Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ślizgające sprzęgło


maciekzet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj w trasie pojawił się problem w takiej postaci iż na 4 i 5 biegu przy mocnym wciśnięciu gazu obroty gwałtownie rosną a auto nie przyspiesza, dopiero po chwili. Sprzęgło co prawda było nieco zużyte i wcześniej takich objawów nie było, ale ok 2 miesiące temu zrobiłem mapę na 180km i 390nm ze 143km i to chyba dobiło sprzęgło.... w kwestii doboru sprzęgła nie mam pojęcia i prosiłbym o sugestie jakie należałoby zamówić sprzęgło i czy jest w Łodzi ktoś godny polecenia aby je wymienić ?? Auto jest z 2011 roku z manualną skrzynią. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja polecałbym sprzęgło LUK,  bdb jakość, ale w tej kwestii raczej nie powiem nic nowego.... Przy okazji zapewne będzie weryfikowana dwumasa z którą różnie bywa szczególnie w dieslach, więc jakby były wątpliwości co do stanu to warto od razu to zrobić, ale to już "wyjdzie" przy demontażu. Cicho jest, nie oddzywa się kiedykolwiek (oczywiście mam na myśli dwumas)

A części dobierzesz praktycznie w każdym sensownym sklepie podając VIN (nawet tu na forum możesz zapytać i dostaniesz wiarygodne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AndrzejK. napisał:

Kolego, ja polecałbym sprzęgło LUK,  bdb jakość, ale w tej kwestii raczej nie powiem nic nowego.... Przy okazji zapewne będzie weryfikowana dwumasa z którą różnie bywa szczególnie w dieslach, więc jakby były wątpliwości co do stanu to warto od razu to zrobić, ale to już "wyjdzie" przy demontażu. Cicho jest, nie oddzywa się kiedykolwiek (oczywiście mam na myśli dwumas)

A części dobierzesz praktycznie w każdym sensownym sklepie podając VIN (nawet tu na forum możesz zapytać i dostaniesz wiarygodne info.

Wydaje mi się że dwumas nie daje objawów zużycia ale też znawcą nie jestem, pytanie kto by to rzetelnie w Łodzi zrobił .. ale dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za odpowiedz nie musisz dziękować, trzeba sobie pomagać....

Co do rzetelności w Łodzi i nie tylko to bądz ostrożny, najlepiej wcześniej zasięgnąć informacji w tej kwestii choćby u kolegów z Twojego rejonu będących tu na forum.

Magików nastawionych tylko na wyczyszczenie portfela z rzetelnością i jakością nie mających nic wspólnego jest niestety od groma w naszym kraju, więc trzeba być czujnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...