Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[TDI PD] Rezonans/trzęsienie po spotkaniu z wysokim krawężnikiem...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siema

 

dzis jechalem do pracy i jakis (jakas) kretyn zjechal z prawego na moj pas. odbilem w lewo zeby uniknac kolizji i spotkalem sie z wysokim kraweznikiem, sprawcy oczywiscie nie ma (bardzo sie musial spieszyc widocznie bo dalej bylo zielone swiatlo)

a ja zostalem na drodze z pogietymi felami i rozp....olonymi oponami. laweta, serwis ogumienia, fele wyprostowane opony nowki, juz myslalem ze wszystko si, no ale doszla obejma na wydechu, co zaczela sobie dzwonic jak ministrant w kosciele. no to wymienilem i cisza. ale do brzegu; zauwazylem ze motor chodzi jakby glosniej, jak zmieniam bieg lub hamuje silnikiem ( podczas wcisnietego sprzegla przy zmianie biegow tez) gdzies spod spodu dochodzi dziwny dzwiek, jakby cos chrobotalo, szuralo, nie wiem, a do tego, gdy zmieniam bieg to w pierwszej chwili po puszczeniu gazu slychac jakby swist powietrza. dodam ze na jalowym jak dojezdzam do swiatel jest cisza, ale buda ma rezonans i sie trzesie, nie za mocno aczkolwiek intensywnie na tyle ze obraz we wstecznym jest rozmamzany. bylem na kanale jak robili mi wydech i w sumie nic tam nie widac, zeby jakies polosie, wachacze czy cos poszly, wszystko jest gitarka. wiec w skrocie:
ruszam z luzu: lekko trzesie
wrzucam 1 i ruszam: po chwili gdzies od 1500obr jest cisza i slychac jak ladnie chodzi silniczek

zmiana na 2: sprzeglo, puszczam gaz, w tym momencie swist, chrobotanie, 2 wpieta gaz i jest ok

zmiana na 3: to samo co wyzej

na 4 i 5 tez.

na bylejakim biegu hamowanie silnikiem, chrobota szumi uj wi co jeszcze, wrzucam luz na dojazd do swiatel, cisza ale buda wibruje.

 

wiem ze opisanie dzwieku jest raczej awykonalne, postaram sie nagrac filmik dzis jak to wyglada i wrzuce, ale z gory dzieki za jakies podpowiedzi, mechanikiem nie jestem wiec nie mam pojecia co to moze byc.

 

pozdrawiam

(jezeli post juz gdzies jest to przepraszam, szukalem na forum ale nie znalazlem podobnego)

Opublikowano

Poduszki pod silnikiem i skrzynią do wyjęcia i sprawdzenia

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, JawoR36 napisał:

Poduszki pod silnikiem i skrzynią do wyjęcia i sprawdzenia

pod skrzynia wymienialem 3 dni temu... myslisz ze mogla ja rozpierniczyc? drazek od biegow akurat nie wibrzy wcale i biegi wchodza gladziutko

Opublikowano
1 minutę temu, s1Nn napisał:

pod skrzynia wymienialem 3 dni temu

:facepalm:

Nawet gdybyś 5 minut wcześniej wymienił to i tak po takiej przygodzie mogły ulec uszkodzeniu.

Opublikowano
  • Autor
48 minut temu, Fido napisał:

:facepalm:

Nawet gdybyś 5 minut wcześniej wymienił to i tak po takiej przygodzie mogły ulec uszkodzeniu.

Bylem u mechanika... nawet sie nie przejechal tylko wsiadl jak autko stalo na luzie, podniosl maske popatrzyl.... silnik przestawiony, poduszki na bank rozpieprzone i do wymiany, od skrzyni raczej tez. A co do reszty to mowil ze mi powie jak go podniesie ale dzis nie mial czasu. Cytuje "miejmy nadzieje ze aluminium sie nie rozwalilo (lapy), chociaz to uzywki mozna i nie bedzie duzych kosztow w porownaniu do poduszek"

 

 

Opublikowano

Od razu mówiłem, że poduszki. Łapy raczej nie bo by było gorzej je czuć.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, JawoR36 napisał:

Od razu mówiłem, że poduszki. Łapy raczej nie bo by było gorzej je czuć.

Gorzej tzn? Ciagle by zgrzytalo? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.