Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie obroty podchas hamowania z góry - multitronic


Bartek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaniepokoiło mnie takie zachowanie w moim A4 B8 1.8TFSI 2012r. ze skrzynia Multitronic. Kiedy zjeżdżam z góry i hamuję, prędkość spada ale obroty mi się powoli podnoszą. Gdy wrzucę na N to obroty spadają. Kiedy wyhamuję do niskiej prędkości, np w korku, to obroty również spadają. Jest związane z redukcja biegów, tak zauważyłem, prędkość spada to i skrzynia redukuje biegi, a tym samym obroty się podnoszą, ale chyba nie powinny obroty się zwiększać? czy też tak macie? Czy usterka? Czy normalne?

Moje AUDI A4 B8 1.8TFSI 2012r. Multitronic benzyna.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bartek11 napisał:

Witam, zaniepokoiło mnie takie zachowanie w moim A4 B8 1.8TFSI 2012r. ze skrzynia Multitronic. Kiedy zjeżdżam z góry i hamuję, prędkość spada ale obroty mi się powoli podnoszą. Gdy wrzucę na N to obroty spadają. Kiedy wyhamuję do niskiej prędkości, np w korku, to obroty również spadają. Jest związane z redukcja biegów, tak zauważyłem, prędkość spada to i skrzynia redukuje biegi, a tym samym obroty się podnoszą, ale chyba nie powinny obroty się zwiększać? czy też tak macie? Czy usterka? Czy normalne?

Moje AUDI A4 B8 1.8TFSI 2012r. Multitronic benzyna.

 

Dzięki za odpowiedź.

Po pierwsze, nigdy nie wrzuca się N podczas jazdy!

Po drugie, skrzynia nie redukuje biegów bo ich tam fizycznie nie ma!

Po trzecie, zapewne większość czasu jeździsz na S, więc trzymanie skrzyni na wysokich obrotach jest jak najbardziej normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca jest jak piszesz. Nigdy podczas jazdy nie wrzucam na "N". Akurat zrobiłem tak dwa razy jak zjeżdżałem z góry, aby sprawdzić czy obroty spadną. No i się obniżyły. Nie jeżdżę na "S" często, czasami na drogach szybkiego ruchu, ale tu mówię o poruszaniu się w mieście. Dla przykładu jadę 50 km/h (obroty poniżej 2000) i zaczynam zjeżdżać z górki w mieście. Naciskam hamulec, auto powoli zwalnia do 30 - 20 km/h a obroty podnoszą się na 2500. Trochę dziwne, czy ktoś tak miał? Co do jazdy na "S", to od razu obroty wskakują na 2500 - 3000, przy prędkości 60 - 80 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zjeżdżasz z góry, to normalne że się obroty podnoszą, bo skrzynia dostaje większych obciążeń. Jeśli jedziesz po płaskim terenie i dzieje się tak samo, to wtedy jest coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...