Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest to mój pierwszy post tak więc na wstępie chciałbym się przywitać.

A teraz do sedna.

Od pewnego czasu moje autko zaczęło nieregularnie dostawać "trybu awaryjnego" , tracić moc, falować "mocą" podczas przyśpieszania.

Tryb awaryjny załączał się przeważnie podczas ciągłego, długiego przyśpieszania przy ponad 3000 obr.

Po sprawdzeniu vag'iem okazało się , że jest tylko jeden błąd: 575.

Poczytałem forum i doszedłem do wniosku, że powodem tego mogą być "zapieczone" łopatki w turbinie.

Potwierdzał by to fakt następujący:

Loga dynamiczne robiłem z konieczności poza miastem w normalnym ruchu ulicznym i dlatego rozpoczynając próbę nie zawsze udawało mi się ją zakończyć dlatego tych prób było sporo.

Otóż po kilku próbach auto przestało wchodzic w tryb awaryjny i jeździło normalnie, przyśpieszając do 4500 obr.

Jedynie dwie pierwsze sekcje 000 oraz 001 udało mi sie zarejestrować zakończone wejściem w tryb awaryjny ( odpowiednie loga załaczam niżej).

Wszystkie pozostałe loga kończyły sie już nie trybem awaryjnym lecz przy ponad 4300 obr. sam je przerywałem.

Zamieszczam loga i proszę o ich sprawdzenie i informacje co jest nie tak, czy mam coś z tą turbiną ( o ile to faktycznie ona ) robić, czy ją jakoś "rozjeździć" ? A może to coś zupełnie innego?

Statyczne w trybie normalnym:

000:cf2158efd7b3b493m.jpg 001:1624fd24641398bam.jpg 003:730a43bef75311eam.jpg 004:1e67af4694689702m.jpg 007:8d288c74cecfac70m.jpg 013:7fa094af1c26a68fm.jpg

Statyczne w trybie basic setings

000:5178814c5925cf64m.jpg 003:9456e875c8b2d27am.jpg 004:0441ae2f6aee303cm.jpg 011:cb64f4ceeca01703m.jpg

Dynamiczne kończące się trybem awaryjnym:

000:db0d95757279ef1dm.jpg 001:550167b8b13bc45am.jpg

Dynamiczne zakończone poprawnie:

000:9e3501fe3d15dd80m.jpg 001:82440c545d40ce9cm.jpg 003:eeb45b51b02b2f06m.jpg 004:0670adcde1d63ce8m.jpg

008:cb28e07a098483acm.jpg 010:80aa6bf734ffcfd8m.jpg 011:9fd371df613b1182m.jpg

Opublikowano

- Wymien termostat

- wyczyść turbine

Reszta jest dobrze. :)

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za odpowiedź.

Ale wymienić termostat? Wydaje mi sie , że z tym nie mam kłopotu. Gdy silnik sie rozgrzeje to stabilnie 90*.

Co do czyszczenia turbiny to może orientuje się ktoś gdzie możnaby to wykonać w Kielcach?

Wogóle gdzie w Kielcach jest fachowiec co ma pojęcie o tym samochodzie i będzie potrafił zarówno wymienić termostat jak i wyczyścic turbine nic przy tym innego nie psując ;).

Opublikowano

Ja wiem, nie w Kielcach ale blisko... szczegoly na PW... :) - aha i zebym nie zostal posadzony o komerche... nie jestem mechanikiem.

Opublikowano

kolego jezeli mialeś na liczniku 90 to na logach widac 84 i masz problem z termostatem tak to juz jest ze licznik pokazuje 90 a masz troche mniej jezeli termostat nie domaga sprawdz sobie najwyzej jeszcze raz geupe 07 jak bedziesz mial rozgrzany motor , czyszczenie kierownic w turbinie na 100 % cie nie ominie ,troche ci sie poprawilo jak zacząles ganiac auto ale to jest zawsze krotkotrwala radosc wiec turbina do czyszczenia, i ja na twoim miejscu jak juz bedzies zmial turbine wyjeta to masz jeszcze trzy sruby do odkrecenia i masz kata na zewnatrz wywal z puchy wklad (mozesz do kartonu i potem jeszcze sprzedac)a zobaczysz jak turbina zacznie ci wstawac duzo wczesniej bo teraz troszke pozno wstaje nie poznasz auta ile wigoru dostanie .

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Ponownie dziekuję za rady, już wiem gdzie jechać z autkiem tak więc o katalizatorze też wspomnę.

Pozdrawiam wszystkich.

[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 22:57_________________________________________________No więc już byłem u mechania, autko naprawione.

Została wyczyszczona turbina, wymieniony termostat oraz wymontowany wkład katalizatora.

Auto jeździ już naprawdę dobrze :>

Załączam logi wykonane po naprawie w celu ponownego sprawdzenia czy wszystko OK.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Próba statyczna:

- normalnie:

000: cd5a806e8fe8a19em.jpg 001: 5174d07a42db6ad9m.jpg 003: d1c506eec3ece9f7m.jpg 004: 82af430ce37d1532m.jpg 007: e8a8a93c2bf149e0m.jpg 013: 5f0215d130ed1362m.jpg

- basic settings:

000: 59ba91b73321682em.jpg 003: 8b57eb3862130008m.jpg 004: fa0eaacfede73044m.jpg 011: c8f7c95f9f9b69cfm.jpg

Próba dynamiczna:

000: a7e0bd28b1572a13m.jpg 001: 0ff7fe4b0d68eb7em.jpg 003: 7ae2d3f0576d6015m.jpg 004: 46e6bd657430a28am.jpg

008: cc4630aec54ba7e7m.jpg 010: b820344bf969f702m.jpg 011: 79f8bfa6dc16d815m.jpg

Opublikowano

jest ok ...

Opublikowano

az milo popatrzeć

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.