Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] ABS włącza się przy około 5km/h


Krzysiek773

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko odnośnie ABSu. W moim A4 przy każdym hamowaniu, nawet delikatnym, kiedy auto praktycznie juz się zatrzymuje włącza sie ABS, tak na krótką chwile, a dopiero potem koła całkiem się zatrzymują. Kontrolka ABS nie świeci i pozatym hamulce są super. To normalne czy coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też tak mam, chyba tak powinno być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście mówię o hamowaniu na śliskiej nawierzchni, gdy koło łapie poślizg przy niskiej prędkości gdy już prawie się samochód zatrzymuje (5km/h), nie na normalnej suchej, wtedy ABS się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po naciśnięciu h-ca, po 5 sek. zapala się żółta kontrolka ABS, i po chwili wykrzyknik na tablicy świeci na czerwono i krótki sygnał ostrzegawczy, muszę się zatrzymać - wyłączyć zapłon i po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy dopóki znowu nie depnę w heble, dzieje się to przy mocnym hamowaniu, kiedy hamuję delikatnie wszystko jest ok, trochę to dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie po naciśnięciu h-ca, po 5 sek. zapala się żółta kontrolka ABS, i po chwili wykrzyknik na tablicy świeci na czerwono i krótki sygnał ostrzegawczy, muszę się zatrzymać - wyłączyć zapłon i po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy dopóki znowu nie depnę w heble, dzieje się to przy mocnym hamowaniu, kiedy hamuję delikatnie wszystko jest ok, trochę to dziwne

podłącz VAG-a spr. :wink4: błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem, wszystko wyszło po podpięciu pod VAG-A, przyczyną problemu okazał się walnięty czujnik ABS.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem pod VAG-A, wyszło że to wina włącznika świateł hamowania, wymieniłem go, ponownie podpiąłem do komputera, wykasowałem błędy i nadal jest tak samo, jak przed wymianą, wydałem niepotrzebnie kasę i nie wiem co dalej :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest sprawdzić amorki z przodu... miałem tak kiedys i wina była amora... jak to się nasili to można przywalić w kogoś w korku na przykład... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem, wszystko wyszło po podpięciu pod VAG-A, przyczyną problemu okazał się walnięty czujnik ABS.

Pozdrawiam

nie musi być walniety mialem tak jak koledy ABS prz 5km/h i odgłos sprezyny u mnie sie to pojawia okresowo np 3 tyg tak a 3 normalnie i tak w kolo czyli nie czujnik ,,, przynajmniej jego sprawnosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem podobny problem. Po podpięciu Vaga wyszedł ze czujnik obrotu kola jest walniety kupiłem nowy w Intercarsie 60 zl. i po klopocie można jeszcze sprawdzić czy ktorys z czujników sie delikatnie niewysuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...