Jump to content
IGNORED

Dziwne bicie podczas jazdy przez 3-4min po odpaleniu zimnego silnika


Cytryn
 Share

Recommended Posts

Hej wszystkim,

Rzecz dotyczy A5 sportback, mam nadzieję, że przygarniecie brata (prawie) bliźniaka :) Zauważyłem dziwną rzecz - po odpaleniu nierozgrzanego samochodu, przez pierwsze 3-4min jazdy po bardzo równym asfalcie mam dziwne bicie, jakby niewyważonego koła. Po chwili bicie znika i nie ma go już więcej przy żadnej prędkości, dopóki samochód znowu nie ostygnie (np przez noc). Zauważyłem to parkując kilka razy samochód w innym miejscu niż zwykle, na początku myślałem, że w tym miejscu asfalt jest po prostu nierówny, ale przejechałem ost tą ulicą kilka razy na rozgrzanym silniku i żadnego bicia nie było (testowałem przy identycznej prędkości, w tym samym miejscu), asfalt tam jest nowy, bardzo równy. Na codzień, wyjeżdżając z domu, nie zauważam tego, ale może tylko dlatego, że asfalt nie jest na tyle gładki i bicie znika pomiędzy innymi nierównościami. Bicia nie ma na postoju po odpaleniu na żadnym biegu (P, N, D), tylko podczas jazdy z zimnym silnikiem i tylko przez chwilę.

Co to może być? Wał? Kończący się dwumas (przebieg obecnie 136k)? Jakieś łożysko? Coś ewidentnie powoduje to bicie, a po dosłownie kilku min, po delikatnym, nawet rozgrzaniu się znika, żadnych innych objawów nie ma, samochód świeżo po przeglądzie, zawieszenie bez żadnych luzów. Ktoś miał coś takiego?:)

Edited by Cytryn
Link to comment
Share on other sites

Nie zdziwił bym się jakby to była wina opon ....

Dzisiejsze " wyroby gumowe " nawet najlepszych marek potrafią na prawdę niemile zaskoczyć... :tongue4:

Takie opono podobne wyroby potrafią przez jakiś czas po ruszeniu pamiętać swój kształt z okresu postoju i zapominają go dopiero po przejechaniu kawałka drogi :whistling:

Jest to moja teoria, żeby ją sprawdzić zmień na próbę koła :):hi:

Edited by piotrsob1
Link to comment
Share on other sites

Hmm, Pirelli P zero bym o coś takiego nie podejrzewał... W tym tyg zmieniam na zimówki, sprawdzę, to raczej wątpliwe, ale kto wie! :D

Link to comment
Share on other sites

No napisz czy się coś zmieni po wymianie na zimówki :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...