Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] W jaki sposób FIS liczy średnie spalanie ??


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sie upewnic w jaki sposob FIS liczy średnie spalanie w naszych A4 ?

Bo mam dwie hipotetyczne wersje:

1) srednia liczona z całości przejechanych km od ostatniego resetowania licznika ? (tj. np z 50, 200 czy nawet 500 km)

2) czy średnia liczona z ostatnich przejechanych 100 km ?

Osobiście na podstawie własnych wyciagnietych wniosków twierdze ze jest to 1) opcja. Ale niech ktoś mnie utwierdzi w przekonaniu.

Chodzi o to ze kiedys jak resetowałem licznik przed wyjazdem nawet w niedługa trase (około 50km) to pokazywał srednia z tej trasy na poziomi 6,8 - 7,0 litrów /100.

Od ostatniego resetu zrobiłem po mieście 110 km - średnia była 13,2 l/100km a dzis dołożyłem do tego 120 km w trasie (z podgladem na tymczasowe i bez szału na drodze) i średnia jaka teraz jest to 10,2 l/100km.

hmm wiec wynika z tego ze do średniej wliczone zostało wszystko a nie oststania setka...

Dobrze kminie temat :przebiegly: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo jest liczone z całości przebytych km od momentu resetowania wskazywanej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w starszych modelach ale w B8 jest tak że po każdych 2h w których auto nie było jeżdzone komputer zeruje spalanie na pierwszej stronie, natomiast na drugiej nie kasuje się automatycznie i może być wyzerowane w każdej chwili. Ja np na 2 mam spalanie i przebieg od początku użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w starszych modelach ale w B8 jest tak że po każdych 2h w których auto nie było jeżdzone komputer zeruje spalanie na pierwszej stronie, natomiast na drugiej nie kasuje się automatycznie i może być wyzerowane w każdej chwili. Ja np na 2 mam spalanie i przebieg od początku użytkowania.

dokładnie tak samo jest w b6. strona pierwsza dotyczy pojedyńczej trasy i resetuje się automatycznie po2 godzinach postoju lub może zostać zresetowana przez kierowcę w każdej chwili. Strona druga pokazuje dane od od chwili zresetowania do następnego zresetowania. kasowanie następuje poprzez przytrzymanie dolnego przycisku na manetce wycieraczek przez około 2-3 sekundy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... napewno nie zrzuca pamieci ani po zgaszeniu ani po upływie danego czasu...

Kwestia czy pamieta wszystko czy ostatnie 100 km.

Ale z dzisiajeszej mojej jazdy i pomiarow wynika ze pamieta i zlicza srednia z całości przejechanych kilometrow od momentu zerowania do kolejnego resetu.

EDIT: panowie to co opisujecie wyżej to mowicie o chwilowym spalaniu - i te zawsze jest na biezaco. (faktycznie na 1 stronie) a na drugiej jest średnie a nie chwilowe i o tym mowa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mas

Nie nie... napewno nie zrzuca pamieci ani po zgaszeniu ani po upływie danego czasu...

Kwestia czy pamieta wszystko czy ostatnie 100 km.

Ale z dzisiajeszej mojej jazdy i pomiarow wynika ze pamieta i zlicza srednia z całości przejechanych kilometrow od momentu zerowania do kolejnego resetu.

EDIT: panowie to co opisujecie wyżej to mowicie o chwilowym spalaniu - i te zawsze jest na biezaco. (faktycznie na 1 stronie) a na drugiej jest średnie a nie chwilowe i o tym mowa :]

Masz rację ponieważ w b5 jest tylko jedna strona fis w odróżnieniu od b6,b7 i b8 dlatego u Ciebie jest tylko funkcja pomiaru ogólnego(od kasowania do kasowania) nie masz strony odnoszącej się do danej trasy,która kasuje się po 2 godzinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bieżące spalanie tez mam (znaczy te w danej chwili) co sobie tak skacze.. a drugie to średnie. Chyba ze w B6 jest chwilowe, średnie, i jescze jakies inne (dzienne albo cos w tym stylu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...