, uszkodzony czujnik prędkości. Jednak nie możliwe żeby awaria czujnika prędkości spowodowała nie działanie komputera i wskaźników paliwa oraz temp.

A kilometry zaświecają się zaraz po przekręceniu kluczyka. Całe oświetlenie działa, chodzi również zegarek oraz temp. oleju w silniku.

Po przekręceniu kluczyka kilka razy coś pipnie z takim przeraźliwym jakby wołaniem POMOCY i fis leciutko mruga.

:arrowr: Dziękuje Wam za wstępne wskazówki, jest to dla mnie bardzo cenne bo w mojej mieścince niestety żaden mechanik nie wie co jest a za kilkanaście dni chcę jechać moją niezawodną jak dotąd Audiczką do Walii.

:arrowr: Pozdrawiam ;-) Bardzo, bardzo serdecznie ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...