Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 2.0 CNHA Q vs. A4 2.0 CNHA bez Q - Spalanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, mamy w firmie dwa samochody:

 

Audi A4 Avant 2.0TDI CNHA 190KM /Stronic/  Quattro    z końca 2014 - przebieg 194 tyś km

Średnie spalanie w mieście: 9.5 - 12 l

oraz 

Audi A4 Avant 2.0TDI CNHA 190KM /Stronic /  Napęd Przód   z początku 2015 - przebieg 181 tyś km

Średnie spalanie w mieście: 7,2 - 8,2

 

Obydwa samochody mają koła 18" / ja sam nimi jeżdżę na zmianę tym samym stylem jazdy, zawsze sam bez pełnego bagażnika.

 

Pytanie moje, dlaczego ta z Quattro tyle pali pomimo tej samej budy, tego samego silnika, jedynie napęd Q jest ale to zazwyczaj było + 1L

 

Błędów nie ma żadnych we wszystkich sterownikach (Nastawa spalania na FIS =100% w obydwu autach)

Mam dwa te same silniki, oryginalnego VCDSa, jakie parametry / grupy porównać?

Co w tych silnikach zwanych "Ultra" z AdBlue wpływa na spalanie?

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Wyniki mnie nie zaskakują, już dawno temu znajomy mechanik mi mówił, że quattro w mieście spala ok. 2l/100km więcej paliwa, jak widać nie mijał się z prawdą :hi: 

Drugi czynnik to furman. A ściślej ciężkość jego prawej stopy. Może siedząc w A4 Q pozwala sobie taki na więcej przy ruszaniu spod świateł? Wszak jak wiadomo koła w takim w ogóle wtedy nie buksują, co często obserwuję w mocnych dieslach FWD - i to całkiem nowych, tj. takich co mają masę trzyliterowych elektronicznych wspomagaczy odpowiedzialnych za trajektorię bolidu. Mnie by to strasznie irytowało. I dlatego po raz trzeci postawiłem na auto ze stałym 4x4 :decayed:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Zrób program to spadnie być może masz Soft z afery spalinowej 

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, BeyerBrown napisał:

Wyniki mnie nie zaskakują, już dawno temu znajomy mechanik mi mówił, że quattro w mieście spala ok. 2l/100km więcej paliwa, jak widać nie mijał się z prawdą :hi: 

Drugi czynnik to furman. A ściślej ciężkość jego prawej stopy. Może siedząc w A4 Q pozwala sobie taki na więcej przy ruszaniu spod świateł? Wszak jak wiadomo koła w takim w ogóle wtedy nie buksują, co często obserwuję w mocnych dieslach FWD - i to całkiem nowych, tj. takich co mają masę trzyliterowych elektronicznych wspomagaczy odpowiedzialnych za trajektorię bolidu. Mnie by to strasznie irytowało. I dlatego po raz trzeci postawiłem na auto ze stałym 4x4 :decayed:

Furman ten sam, jeździłem tymi autami tydzień / tydzień z tym samym stylem jazdy. 

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Zrób program to spadnie być może masz Soft z afery spalinowej 

Na program pojadę na pewno (CTR Zabrze lub Aligator), chciałem przed programem wszystko sprawdzić.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

No i  jak z tym spalaniem? Poradziłeś coś?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.03.2019 o 17:58, globi1976 napisał:

No i  jak z tym spalaniem? Poradziłeś coś?

Na razie nie miałem za bardzo czasu.Walczyłem z rezonansem spod podwozia, okazała się opaska łącząca rury wydechu.

Co do spalania, w kwietniu jade na program to dam znac:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.